I I Rijmelarijen j j Ik heb als Ajacied natuurlijk altijd het clubblad gelezen en ik vond het op den duur, bij andere bladen en periodieken vergeleken, tamelijk dun tenminste wat het aantal pagina's betreft. Dit komt natuurlijk doordat het blad afhangt van enkele medewerkers en wij als spelers het veel aardiger en gemakkelijker vinden het te lezen dan er aan mede te werken. Ik bedoel natuurlijk niet alle spelers, neen, er zijn er gelukkig nog, die er ook aan medewerken om het blad „clubblad" te maken. Want denken jullie ook niet dat het op den duur voor een „Tric-Trac", „Vlokkie" en anderen vervelend moet worden als zij zien dat er nooit iemand anders aan mede werkt? Zeer zeker zullen ze niet ophouden te schrijven, maar toch is het aardiger als ze zien dat ze medewerking krijgen. Jongens, laten we ze helpen. Ik ben er mee begonnen en ik hoop dat ik er wat van terecht breng. Maar aldoende leert, dus „Tric-Trac" becritiseer mijn gedichten niet te erg, want ik ben van plan om voor deze keer eens te kijken of ik ook iets kan dichten. Ik ga je na doen man al zal 't een reuze toer zijn. Daar gaat ie: Er is ergens een trainer, a first class athleet Voor de jongens werkt hij zich eiken dag in 't zweet] Hij werpt ze de ballen in keurige vlucht En trapt dan een speler een gat in de lucht Dan wordt hij soms kwaad en roept:,, Is that ball heet".] Er was eens een keeper in Leijen Die stond in de goal fijn te vrijen Hij wou haar net kussen Maar de bal vloog er tusschen En die zoende ze toen met zijn beiën. (Dat zou me wat zijn Jan, als je op die manier de ballen uit je doel moet houden). Er was eens een speler van een club genaamd „Quick".] Die zei tot den scheidsrechter „Och kerel toe stik". Maar onze arbiter natuurlijk hij vond Dat soort van sport absoluut ongezond En zei dan ook, pardon mijnheer, eerst U en dan ik Er was eens een mannetje in Laag Soeren Die absoluut niet kon tegen voeren Maar zat hij soms bij een match aan de lijn Dan kon hij miracel vervelend zijn En zat hij geweldig te ouwe „gevallen vrouwen". Zeker club bezat een midvoor Die met den bal liep als een spoor Tot in een wedstrijd misleid door de mist Hij zich totaal in den afstand had vergist En hij rende een goal paal dwars midden door. Er zat langs een veld een hondje op een stoel Plots ziet het den bal tusschen beenen gewoel Het rende hem na, het ging er van door En kwam met den bal gelijk bij midvoor En deze plaatste het diertje onhoudbaar in doel. Jongens, ik schei er mee uit, want anders is er weer copie te veel. Maar doen jullie het ook eens? En „Tric-Trac" krijg ik van U bericht of er wat van deugt? Tot kijk lui. POËTASTER. I Ingezonden. j M'n waarde „F. H W". Met belangstelling las ik Uw seizoen-overzicht van Ajax V en vond tot m'n spijt onderaan een hatelijkheidje aan 't adres der elftalcommissie. Ik zou hierop niet gereageerd hebben indien 't de eerste keer was dat U zich daaraan schuldig maakte of indien het gemotiveerd was. Daar echter noch 't een, noch 't ander hier 't geval is wil ik even van repliek dienen. Allereerst zou ik van F.H.W. wel eens willen weten wat hij eigenlijk van een Elftalcommissie verlangt. Wellicht dat zij alle wedstrijden van alle elftallen bijwoont? Dan zouden we toch zeker 'n commissie moeten hebben minstens dubbel zoo groot als thans, wat op zichzelf al 'n bezwaar zou blijken CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 69 .v

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 5