66 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX "SI Vrijdag 1 Juni. Vandaag de zomermaand in het land en mits gaders met mijn winterjas aan naar kantoor. Hierover met Biscuit, dewelke 3 weken in Noord wijk gehuurd en gisteren daarheen. Doch ZEd. voor zekerheid naar Amsterdam om potkachel te halen en dit voorwerp per schipper geexpedieerd teneinde in Noordwijk beschut tegen nachtvorst! En dit „zomertje wel" een bespottenis der natuur metingevoerden zomertijd. En Jëek mij vanmorgen om 8 uur wel hartje December waardoor mijn vrouw 1 extra borstrok klaar te leggen verzocht. Met Jan Holtus 1 kleintje koffie in de Beursbengel en van ZEd. Vitesse in Augustus tegen Ajax en de nieuwe 1ste klassers via Groningen, Leeuwarden naar Mokum. En hoop Jan v. Dort met elftal mede en benieuwd hoeveelmaal deze Heer; Voila! Dit namelijk stopwoordje van Jan bij buiten gewoon doelpunt, doch hoop ZEd. tegen Ajax geen kans op Fransch woord. Zaterdag 2 Juni. In Haarlem vergadering van de Kwasten fabrikanten vereeniging. Na afloop met laatsten trein naar Amsterdam en in trein Amsterdammers opgediept, dewelken naar Verg. W.E.K. te den Haag. Doch de vergadering niet veel succes en alleen motie Grootmeijer aangenomen en deze beoogende voorstel Zittersteijn verder uit te voeren, zoodat binnen 2 jaren 10 eerste klassers in het Westen. En het plan gedurende twee eerstvolgende jaren 2 clubs degradeeren uit eerste klasse en 1 club promoveeren. Evenwel na twee jaren herstel van promotie- en degradatiewedstrijden. Om 12.45 aan het Centraal Station en medelij met afgevaardigden, dewelken niet voor half twee op een oor. Zondag 3 Juni. Vandaag op 'sGr. C.C. veld criket gezien en met Warburton, trainer van H.V.V. een boom. En deze van oordeel de Leeuw van Wassenaar vele en uitstekende welpen waardoor binnenkort de Haagsche in de eerste klasse terug. Doch komt mij voor eenige clubs er alles opzetten H.V.V. voor eerste klasse behouden desnoods door promotie van geheele Overgangs-klasse. En alhoewel voor H.V.V. jammer indien dit plan van de baan, mijn hartewensch geen vermenging daar dit uit den booze en spelkwaliteit sneller dan ooit naar beneden. Maandag 4 Juni. Vandaag van Koolhaasbij den barbier en van hem Ajax aan petekind „Ajax" voor nieuw terrein in Berlijn Eich- walde M. 1.000.000.per cheque. En dit bewijs van sympathie voor jonge Duitsche vereeniging, welke hopenlijk spoedig sterke en krachtige organisatie. In de Telegraaf dat R.C.H. waarachtig gewonnen van Willem II en alle kans de Muggen met het nationale kampioenschap aan den haal. Rotterdam met 4—1 Amsterdam geslagen doch verschillende Ajacieden er genoeg van en niet meer in het veld voor Juli. En deze zienswijze uitstekend. Dinsdag 5 Juni. Aan de stamtafel een bof daar Grootmeijer aanwezig en deze altijd wat nieuws voor dagboek. Mij laten vertellen in Augustus Ajax—Vitesse als openingsmatch en daarna groote generale repetitie Ajax—Nürnberg Mannschaft. En deze laatste elf het puikje van het Duitsche voetbal. Verder gezwam over de enorme aanwas nieuwe leden daar dit mij opgevallen en volgens Grootmeijer toeloop grooter dan ooit daar thans reeds meer dan 60 candidaten voor lidmaatschap en dit aantal reeds grooter dan honderden clubs in den N.VB. als ledental hebben en voor secretariaat meer werk aan den winkel dan in hartje seizoen. Doch mij bekend rustmaanden bij administratie als die van Ajax niet mogelijk en komt mij voor dergelijke prestatie omgekeerd evenredig aan waardeering van sommige leden. Woensdag 6 Juni. Vanavond met belangstelling plannen nieuwe terreininrichting /Blauw-Wit ingekeken en de terreinen ongeveer 2 K.M.; dus dik 20 minuten van ons veld. Doch alleen langs andere wegen te bereiken n.l. door Muiderpoort kwartier en Indjsche wijk.. Echter de idee van Blauw-Wit uitstekend en hoop önzè zusterorganisatie keurig home. Blauw-Wit ook be schikking over modi clubhuis en wij eindelijk nu eens doorzetten en eveneens planken zagen voor dergelijke inrichting. Mijn smoking van kleermaker terug en deze laatste stootkant langs broek en nieuwe revers daar dit kleedingstuk reeds 8 jaar en daardoor niet veel zaaks meer. En kieur ook al aan groene kant zoodat a.s. Zaterdag niet te veel in het licht zitten. Donderdag 7 Juni. Vanavond naar Bellevue en aldaar generale rëpetitie voor Zaterdag. En geheele Feestcommissie reeds om 8 uur aanwezig zoomede artisten van H.I.A.T.A. en Ajax-ensemble. Repetitie om twaalf uuf geëindigd daar eenige nummers herhaald doch van repetitie altijd weinig te zeggen daar deze vbor stoelen en banken en situatie geheel anders als zaal gevuld. Vannacht naar huis gaande het idee eindelijk zomer in de lucht en hemel bedekt met steiren zoodat misschien tenslotte; nog zomer. Doch hoop deze na Zaterdag daar voor het bal geen warmte gewenscht en beter koel windje door de zaal. Vrijda? 8 Juni. Mij bekend A.V.B. op 30 Juni Ajax yeld gevraagd voor Amsterdam—Groningen doch terrein pas gezaaid en weet niet of veld in het laatst van de maand reeds klaar en of gras sterk genoeg. Daarom na het eten per velocipéde naar de Meer en daar hierover met Jack. De trainer van oordeel spelen best mogelijk en veld tegen dien tijd goed doch enkele bestuurs leden principieel tegen spel in Juni zoodat hierover waarschijnlijk stemming. Daarom Z. 5005 aan toestel doch ZEd. nog geen besluit bekend en dit, waarschijnlijk morgenavond beslist. Ter loops mij nogmaals de mededeeling Ajax plm. 15 Aug. tegen stadselftal Nürnberg op Ajax-hoeve en dit groteske opening seizoen. Zaterdag 9 Juni. Vandaag geen gelegenheid voor dagboek daar vanavond om zeven uur present in huize Bellevue. Doch niet onwaarschijnlijk Bestuur niet compleet daar president plot seling voor dringende zaken naar Hamburg doch hoop ZEd. Zaterdagavond voor 10 uur nog op feest. Volgens Koolhaas over 1000 menschen te wachten en zaal stik- en stikvol!! Zondag 10 Juni. Vanmorgen eerst om 5 ure thuis van feest in Bellevue. En hier plm. 1000 menschen zoodat niet alleen schouwburgzaal geheel bezet maar ook toeschouwers gedeeltelijk in kleine zaal, welke terzijde. Buitengewone avond en veel succes voor H.I.A.T.A., dewelke avond opgeluisterd met cabaret. Het Ajax-ensemble eenige liederen doch voordracht met te veel overtuiging en spontaniteit gezongen. En dit jammer daar zuiver heid daardoor iets te wenschen overgelaten doch overigens ensem ble hartelijke ovatie en dit nummer mees verkwikkend moment van dezen avond daar sinds jaren niet zoo'n plezier dan onder dit nummer. Lantaarnplaatjes Koolhaas zeer interessant en tevens hulde Jan Schoevaart dewelke fabrikant van alleraardigste voordracht over voetballiefde en door Gras. uitmuntend ten tooneele gebracht. Het bal zeer geanimeerd en tal van keurige toiletjes en eerst om vier uur alles huis toe met herinnering aan buitengewoon feest. Maandag 11 Juni. Gisterenavond reeds om 10 uur te bed daar vorige nacht te weinig nachtrust en reeds om 10,01 geen kik meer. Om 8 uur vanmorgen verkwikt naar de zaak doch den geheelen dag mij verschillende klanken van de H.I.A.T.A. liederen in het hoofd. En vooral de trein-scéne en pandoer tafereel in de hersenen. Aan de stamtafel wij het er over eens beroepsartisten dit niet hadden kunnen verbeteren en indien feestcommissie handig deze dit achttal reeds gepaaid voor

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 2