T „Allen Weerbaar" I -4 CLUI3NIEUWS DER A. F. C. A J AX 63 redenen hebben om er over te juichen. En de Leeuw van Wassenaar degradeertArm H. V. V, De club van Jan en Eetje Sol, Tavebrello, Coops, Joh. Heijning e.a. spelers met klinkende namen gedegradeerd. Van harte hoopt Ajax dat H.V.V. er spoedig in zal slagen naar de eerste klasse terug te keeren, waarbij dan echter de club gesteund zal moeten worden door hen, die minder over genoegelijkheids voetbal boomen; door menschen die voor de organisatie willen „werken". En daaraan ontbreekt het bij de groote Haagsche wel een weinig in de laatste jaren. Een troost voor H.V.V. is het echter dat men in den laatsten tijd veel propagatide gemaakt heeft voor het genoegelijkheidsvoetbal m.a.w. of je in de eerste of tweede klasse speelt dat blijft hetzelfde. Als je het maar voor je lol doet! Doch dat de practijk hier de theorie in den steek laat zal de tijd ons spoedig leeren. V»/ Ajax wint de uitgeloofde medaille! Ajax 3— A.F.C. 2 2-0. Na de vorige week in een goeden wedstrijd Allen Weerbaar II met 2—0 te hebben geklopt, had Ajax III zich door deze over winning in de finale geplaatst. Dienzelfden dag had A.F.C. II zich door een 4—1 overwinning op Voorwaarts II uit Utrecht ook in de finale geplaatst. Daar de Ajacieden zich slechts door een beter doelgemiddelde in de competitie boven A.F.C. hadden kunnen plaatsen, was een spannende wedstrijd te voorzien en hadden de onzen gaarne gezien, dat een lid van de Elftallen commissie (Bestuur) blijken van belangstelling had getoond, doch niets hoor! En nu het verloop van den wedstrijd. Ajax komt met de volgende opstelling in het veld: Becker de Vlieger Bogaard D. v. Gelderen E. Bakker Burk v. d. Berg Ingenbleek P. Bakker Debois Asbeek Brusse A.F.C. stelde hier vrijwel dezelfde ploeg tegenover, als waarmee zij in de competitie uitkwam. De A.F.C. aanvoerder bleek beter geraden te hebben dan Debois, want de onzen trappen tegen een lichten wind in af. De eerste oogenblikken zijn voor de roodwitten, doch spoedig werken de „reds" zich los, en volgt een meer gelijk opgaand spel. Speciaal onze linkervleugel is zeer actief, doch verder dan een paar corners brengt zij het niet. Aan de andere zijde ontstaat een critiek moment, doch Vlieger redt. Plotseling gaat Asbeek er van door, een goeden voorzet volgt, en met een welgeplaatst schot maakt onze rechtsbinnen de eerste goal (1—0). A.F.C. valt nu heftig aan, doch onze verdediging en halflinie houden stand. Als een A.F.C.er den bal krijgt toegespeeld lost hij een hard schot, dat van den onderkant van de lat in het veld terugspringt. De A.F.C.ers appelleeren voor goal, doch de scheidsrechter laat doorspelen. Het spel krijgt nu een eenigszins ruw karakter, en diverse vrije trappen worden uitgedeeld. Onze voorhoede gaat ondertusschen op het roodzwarte doel af, doch Merkelbach geeft niet thuis. Met 1—0 voor ons wordt gedraaid. Na de hervatting volgt direct een zeer enthousiaste partij, waarbij de spelers elkaar niets toegevenvooral de A.F.C. middenvoor genoot speciale bewaking. Debois krijgt last van zijn heup en wordt vervangen door Lindeman. Asbeek brengt steeds den bal goed op, doch het binnentrio staat herhaaldelijk offside. A.F.C. komt weer in den aanval, doch Becker weet op keurige wijze eenige schoten er uit te houden. Als onze rechtsbuiten den bal krijgt toegespeeld, zet hij laag voor, Asbeek loopt toe, en onder groot gejuich der Ajacieden maakt hij het tweede doelpunt (2—0). A.F.C. doet nog eenige verwoede pogingen, doch de Ajax middenlinie is in goeden vorm. Kort hierop is het tijd. Met een alleszins verdiende overwinning besloot Ajax UI haar seizoen, en heeft zich inderdaad de meerdere van A.F.C. II getoond. J.B. Om den Zilveren Eiketak Z.F.C. adsp.Ajax adsp. Onder leiding van den heer Everhard stelt Ajax zich als volgt op Bakker Tang H. Dukker Westrik C. v. Gelderen Arends Overdijk Hali Dijkman Wolf v. Meeteren 't Begin is voor Ajax, maar reeds spoedig komt Z.F.C. opzetten. De rechtsbinnen krijgt een kans maar schiet hoog over. Eenige rennen van v. Meeteren leveren ook niets op. 't Spel gaat steeds heen en weer en zonder scoren breekt de rust aan. Na rust eerst een overwicht van Z.F.C., maar de Ajax verde diging houd goed stand; vooral Bakker in 't doel werkt verdien stelijk. Als nog plm. 10 minuten te spelen zijn wordt Ajax sterker en Overdijk krijgt den bal vrij, zet voor en v. Meeteren scoort 0—1. Z.F.C. begint nu wat ruwer te spelen, maar Ajax gaat verdedigen en Z.F.C. kan 't overwicht niet in een doelpunt uitdrukken. Na eenige uitvallen van Ajax komt dan 't einde. In de kleedkamer reikte de heer Kat de tak uit met een speech, waarna de heer W. namens Ajax met een enkel woordje bedankte. Om 3.06 trok 't heele elftal, na zich eerst in de wachtkamer geamuseerd te hebben, naar Amsterdam terug. J. W. Jr. Athletiek V»/ Toen ik zooveel aanvragen voor Athletiek- beoefening ontving, dacht ik al aan een succesvol athletiekseizoen. Helaas moest de Commissie spoedig ondervinden, dat vele van onze leden meenden met de opgave voldoende voor de athletiek gedaan te hebben, want op onze trai ningavonden kwamen slechts enkele loopers. Wat jammer toch, dat onze leden zoo weinig ambitie voor deze mooie sport hebben, terwijl zij zonder kosten bij onze vereeniging alles voor de beoefening kunnen bekomen. Wat moeten wij dan toch respect hebben voor de leden van A.A.C., die alles uit eigen zak moeten bekostigen, daar terreinhuur, materialen alles door de leden op gebracht moeten worden. Kom luidjes toonen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 7