==S) Kroniek 62 CLUBNIEUWS DER A. F. C AJAX dat Ajax misschien de Ujpesti Torna Egyedulet uit Budapest op visite. Koolhaas met uitspreken van dezen naam eenige last doch wij reeds eerder tegen Magyar Test Gyakorloc Köre ge speeld en dus met Magyaarsche tongval goed op de hoogte. Verder B.F.C. Hertha aus Berlin ook gaarne op bezoek dus wij van de zomer misschien nog iets aan ons diploma, dat niet te duur betaald a f 8.— Vrijdag 25 Mei. Vergadering Bestuur heden half zes Boertje Leidscheplein dringende zaak en dit van Egeman mebdewelken in lijn 9. Doch onze praesus verder niets los dus aan leestafel plaats. Mij na afloop bekend morgenavond bijeenkomst 9 eerste klassers in de Industrieele club en deze vergadering onder auspiciën van Ajax en o.m. H.F.C., Stormvogels, Sparta, Haarlem, R.C.H., Ajax, Blauw-Wit, Quick en Feijenoord op appel. En deze bijeenkomst op verzoek Ajax, opdat eindelijk oplossing in chaos voorstellen competitie-indeeling. Doch begrijpelijk H.B.S., H.V.V. en D.F.C. niet door Bestuur gevraagd alhoewel eenigszins pijnlijk voor deze clubs. Zaterdag 26 Mei. Vandaag gehoord dat op 30 Juni dus op Zaterdagdes avonds een match op ons veld. Namelijk Amsterdam— Groningen en 5 Ajacieden gekozen, de Boer, Fons, Hamel, Brokmann en Addicks in het roodzwarte shirt. Verder nog vijf Blauw-Wit spelers en 1 neutraal speler n.l. Jan de Natris. En hoop het weer niet te warm daar dit op 30 Juni wel mogelijk. Verder met Lamey, Secretaris W.E.K. een borrel in Trianon en met ZEd. over verschillende belangrijke aangelegenheden. Onder meer over de a.s. competitie-indeeling en voorzie geen gemak kelijke oplossing en wel mogelijk het volgende seizoen alles bij het oude. Zondag 27 Mei. Vandag geen voetbal daar plan ten uitvoer gebracht visite bij Jo Smit, dewelke rustkuur in Renkum voor enkele weken. En deze jongeling mij verzocht allen Ajax vrienden recht hartelijke groeten zoodat deze vandaag in dagboek en verzoek talrijke vrienden hiervan acte. Jo Smit in uitstekende conditie en hopelijk binnenkort weer in het rood-witte hemd. In Utrecht de mare H.V.V. gedegradeerd en Ajax zeer goed gespeeld zoodat aan de eer door ons elftal ten volle voldaan. Doch H.V.V. thans naar lagere regionen en dit voor voetbalbeweging enorme oplawaai daar de Leeuw van Wassenaar keurclub van Holland. Verder met schrik gehoord R.C.H. van Be-Quick op de broek hetgeen een groote tegenvaller daar reeds gehoopt od Westelijke supprematie. Maandag 28 Mei. Een lange brief in de bus van ons petekind het Berlijnsche Ajax, dewelke club thans \}4 jaar oud en vele leden. Doch deze roodwitten op zoek naar een goed en beter veld en aan ons verzoek kleine subsidie. Doch mij onbekend wat Bestuur van plan en dit dus aan Egeman c.s. ter overweging en brief aan Secretariaat doorgezonden. Verder gisteren een stevige combinatie te Bussum een onvolledig A.F.C. aan de zegewagen en wij opnieuw beslag op een beker. Het seizoen echter thans officieel gesloten en wij alleen nog wachtende op Feest en daarna Jaarvergadering en daarna opnieuw aan den slag om voorbereidselen 1923-1924, hetwelk een zeer moeilijk seizoen voor vereeniging. Dinsdag 29 Mei. Vandaag in de Kalverstraat de Feest commissie in een portiek gedrukt. En de Heeren blijkbaar spoedvergadering over aangelegenheden feest. Onder meer mij angs het oor de belasting per kaart f 0.25 willende hebben en zoo dit waar mijn verstand hierbij stil. Verder Koolhaas 8 adspi- rantjes gepikt om dames in bloementjes te zetten en speet mij oorspronkelijk geen uitnoodiging voor souper. Doch commissie van opinie ieder die honger heeft soupertje zelf bekostigen en noch voor eere- of bestuursleden, noch voor spelers van plan te betalen. En na overdenking commissie aan het langste eind en overigens geen motief om iemand uit te noodigen. Dus van plan Zaterdagsavonds voor het feest stevig diner bijv. gort met rozijnen dewelke uitstekend voor constitutie. Woensdag 30 Mei. Vandaag het nieuwe h'.R. van den N.V.B. gereed gelegd op dat vanavond hierin studie, waarvoor door Grootmeijer gevraagd. En ZEd. zooveel aan het hoofd dezer dagen, ook al met clubzaken dewelke helaas nog niet voor publicatie geschikt, doch van heel groot belang voor Westelijk eerste klasse voetbal, dat verzoek gaarne ingewilligd. Van Jan Schoevaart op achterbalcon lijn 9 deze gisteren bij Inspecteur Belastingen over f 0.25, waarover gisteren in dagboek doch ZEd. hierover liever eerst opinie Bestuur op Donderdagavond. En Koolhaas van plan morgen langzaam werkende filmopname te doen in Bestuursvergadering opdat met feest vertooning film vergadering en voor ieder tot in kleinste bizonderheden zicht baar hoe nauwkeurig verschillende zaken besproken. Donderdag 31 Mei Vandaag het staartje van dagboek daar laatste van de maand. Weinig maar belangrijk nieuws namelijk a.s. Zaterdag vergadering Westelijke eerste klassers en mij bekend geheel nieuw project gereed. Bij verschillende Heeren om nadere inlichtingen doch allen dicht als een pot en zoodoende niet mogelijk hierover iets voor nieuwsgierigen. Het mooiste van de grap de Nobel Voorzitter Overgangers doch deze ook voor Stormvogels in het vuur.en belangen zooverre uiteen dat wen- schelijk ZEd. zich voortaan in tweeen snijden. Om 4 uur salaris aan bedienden en employes uitbetaald en de laatste der maand altijd gelukkigste dag daar niets liever dan vroolijke gezichten in mijn zaak. Per jongste bediende deze regelen naar drukker doch tevens verzoek aan Redactie voortaan geen commentaar over mijn arbeid daar anders dit werk onherroepelijk plat leggen. vfy De laatste door Ajax I gespeelde competitie match, wel is waar van groot belang voor de gegadigden der degradatie, maar voor ons van weinig waarde is een succes geworden. Een succes omdat onze ploeg tot het laatste oogen- blik getoond heeft de noodige sportiviteit te bezitten om een eerlijke beslissing te krijgen wat de degradatie aangaat. Ons elftal ging met een uitstekende opstelling naar Dordrecht en speelde voor wat het waard was. Voor de pauze maakte Theo een uitstekend doelpunt doch D.F.C. wist niet lang daarna het gelijkmakende doelpunt langs Jan de Boer te werken. Ondanks alle moeite is onze voorhoede er niet in geslaagd het winnende doelpunt te maken, ook al omdat tenslotte het geheele Dordtsche tiental zich voor den „Barend" terugtrok. De wedstrijd eindigde dus in een gelijk spel. Ajax bezet hierdoor thans de vijfde plaats met 23 punten uit 22 gespeelde matches. Een resultaat dat bevredigend is zonder dat wij -Jj

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 6