IL T' 60 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Een dooien-marsch moesten ze componeeren en deze door een stelletje kraaien laten spelen. En dan konden ze meteen het Ajax-lijk begraven, 't Zijn trouwens tóch maar enkel botten, die de kist ingaan. De wurmen hebben er een strop an, wat ik je zeg (zijn tweede glas ging in één teug leeg). Feest gaan ze vieren, 't is om je een be roerte te lachen, vier punten minder en ze waren foetsie geweest. Een mooie boel tegenwoordig. (Z'n derde glas schonk ie zelf in). Let op wat ik je zeg, nog één jaar en 't is heelemaal mis met Ajax. 't Stelletje hangt aan elkaar als droog zand, geen verband, geen snelheid, geen schot, geen vuur, niks deugt er meer, niks, een stelletje brand hout. (Hup daar ging weer een oorlam). Ik wees hem toen op het goede spel van het eerste in Dordrecht, de keurige prestatie van het derde, op de adspiranten en juniores-kampioenschappen, op de diverse goede reserves, op het gezellige clubleven, hekelde hem dat ie als zoovelen, enkel het goede van een andere en alleen het slechte van zijn eigen club zag; hij schold mij optimist, ik hem pessimist; hij verweet mij alles dooreen Ajax-bril te zien, ik maakte hem uit voor Slier Co. afbraak specialiteit, we kregen hoogloopende „ruusje", en 't scheelde niet veel of we hadden elkaar in de haren gevlogen. Ik ga nu maar, smaalde hij, met jou is toch niet te praten, stak de zes sigaren die nog in het kistje zaten, met een verontschuldigend, „jij rookt dat bocht toch niet", in z'n koker, keerde z'n glas nog eens om, en met een, ,,'t is hier toch óók een drooge boel", ging ie pruttelend als een oude koffie-ketel, de deur uit. Onder aan de trap schreeuwde hij nog, „dat feest is natuurlijk toch niet veel zaak-, maar als ik dien avond toevallig vrij ben, en ik heb niets beters te doen, heb je misschien kans dat ik nog even aan kom. Zorg dus voor een goede gereserveerde plaats. Ajacieden, v. Santen is natuurlijk een akelige beroerde zure pessimist, die de toekomst van onze vereeniging véél en véél te donker inziet. Laten wij hem gezamenlijk eens in z'n chemise zetten. Want als we willen, heilig willen, kunnen wij een kracht ontwikkelen, waar we zelf verstomd van zullen staan. Maar daar is clubliefde voor noodig en opoffering en vooral waardeering voor eikaars krachten. Alleen wanneer ieder Ajacied er trotsch op is, de Ajax-trui te mogen dragen, en z'n uiterste krachten inspant z'n kleuren ter overwinning te voeren, onverschillig in welk elftal hij speelt, dan alleen zullen wij punten kunnen vergaeren en kampioenschappen oogsten. Dan zal roodwit in de eerstvolgende jaren weer troef zijn. En als wij met dit voornemen bezield, gezamenlijk ons 23 jarig feest vieren, en ons deze zomer eens extra inspannen een inspanning die trouwens onzen eigen boddy óók ten goede komt, zullen wij ons zeker bij het as. zilveren jubilée onzer vereeniging kunnen koesteren in de gulden stralen van menig kampioens-zonnetje. Het zij zoo- J.S. Dagboek van een voetballer vV Dinsdag 15 Mei. Onze laatste kans op matei] a.s. Zondag in Amsterdam tegen Belgische club naar de haaien. Werkend lid Arnold in Brussel namelijk aan het werk voor match en ZEd. zoo goed als geslaagd. Cercle Sport. Brugeoise afgesloten doch heden 5 eerste elftallers der Belgen onder de wapenen door staking spoor wegen. En verder door deze staking verkeer met Holland gestremd zoodat match niet door. Vanavond het bericht dat niet alleen Frans Couton met Lien maar ook Jacques Hoogland met Jo v. d. Wijngaart vandaag aangeteekend en blijkbaar festijn tezamen hetgeen in dezen tijd goedkooper. Woensdag 16 Mei. Vanavond in clubblad oorveeg van Redacteur te pakken en ZEd. mij reeds eerder in het oor het noodzakelijk in dagboek niet te veel gezwam. En mij voorgenomen dagboekje korter dan voorheen. In de candidatenlijst Jan de Natris weer voorgesteld en hoop dat deze nu maar weer lid. Het vorige seizoen de Natris gedeballoteerd (niet geheel juist! Red.) doch vertrouw Bestuur, spelers en Jan voortaan in volkomen harmonie verder werken. Van plan vanavond naar Flora doch heden aanslagbiljet Personeele Belasting op schrijftafel. Hierdoor zoo afgeschrikt dat mij voorgenomen ook op Schouwburg be zuiniging en zoodoende op visite, waar consumptie om niets en eveneens droog en gezellig zitten! Donderdag 17 Mei. Vanavond de alarmklok hooren luiden in de R.C. str. En mij bekend verschillende W.E.K. clubs thans vergadering belegd om te boomen over situatie. Maar nu zonder z.g. „Genoeg'lijkheidspelers" en H.B.S. en D.F.C. niet gevraagd. En dit juiste standpunt daar gezwam in den Haag zonder einde en reeds 3 keer voor niets naar 's-Hage. Mij telefonisch precies laten vertellen hoe de zaak staat en begrijp dat toestand voor zieke patient W.E.K. ernstig maar niet hopeloos. En ookH.F.C. van plan om oude toestand te handhaven.En initiatief en enscenee- ring van Jan en Marinus dewelke onder bediijven door politici van beteekenis en N.V.B. met booze plannen van deze Heeren zeker rekening te houden. Vrijdag 18 Mei. De noodkreet voor cricket- en honkballief hebbers een succes want binnen 24 uur het aantal 100% meer. Maar dit lang niet voldoende daar voor cricket toch minstens 40 menschen noodig. Het uit te trekken bedrag anders zonde en snap niet, dat niet meer leden hiervan profiteeren. Lidmaatschap in Amsterdamsche cricketclubs toch f 25.— per hoofd en bij Ajax -J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 4