CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX staat en welke groote en mooie taak de aanstaande Ajax-elf niet alleen voor de eigen club, maar ook voor 't hoofdstedelijk en voor 't nationale voetbal te vervullen heeft, hoop ik in een derde en laatste artikel nog even aan te geven. NEVOH. Bericht. Ledenlijst. Bedankt als w.l. G. Dreese. 1 Cricket Met een kleine dertig menschen beginnen wij een dezer dagen te oefenen. De kogel is dus door de kerk! Dit seizoen zal alleen het spel beoefend worden zonder dat wij ons op glad terrein wagen, d.w.z, wedstrijden gaan spelen. Wij beginnen waarschijnlijk in twee ploegen, n.l. Maandags en Vrijdags. Opdat ieder voldoende tijd krijgt voor „batting" mag men dus waar schijnlijk slechts op een avondspelen. De ploeg die het eerst aan de beurt is krijgt een speciale aanschrijving. De oefeningen worden gehouden op het Ned. Bank terrein Middenweg, tenminste dit laat zich zoo aanzien, waar een goed wicket ligt. Als wij het spel nu maar spoedig onder den duim hebben Reijn. Claeszenstr 2. J. J. GROOTMEIJER, Telefoon Z. 5005 Secretaris, Ons feest op Zaterdag 9 juni 1923 vl/ y in Huize Bellevue. Mijn brievenbus heeft het de laatste dagen hard te verantwoorden gehad. Telkens bracht de post mij de noodige aanvraagkaarten voor ons feest, wel een bewijs, dat de Ajacieden van feestvieren houden. De tijd voor inzending van de aanvragen is thans verstreken, zoodat zij, die geen kaart hebben aangevraagd, dien avond ook geen toegang hebben tot Bellevue, een en ander op bevel van den Inspecteur van de Be lastingen. Maandagavond zal er begonnen worden met het verzenden van de kaarten, welke hoogst waarschijnlijk om zoek raken te voorkomen, bij de leden en donateurs aan huis bezorgd zullen worden. Met het oog op het groote aantal, zal de bezorging in het tijdvak van Maandag 3 Juni tot en met Vrijdag 8 Juni geschieden. Men ge lieve dus niet te reclameeren, indien de kaarten niet in Uw bezit zijn gekomen voor Vrijdag avond 8 Juni. Men kan ervan op aan, dat het een gezellige avond zal worden. De Commissie heeft gezorgd voor goede cabaretnummers en een prachtig strijkje, dat tevens tijdens het bal de feestvreugde zal verhoogen. De zaaldeuren zullen om 8 uur gesloten worden, men gelieve dus tijdig aanwezig te zijn. Namens de Feestcommissie M. J. KOOLHAAS, Secretaris. Toekomst-plannen??? Van Santen was woest. (Als v. Santen de p. in heeft, neemt dan de beenen bleeke broeder, want dan is er geen redeloozer wezen op de heele aardbolHij is lichtelijk scheel, maar als ie nijdig is, goed nijdig, kijkt ie héélemaal een andere kant uit. Een schandaal is het, bulderde hij, een groot schandaal. Ze zijn gek, stapel, idioot, rijp voor Meer en Berg. „Mot je maan hebbe, zal ik je 'n kopstoot geve", zei een slagersjongen, die meende dat hij uitge scholden werd, vanwege v. Santen's z'n loensheid. Toen heb ik v. Santen maar mee naar boven genomen, heb hem een goede sigaar op laten steken, en dito borrel ingeschonken en terwijl ie binnensmonds pruttelde van „een stinkstok" en 't lijkt wel vitriool, vroeg ik hem, wat er aan schortte, 'k Heb een kaart thuisgekregen voor een feest, stootte hij uit. Nou en vroeg ik. Een feest foeterde hij, nou een feest. [r 59 Het Ajax-Bestuur besloot gisterenavond de volgende oefen avonden aan te wijzen: Voetbal. Dinsdagsavonds jongeren. Vrijdagsavonds ouderen. Athletiek en zomersporten: Donderdagsavonds en Za terdagsmiddags. Aan deze oefentijden zal stipt de hand gehouden worden. Zoo zal het ten strengste verboden zijn op Donderdagsavond of Zaterdagsmiddags op veld 1 en II voetbal te spelen. Trainer en employé's mogen geen voetbal afgeven op uren welke daarvoor niet aangewezen zijn. Dit besluit is genomen om „over-training" tegen te gaan opdat wij het a.s. seizoen goed voor den dag kunnen komen. Per 15 Juli a.s. wordt een schema gepubliceerd voor een serieuze training voor plm. 40 spelers. Tot 15 Juli a.s. blijft het rustig oefenen doch geen overdrijving, dus 1 maal per week een half uurtje spelen is voldoende. HET BESTUUR. 't* -_z

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 3