s'l 1MFÊÉ 31:1Til iFH i ï*>j I Uil IM MJ URMA!# No. 9. VRIJDAG 1 JUNI 1923 6de JAARGANG. Pas op Ajax! -h V»/. E II. Met genoegen heb ik gelezen dat mijn artikeltje in No. 8 „de gemoederen in Ajax in beweging bracht" en dat het ook der redactie aanleiding was, om een extra opwekking tot de leden te richten en daarmede dus feitelijk vooruit te loopen aan de bedoeling die bij mij voorlag. Ik zou dus kunnen volstaan met te zeggen, dat het redacteur Grootmeijer als steeds gelukt is den spijker op den kop te tikken ën dat, wanneer alle Ajacieden zijn krachtige opwekking volgen, Ajax wederom linea recta op de hoogste voetbaleer afstevent. Maar ik wil toch in enkele punten mijn meening gedetailleerder weergeven. Allereerst een enkel woord over training. Weet ge Ajacieden wat ik als de beste training voor het komende seizoen beschouw? Ik zal het U zeggen: een heerlijke zomerrust! Toen we vroeger voetbalden van October tot medio April en gedurende dat winter seizoen circa een dozijn serieuse wedstrijden speelden, toen bestond er alle reden om allerlei middelen te bedenken, teneinde te voorkomen dat de voetballers in den langen zomer stijve ledematen zouden krijgen of te vadsig zouden worden. Waar tegenwoordig in den regel gespeeld wordt van midden Augustus tot midden Juni, minstens een dertigtal zware wedstrijden, waar dus de zomerrust voor den huidigen voetballer slechts een tweetal maanden duurt, daar acht ik het uit den booze als de voetballers zich in dien korten tijd nog zouden bezondigen aan serieuse training! Ga een genoeglijk partijtje cricketten, onder de professorale leiding van Grootmeijer en Oudheus- den, volg amice Roodenburgh's oproep en beoefen in alle gemoedelijkheid het edele honkbalspel. En als het straks lekker warm is, ga dan op 't water of in 't water en geniet van den zomer en van de natuur, denk vooral aan geen voetbal, doch leef rustig en gezond en maak je „geistig en körperlich" zoo „fit" dat je aanstonds in Augustus weer naar de voetbalwedstrijden verlangt. Een voetballer, die zich gedurende den zomer intensief aan eenige andere tak van sport wijdt, die zich b.v. onderwerpt aan de veeleischende training voor roeien of athletiek, bezit bij den vroegen aanvang van het voetbalseizoen niet de ware lust om zich daaraan te geven op een wijze, die alleen tof succes leiden kan en hem als sportman kan bevredigen. De lust ontbreekt dan daartoe en zonder groote toewijding, zonder geestdrift is succes niet alleen uitgesloten, doch dreigt zelfs aanstonds gevaar, dat wat door een vorige gene ratie met zooveel liefde en zorg is opgebouwd in korten tijd verloren gaat. Met Grootmeijer zeg ik: herinner U R.A.P, en Volharding, kijk thans naar A.F.C. enV.V.A! En dan zeg ik, dan moet de geestdrift weer oplaaien en ik neem aan dat als dat over alle linies 't geval is, dat dan de Nederlandsche sportwereld Ajax weldra weer zal zien, zooals zij zich Ajax herinnert uit de gloriejaren. Merkwaardig hoe 't spel van de ploeg, die toen de Ajax-kleuren verdedigde, nog naleeft bij zeer

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 1