iv NH Frans öe Haan 56 CLUBNIEUWS im&ÜAv F.Jer AJA^' ■En besef volkomen Wij a.s: seizoen bësTagen' ten'ijs dahr'rtrttiers voor Ajax wel èerts moeilijke dagén të wachten. or: Maandag 7 Mei. Vanavond besteed aan stiidie over eert •belangrijke circulaire wan Blauw Wit inzake xle bewuste groote kwestie. En wel de competie-indeeling 1923/4 Verheel mij niet bet oniwerp-Blauw Wit deze studie waard doch - ten slotte geconcludeerd voor Ajax onaannemelijk. Blauw Wit toch in haar schema even 4 eerste klasse opofferenden mij dit geheel Verkeerd. In dat geval a.s. seizoen moord-en, doodslag in de eerste klasse en van fair voetbal geens prake meer. Van Mr. Kleijn verder voorstel competitie voortaan systeem Isthmian League. En degradatie hier afhankelijkvaninnerlijke sterkte der clubs en kracht der organisatie. Dit plan mij wel toelachend maar vrees :hierr tegen alles wat. nog moet promoveeren heftig te keer. Nogmaals ontwerp-N.V.B. van verschillende kanten bekeken en mij niet duidelijk waarom niet alles bij het oude a.s. seizoen. Dinsdag 8 Mei. Vandaag in de Meer Daan Roodenburgh en met dezen over rapport terrein-accomodatie voor Verzekering Maatschappij. En ZEd. nog steeds ideaal gesteld in soortement Ajax-Stadion, waar plus minus 20000 toeschouwers te gast. En dit met schitterende poorten en 4 hoeken geheel uitgebouwd. De plannen hiervoor reeds voor jaren geleden gemaakt en betere tijden afgewacht. Doch hoop toch binnenkort deze plannen ver wezenlijkt opdat Ajax met Olymp. spelen gereed en in staat keurig voor den dag. Verschillende matches zeer zeker op het Ajax-terrein en verkneuter mij reeds in gedachten bij match bijv. Denemarken—Italië. En dan alles in Amsterdam 14 dagen vacantie met Olympische spelen en groot festijn op het Ajax- veld! Hiermede vanavond naar Droomland met Jopie Slim en Dikkie op de tribuneEn generaal Jansen ballenjongen maar ZEd geen 25 ets. voor bal visschen daar sloot intusschen gedempt of overbrugd. Woensdag 9 Mei. Vandaag wat nieuws in dagboek over feest in Juni. Nu namelijk zeker bekende tooneelvereeniging medewerken en ook eenige Ajacieden een paar nummers. Doch vooral het tweede nummer belangrijk en dit reeds gang naar Bellevue waard. Verder groot bal met diverse verrassingen zoodat festijn op juiste manier gearrangeerd. De muziek in Jasz band stijl doch hoop de Heeren niet te veel lawaai daar persoonlijk geen vriend van dit soort oorverdoovend orchestre. Film zeer waarschijnlijk van programma afgevoerd doch lantaarnplaat nummer gehandhaafd. Mijn smoking voor den dag daar genoodigd als Commissaris van orde en dit baantje reeds ëenige malen en Ook nu geaccepteerd. En stel mij vóór morgenochtend smoking eerst aanpassen daar laatste maanden last van buikje dus niet onmogelijk dit pakje afgedaan. Donderdag 10 Mei. Varsitydag en als rechtgeaard sportsman naar Hembrug. Veel hemelwater doch stemming niet bedorven. Ook Roodenburgh aan de Hembrug in de „Lady on the lake'* en dezen Heer gepaaid en door ZEd. vriendelijkst opgenomen. En volgens de een dit klaploopen doch volgens mijn opinie dit vriendschap! Uitstekende sport en Laga over alle linie*s nummer één. Eerst om half acht thuis en van Marius tot mijn schrik dat B juniores tegen Ainstel juniores gelijk gespeeld. Verder de Telegraaf gebeld en gehoord dat Holland in Hamburg 0—0. Dus Jan de Boer niet gepasseerd en Addicks hopelijk in vorm. Daarna omgekleed daar geen draad droog en met stevige, cognacgroc niet te laat naar kooi. Vrijdag 11 Mei. Vandaag mijn reis naar den Bosch daar nog enkele orders op te visschen. En als gewoonlijk om 5 uur met Pa Gevers naar stamtafel. Mij.ingefluisterd het plan in den Bosch om een match 's-Hertogenbosch—Amsterd.combinatie te arran- geeren op Zondag na Pinkster, En de groote man hier Albert Sïökvjip, bij diyprsie Ajaxroenschepljekepcb En de netto opbrengst in dekas van het Huldigings-comjte Konipginnefeesf. Vanzelf sprekend'mijn treintje gemist en met de laatste naar hönk. Onderweg kennis gemaakt niet één V.U.C.-official, dewelke mij I vèfschillende belangrijke zpken. En mij opnieuw opgevallen ik nooit onderweg qL een of.andere voetbalman tegen de ribben 'geloopen. "Het weer intusschen bèlabberd en de hagelkorrels tegen de ruiten zóotfat'verheugd'éindelijk tégen middernacht'lijk .uur aan deW.P. uitgestegen. De pers vol lof voor Jan de Boer en .wij de eerste jaren definitief een Ajax-man in het Nederl. elftal. Shake hands old boy!" Zaterdag 12 Mei Vandaag eenige hagelbuien en voor stroohoedenwinkelier reuzen sqf Van Koolhaas vanmiddag op lijn 2 dat Jan de Boer op weg naar Holland. En blijkbaar onze keeper geblesseerd daar deze uit Oldenzaal afgeseind. Doch hoop wij morgen in Dordrecht allen ons best daar de wereld vol kletspraak en menigeen vol fenijn! Jan Schoevaart manager en ZEd.volkomen in staat spelers te inspireeren. In de bus uitnoödiging Feestcommissie voor feest binnen enkele weken én hoop pp groot succes voor commissie en artisten. Verder vanavond nog laat uitnoodiging voorverslag Blauw-Wit—N.A.C. voor bekend blad en dit graag geaccepteerd daar in lang N.A.C. niet gezien. Doch eerst morgen voor dag en dauw naar de Meer daar nog enkele leuke matches. Zondag 13 Mei. Het eerste voor noppes naar Dordrecht daar onafgebroken regenbuien en snap volkomen Mommers en zijn jongens er tabak van en hedenmiddag Voor einde de zaak cadeau gegeven in Deventer. En vanavond van Koolhaas deze met Grootmeijer afgesproken thans D.F.C.—Ajax op 27 Mei en niet a.s. Zondag. Wij n.l. zoo volledig mogelijk naar D.F.C. om eerlijke beslissing daar met Pinkster niet geheel zeker team compleet. Verder gesprek over nog loopende protesten en die van Ajax 7 en B jun. a.s. Woensdag voor de groene tafel. Ter ruste met vooropgezet plan morgen geen 5 ets! voor Maandagmorgen courant daar toch niets doorgegaan. Maandag 14 Mei. Vandaag speciaal dagboek voor Frans Couton en Lientje, dewelken morgen in ondertrouw. En hiermede namens dagboekschrijver wel hartelijk geluk. Voor deze twee toch bizondere gevoelens en Couton tot de eerlijkste en beste spelers Ajax ooit in gelederen. En bij deze gelegenheid vurige wensch nog lang beschikking over speler als onze Frans. Aan de bittertafel hierover en Tjerk en Biscuit van oordeel oude garde minstens aan dit duo diner aanbieden opdat hiermede blijk van groote waardeering. Zonder regenscherm naar Jhuis daar eindeiijk droog en dit gelukkig daar voor eten nog naar drukkerij om deze 14 daagsche stof ter perse te brengen. Wij kunnen tot ons genoegen mededeelen dat de toestand van Frans de Haan geen reden tot ongerustheid meer baart. Zooals het meerendeel der leden zal weten was onze ex-linksbinnen, de maker van het onvergetelijke H.V.V.-doelpunt, in het ziekenhuis opgenomen wegens blindedarm ontsteking. De ziekte 1M zich voor enkele weken onrustbarend aanzien doch de patient is thans hard vooruitgaande en zal binnenkort uit het zieken huis kunnen worden ontslagen. Onze beste wenschen voor een algeheel en spoedig herstel!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 6