55 1 Dagboek van een voetballer V CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Al die toonde het spel volkomen te kennen en die het komende seizoen een gooi doet naar een uitstekende plaats in de W.E.K. Tenminste als met het zelfde entrain gespeeld wordt, doch of dit gedurende een geheel seizoen is vol te houden zal nog te bezien staan. Tenslotte de overwinning van hedenmiddag was in optima forma verdiend en daarmede dienen de Stormvogels van harte gefeliciteerd. Stormvogels Proviciat! Van de Ajax ouwe lui. 29 April; Blauw Wit VI—Ajax VI B. Met een stevige bries en een aanhoudende regenbui werd deze meer spannende dan goede wedstrijd met 3—1 door de onzen gewonnen. Met rust was de stand nog gelijk 11: hierna kregen we den wind tegen en speelde onze voorhoede beter als daarvoor en maakte ook 2 goede doelpunten waarmede tevens de kampioensdroom van Blauw Wit VI uitthet Stadion waaide. Thans gaat Oosterpark II met de eerepalm strijken. 6 Mei speelden we een friendly-game tegen een A.F.C.-comb.; onze ploeg was met eenige goede oude cracks aangevuld en bleek dan ook voor A.F.C. te machtig; we wonnen met 6—1. Hun keeper was de beste speler en heeft er heel wat kogels uitgehouden. 10 Mei togen we trots regen en wind met een complete ploeg naar den Amstelveenscheweg om Neërlandia III te bestrijden, doch na het reglementaire half uur gewacht te hebben bleek de scheidsrechter niet te kunnen zwemmen en gingen maar weer naar huis. De wedstrijd tegen Union II bleek te laat ingelascht om nog alle spelers te kunnen bereiken. Dus geen match. Waarschijnlijk de eerstvolgende op 20 Mei. WIMA. AMSTERDAM, 22-4-'23. Blauw-Wit a jun. Ajax b jun 1—2. Met dezelfde cijfers als onze A juniores de vorige week wonuen, hebben onze B'ers de Bl.Wit A jun. op eigen terrein geslagen. Een resultaat dat nog verdienstelijker is als men weet dat onze boys voor rust tegen 't stormpje in moesten spelen. Er is dan ook vóór de rust geweldig gezwoegd zoowel door voorhoede als verdediging. Niemeyer en Koppen hebben het de Bl.Wit verdediging geducht lastig gemaakt en een paar venijnige schoten gelost. Eerst 10 minuten voor rust gelukte het Bl.Wit te scoren, 0—1, met welke stand de rust inging. Na rust valt onze voorhoede fanatiek aan,behalve. weer Theo Muller, die z'n buurlui rustig liet zwoegen zonder zelf ook eens flink aan te pakken. Beter je leven Theo. Koppen en v. Deventer werkten voor drie en spoedig maakte Niemeyer voor ons gelijk, waarna Koppen ons de leiding geeft. Theo krijgt 'n paar goede kansen doch is te traag. Bl.Wit zet er alles op om gelijk te maken. Een geweldige kei in de bovenhoek wordt door Langenhof schitterend weggeslagen Onder groote spanning komt het einde meteen 2—1 overwinning voor ons. Bravo jongens! ADÉ. Dinsdag 1 Mei. Vanmorgen in lijn 2 met Prof. Snapper en ZEd. Zeergel. gecomplimenteerd met schitterende rede Zaterdag avond j.l. in American-Hótel. En deze speech over voetbal en de gevolgen van het spel en auditorium verstomd over profes sorale welsprekendheid. Verder van den prof. deze a.s. Zondag rechtspreker bij Ajax-Stormvogels en dus goede scheidsrechter bij wedstrijd. De couranten vol lof over Nederl. elftal doch m.i. elftal nog te versterken en blijf 3 Feijenoord-lui in aanval pre- fereeren. Van Jan Schoevaart morgenavond feestcommisje ver gadering en afwachten wat nieuws van festiviteit. Woensdag 2 Mei. Vandaag voor de zaak naar Tilburg en eenige goede orders o.m. van de Spoorwegen. En goed geluimd naar Harry v. Beurden en deze natuurlijk op den Heuvel bij Boes, alwaar verschillende Tilburgsche vrienden. En deze mij een invitatie ter hand voor Bestuur voor Bekeiwedstrijden om beker van Huis Heidsieck Co. Monopole te Reims. En clubs, welke in finale, elk een mandje Red-Star. De gastvrije Tiiburgenaars eenige monsters met mij gekeurd en hierdoor 1 trein later naar de hoofdstad terug gespoord. En W. II vol goeden moed voor den strijd om het kamp. v. Nederland. Eenige officials mij persoonlijk naar het station en deze heeren veel succes namens Ajax gewenscht. Donderdag 3 Mei. Eenige harinkjes niet in staat gevolgen van de Heidsieck Monopole af te drijven en zoodoende eerst na tien uur aan den slag in het groote Maatschappelijk werk „brood verdienen". Gisterenavond in den trein zwaar geleuterd over eventueele match Ajax-N.O.A.D., Tilburg en gezegd dit in Groot-Mokum overbrengen. Met deze boodschap bij het bitter- sixtet doch mij medegedeeld dit alles oud nieuws en twee invitaties reeds lang binnen. En match om Heidsieck-beker van de baan zoodat mij verkneuterd over feit ik toch van champie geprofiteerd. En mij bekend H.V.V. geaccepteerd en dit geheel in lijn Corinthiansbeweging, daar deze H. H. champie als schoon water. Doch Biscuit van opinie ik zelf hier ook niet vies van waarmede volkomen ingestemd. Vrijdag 4 Mei. Vandaag met Bon, den ijverigen 2den voor zitter van den A.V.B. in lijn 7. Met ZEd. over jeugd-voetbal en deze mij langs de neus Commissie v/d Volk-voetbal seriewedstrijden Ajax-veld gevraagd op 27 Mei, 3 Juni en 10 Juni. En van harte ge hoopt Bestuur democratisch genoeg besluit nemen om verzoek toe te staan. Verder in de Ymuider Courant de Stormvogels van plan om Ajax een pak slaag en voorhoede met Jan Blinkhof groote plannen. Vanavond van Marius Jan de Boer in de goal doch ZEd. beslist van plan zich te sparen voor Duitschland Holland. Zaterdag 5 Mei Vandaag de musschen in je schort, zoo warm! En rustig naar de Meer waar veel voetbal doch ook reeds cricket. En aan de Kruislaan secretaris met „the bat" en ZEd. „batting" op een West Indiër. Deze m.i. een fast-bowler doch Grootmeijer dezen bowler behendiglijk naar de boundery. Met Frans v. d. Lee een partij tennis en ZEd. mij in vertrouwen hij het voorstel bij eiken match voortaan een paar referees van den A. V. V. B. vrije toegang op het Ajax-veld. ZEd. steeds beter tennis en alhoewel sterke verdediging mijnerzijds aanval te sterk zoodat ten slotte op randje af toch verloren. Zondag 6 Mei. Tegen 12 uur druilerig weer en stofregen waardoor veel toeschouwers niet naar Wielerbaan maar naar Ajax. Op het terrein plm. 5000 toeschouwers en wedstrijd juist aangevangen. Mij verteld voor aanvang Ajax mooi bloemstuk aangeboden met linten. En hierop „Welkom in de eerste klasse". Stormvogels voor deze hulde zeer dankbaar en ons met 4—1 lesje gegeven. De match zeer goed en spelkwaliteit op hoog plan evenals rechtspraak dewelke in handen Prof. Snapper. Na afloop geïnformeerd welke ontmoeting a.s. Donderdag doch Bestuur besloten dit laatste wedstrijd. Doch van plan ultimo Juli weer beginnen opdat met September goed voor den dag.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 5