r Jl GERRIT JURGENS THEODORA FELLINGA AMSTERDAM, 17 April 1923. "N So CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX AMSTERDAM, 15-4-'23. Van het Zevende. 't Zevende behaalde Zondag een stevige overwinning op Neerlandia IV. Een overwinning die ze dubbel en dwars ver dienden door hun meer overlegd spel. De heeren toonden er af en toe een heel goeie kijk op te hebben. De midvoor die een zeer productieven dag had en een paar zeer goeie „doorsjouw" goals maakte, moet niet zoo veel „naar binnen" roepen, 't Spel wordt dan niet open genoeg en ze zaten hem daardoor meer op zijn stevige huid dan prettig en noodig voor hem was. De Neerlandia-keeper die nog veel leeren moet, zag den bal 9 maal langs zich door 't doelraam jagen, doch daar de scheids rechter bezwaar had tegen één er van, werd 't 8—0 voor de Ajaxjongens. De leider, die zijn best deed, had wel verdiend, dat men zich na de rust wat sneller had opgesteld, dat was niet beleefd tegenover hem. „FITTER". AMSTERDAM, 22-4-'23. Blauw-Wit b adsp.—Ajax b adsp. 0—2. Opstelling: Bakker Tang Wunderink Hemminga Franke A. Muller Swart Takes Melchers Wolf v. Meeteren Een heel aardige wedstrijd waarin onze adspirantjes voor rust sterk domineerden en hun overwicht door een paar goede doelpunten van Melchers en Wolf wisten uit te drukken. Na rust werd er stug verdedigd en Bl.Wit kon het net dan ook niet vinden. Keeper Bakker, die z'n doel zeer goed verdedigde moet wat actiever zijn en sneller wegwerken. Swart meer op de bal zitten en Wolf minder spraakzaam zijn, dan zal het elftal er nog op voornit gaan. ADÉ. AMSTERDAM, 15-4-'23. Blauw-Wit a jun.—Ajax a jun. 1—2. In een spannenden, en gezien het harde terrein, goeden wedstrijd zijn onze A juniores er in geslaagd hunne Blauw-Witte tegen standers op eigen veld te kloppen. Het begin geeft een vrij verdeeld spel. Na 10 minuten krijgt Swijnenbnrg den bal vrij, een keurige ren eerst langs de lijn en dan op de goal volgt. Drie Ajacieden staan klaar om zijn voorzet in te kogelen. Swijntje verkiest echter geen hulp, met een keihard laag schot geeft hij ons de leiding. 0—1. Schaap schiet keurig doch doelverdediger redt. Onze midvoor laat de moed niet zakken, weer een keurig schot, wéér stopt de B.W. keeper doch het leder springt terug, Schaap vangt op en No. 2 zit. Dietze slaat een gevaarlijk schot corner, die goed genomen door Vunderink weggekopt wordt. Uit een algemeenen aanval scoort B.W. tegen 1—2. Een mooie ren en een prachtschot van Schaap, Bl.-Wit keeper stopt. Schaap maakt hierbij een buiteling en loopt een blessure op die hem voorloopig verder spelen belet. Na rust speelt Schaap op halve kracht weer mee wat niet belet dat hij de Blauw-Witters de schrik om het hart doet slaan als hij keurig door hun verdediging dribbelt en schiet. Een B.W. been doet het leder echter nog juist van richting veranderen. Steeds spannender wordt de strijd. Een mooie kopbal van v. d. Zwaan en een goed schot van Swijnenburg verdienen vermelding. Blauw-Wit zwoegt voor den gelijkmaker. Jutte en v. Gelderen weren zich kranig. Schaap kanjért op doel, B.W. keeper redt. Nog eenige wederzijdsche aanvallen en dan komt het einde met een zwaar bevochte maar welverdiende 2—1 overwinning. Bravo jongens! ADÉ. De Heer Adé is a.s. Zondag verhinderd verslag te geven. Captains van elftallen wordt beleefd verzocht voor een kort verslagje te zorgen. „Fitter" wordt verzocht den match tegen A,F.C. jan. te verslaan. REDACTIE. Wij achten het niet onwenschelijk tn herinnering te brengen welk een groot nut het voor een voetballer heeft de athletiek te beoefenen. Vele malen is er in ons blad opgewezen, dat een Voetballer de beoefening van deze veelzijdige tak van sport vooral niet moet verwaarloozen. De wijze, waarop aan de uitnoodiging in het vorige Clubblad is gevolg gegeven, is niet bepaald bevredigend. Wel kwamen tal van opgaven tot deelneming bij mij in, doch het aantal aanmeldingen is, naar verhouding van het groote aantal werkende leden, dat onze vereeniging telt, onvoldoende. Wij vinden daarom aanleiding onzen oproep nogmaals te herhalen en de werkende Adspirant en Juniorenleden, welke zich gedurende het a.s. athletiek-seizoen onder leiding van de Commissie willen stellen, uit te noodigen zich thans zonder verder uitstel op te geven. De oefeningen zullen des Dinsdag- en Vrijdagsavonds half zeven aanvangen en staan onder leiding van onzen bekenden athletieker Frans Couton, bijgestaan door de heeren Westenberg, Dabrock, de Jongh en van Riel, terwijl het Secretariaat dit seizoen weder door ondergeteekende zal worden waargenomen. Wel trof het mij bij het nazien van de opgave, dat van ons Eerste, Tweede, Derde, Juniores, Adspiranten elftallen, welke toch zeker in de toekomst aangewezen zullen zijn de plaatsen in ons eerste- en tweede elftal in te nemen, slechts weinigen het nut van athletiekbeoefening voor een voetballer hebben ingezien. Opgaven worden met het oog op de a.s. athletiekwedstrijd en van den A.A.B. nog gaarne door ondergeteekende tegemoet gezien. Nog maak ik U er op attent, dat het den leden verboden is, persoonlijk in te schrijven op de a.s. athletiekwedstrijden van N.A.U., A.A.B. en N.H.A.B., daar het voor eene goede organisatie noodig is, dat dit door het Secretariaat geregeld wordt. Oranje Nassaulaan 81. De Secr. van de Athletiekcommissie, Telefoon Z. 3333 M. J. KOOLHAAS. v EN hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Donderdag 5 Mei a.s. Gerard Doustraat 64. Albert Cuijpstraat 60. Geen Ontvangdag. Onze hartelijke gelukgewenschen (Red).

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 6