Ons zevenöe elftal O 4& CLUBNIEUWS DER A. F. AJAX en alle zelfvertrouwen uit spelers na vernietigende kritirk. Doch hoop publiek vertrouwen in spelers en hartelijk applaus bij verschijning. Verder in de Telegraaf demonstratie Honkbal voor. den wedstrijd en eenige Ajacieden van de partij. Doch spijt mij demonstratie zoo vroeg daar om 1 uur nog niet veel toeschouwers aanwezig! Zaterdag 28 April. Van Oudheusden vanmiddag op het veld het eigenaardig feit N.V.B. geen toestemming aan Ajax ons eerste eventueel verstrekt tegen Engelsche profs. En alhoewel match tegen Hammers niet door toch reden voor nadenken. H.F.C. nota bene tegen Dulwich 3 vreemde menschen. En hier Maandag 30 April. Vandaag Couton op de houtbeurs en ZEd. gis eren keurig figuur met estafette-race. En getoond Ajax nog heel wat op Athletiekgebied. Verder bericht van Kooltje wij a.s. Zondag mooie match thuis. Namelijk entree van Stormvogels en Ajax veel activiteit nu reeds deze vogels op het terrein in de Meer. En niet onmogelijk populaire prijzen zöodat groot bezoek te wachten. En veel belangstelling wat Stormvogels presteeren, daar nog nooit deze IJmuidenaren op ons veld. Het weer intusschen nattig en guur en meer September dan Mei, zoodat voorjaar slecht ingezet doch dit voordeel dat temperatuur nog best geschikt voor voetbalsport! Ajax VII dat in zijn afdeeling een goede kans maakt voor het kampioenschap. (Foto Desmit) K- o.m. Mommers, Everdingen en Weber uit andere clubs in de ploeg. En dit meten met twee maten waartegen Ajax zeker protest Verder wij een verzoek om deel te nemen aan seriewedstrijden Wilhelmina doch hiervoor waarschijnlijk geen tijd. Voor ter ruste schietgebed, dit voor Jan en Wim opdat deze beiden morgen succes. Zondag 29 April. Het weer allermiserabelst en met oudste bullen naar de match. Het veld glad en de doelen een glijbaan- Uitslag allen bekend en België niet gewonnen. Van de perstafel slecht gezicht op het veld en de hoeken niet te zien. De twee Ajacieden goed en Jan de Boer eenmaal gepasseerd, daar op glijbaan uitgegleden. De beste man in het veld de scheidsrechter. En deze Zweed wel het beste gegeven op gebied rechtspraak dat ooit in Stadion vertoond, Na afloop op de Boer en Addicks gewacht tot felicitatie doch het weer te bar, zoodat besloten deze gelukwensch in dagboek. In Chez Gaston verschillende Ajax menschen en eenige Nederl. elftallers op schouders rondgedragen. Stemming zoo uitstekend dat eerst om zeven uur aan tafel. AMSTERDAM, 15-4-'23. Van het Vijfde. Nu het voetbalseizoen 1922/'23 zoo langzamerhand op z'n einde loopt en ons elftal uitgespeeld is, zou ik gaarne een klein overzicht geven van de door ons gespeelde wedstrijden. Van de 18 matches, werden er 7 gewonnen, 2 gelijk gespeeld en 9 verloren. Het seizoen begon bar slecht. Achtereenvolgens werd ver loren. Van Blauw Wit IV met 5—0, van Rapiditas III met 5—2 en van Spartaan III weer met 50, doch na eenige wijzigingen in ons elftal, kwam het eerste succes en wel tegen T.O.S. II, waar tegen wij met 0—0 gelijk speelden. Dit gaf een beetje moed en een week later klopten we A.F.C. IV met 4—0. Dit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 4