Kroniek CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 43 Zaterdag 14 April. Hedenmiddag ter Kruislaan doch A.V.B. scheidsrechters slechts 4 man in het veld en match dus in het water. En dus reeds twee Zaterdagen achter elkaar voor niets naar het veld daar tegenpartij niet opgekomen. Mij thans voor genomen dit seizoen niet meer op voetbalschoenen daar met goalschieten verkoudheid op hals gehaald. In de Meer gezellig zitje met Ajax vrienden doch onaangenaam bericht dat Fons Pelser en Delsen niet naar Theerandjes. En beroep van Koolhaas op Theo niet vergeefsch want deze morgen in het shirt in de plaats van Henri. En vele kwade gezichten over bedanken Delsen en indien deze alles gehoord hetgeen links en rechts verteld, hij zeker morgen 2 goals. Het heele grapje in couvert en naar Jesse met lijn 9, waardoor clubblad-taak weer verricht. Zondag j.l. speelde Ajax I zijn voorlaatsten wedstrijd tegen U.V.V. I te Utrecht. Wij verschenen zonder Delsen en Fons Pelser, voor welke spelers Rutte en Hoogland invielen. Voor de rust demonstreerden wij een uitstekende partij voetbal doch daarna was de lust er blijkbaar geheel uit. Wij boekten een 2—1 nederlaag, waardoor U.V.V. nog een kansje op behoud van het eerste klasseschap heeft, Het moet een zeer onvriendelijke partij geweest zijn. Persoonlijk waren wij niet aanwezig doch vernamen van verschillende van onze spelers dat het geen aangename ontmoeting was. Wij begrijpen echter dat U.V.V. voor haar behoud heeft gestreden en dat zulke matches niet aangenaam zijn, spreekt vanzelf. Het tweede liet zich met 3—0 kloppen door het pittige Z.F.C. II. Ook ons tweede was verre van volledig, doch het geeft geen pas dat een onzer spelers het eenvoudig vertikte om zijn best te doen. Wij vernamen dat het Ajax Bestuur hiertegen streng zal optreden. Behalve dat een combinatie nog tegen een A.K.V.B. elftal speelde, verwijzen wij naar onderstaande verslagen van onze medewerkers. AMSTERDAM, 15-4-'23. Ajax 2 Z. F. C 2, 0-3. Medewerkenden de Heeren: van Heeswijk - Deen - Bogaard - Hag - Goosen - Martens Bierman - E. Bakker - C. Delsen - Burk - Asbeek Brusse. Hoe de opstelling was heb ik niet kunnen doorgronden. Z. F. C. heeft vrij spoedig succes als de Z. F. C. linksbuiten keurig schiet, v. Heeswijk even keurig vallend wegslaat, doch voor hij zich herstellen kan deponeert de Zaandamsche rechts binnen den bal in ons net. Onze voorhoede heeft tegen de Z. F. C. verdediging weinig in te brengen. Z. F. C. doelpunt voor rust nogmaals uit een voorzet van links. Na rust is het spel iets meer verdeeld. Een voorzet van Deen wordt door den Z. F. C. [keeper onderschept. Een aanval van Z. F. C. brengt het derde tegenpunt. Bijna komt zelfs nr. 4 als v. Heeswijk reeds gepasseerd is, de lat brengt echter redding. Van Asbeek Brusse die blijkbaar deze middag alleen wist hoe een ander, maar niet hoe hij zelf moet spelen wordt door zijn captain naar de kleedkamers gezonden. Einde 0-3. Adé. AMSTERDAM, 8-4-'23. O.D.E II—Ajax III. 0-5. Opstelling: Becker Bogaard ten Hag D. van Gelderen P. Vunderink Stam E. v. d. Berg E. Bakker Lucas Rutte Asbeek Brusse Reeds een paar minuten na het begin doelpunt Ajax door Rutte uit een voorzet van v. d. Berg. Asbeek Brusse loopt naar binnen en schiet via de handen van den O.D.E.-keeper No. 2 in het net. E. Bakker loopt even later No. 3 in het O.D.E.-net. De doelpunten regen is dan voorbij want pas vlak voor rust loopt Rutte door de O.D.E.-verdediging en geeft met een hard schot den keeper het nakijken. 40. Na rust is het spel meer verdeeld met af en toe gevaarlijke momenten voor beide doelen. Bogaard kopt een keihard schot uit ons doel. Een keurig schot van E. v. d. Berg werkt de keeper corner doch deze keurig genomen wordt jammer genoeg gemist. Rutte schiet op 2 M. afstand over. Nog eenmaal doelpunt Ajax door Rutte uit een penalty. 50. Met dezen, het kampioenschap brengende uitslag, komthet einde, Gefeliciteerd lui! ADÉ. AMSTERDAM, 8-4-'23. Ajax B jun.—Blauw Wit B jun. 2=0. Opstelling: Langenhof Kusters Verhoogt W. T. Dukker Paulsen Visser Mixkelsen v. Deventer Th. Muller Koppen C. M. Niemeyer Ajax speelt voor rust tegen den feilen wind in, met het na tuurlijk gevolg dat ae bal meerendeels op onze helft is. Er wordt onzerzijds hardnekkig verdedigd, zoodat BI. Wit niet tot doelpunten kan komen. Onze voorhoede weert zich in deze periode zeer verdienstelijk en weet door snelle uitvallen de noodige opluchting te brengen, speciaal Niemeyer, v. Deventer en Koppen maken het de BI. Wit verdediging lastig. Rust 0—0. Na rust is het precies omgekeerd. Nu is Ajax meerendeels in den aanval en beperkt BI. Wit zich tot ge vaarlijke doorbraken. Bijna neemt BI. Wit zelfs de leiding als de bal over den uitloopenden Langenhof wordt geplaatst, doch via de lat over gaat. Koppen lost een keurig schot maar de Bl. Wit keeper redt. Als nog slechts enkele minuten te spelen zijn krijgt Niemeyer het leder vlak voor doel toegespeeld en met een kalme schuiver geeft hij Ajax de leiding. Direct daarop een snelle Ajax aanval, de Bl. Wit-keeper loopt uit, mist en met een hard schot, dat de Bl. Wit-back vergeefsch nog poogt te stoppen, brengt Koppen de stand op 2—0. Einde. ADÉ. A'dam, 2-4-'23. Ajax a jun.—A.F.C. a jun. 0—5. Opstelling: Dietze v. d. Velde Verhoogt Juttefc P. Vunderink W. v. Gelderen Swijnenburg E. v. d. Zwaan Th. Muller v. Veen Harinck De wedstrijd begint met een vrij sterk Ajax overwicht. Th. Muller scoort via de binnenkant paal; de A.F.C. keeper slaat het leder weer 't veld in doch de scheidsrechter laat doorspelen en heeft dus

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 5