42 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX goed gespeeld. Van Reijnolds ansicht uit Manchester en onze trainer tot 18 dezer in Engeland met vacantie, d.iar in 2 jaren geen verlof en nu profiteerende van aanwezigheid in Engeland. Van belangstellenden nog van interesse wij in Ilford oud-trainer Kirwan gesproken Doch deze niet erg voor den wind en wij bedrag bijeengebracht als herinnering aan oude vereeniging. En dit initiatief van Frans Schoevaart. Woensdag 4 April. Vanavond algemeene vergadering A.V.B. En thans voorstel Seylhouwer aangenomen Hierdoor Ajax 1000 pop kwijt, doch contribute voor alle leden op f 0.75, zoodat hopenlijk betere toestand ingetreden en A.V.B. uit geldzorgen. De Heer Bon heel goed op stoot en deze kleinere clubs onder het oog nonsens om allen te spelen op kosten Blauw Wit en Ajax en wij geen filantropische inrichtingen. De zaal stikvol en temperatuur op smeltpunt zoodat beter in openlucht bijv. op terras overkant Y vergaderen. Kleine clubs b ijkb iar eieren voor geld gekozen en Ajax dus nogmaals toestand aanzien voor saluut toeroepen aan deze clubs. Donderdag 5 April. De Corinthians gisteren door Willem II met 5-1 geklopt en spelpeil Engelsche amateurs snel dalende. En beste voetbal in Duitschland en Oostenrijk. Hierover met Biscuit na kantoor en ZEd. het jammer dat nog steeds geen wedstrijden door Engeland tegen Duitschland. Maar hopenlijk in 1928 op Olympisch tournooi clubs uit alle Europeesche staten aan den start. Biscuit van opinie dan zeker een der Centralen aan de spits daar spelkwaliteit van Fürth bijv. thans 1 klasse beter dan het spel in Isthmian League. Nog steeds schitterend weer doch een paar flinke regenbuien voor ons veld hard noodig. Vrijdag 6 April. Vanmorgen op lijn 1 van Oudheusden de Pali Mall Gazette ingezien en ook in dit blad goede kritiek uver spel in London. Vooral over Jan de Boer en speciaal artikeltje onder,, A fine Dutch goalkeeper". En dit voornaamste feit op Ilford veld volgens Pall Mall. Volgens dit blad onze Jan twintig eerste klasse shots gestopt en minstens 6 maal gered toen een doelpunt zeker. Verder v. d. Viis en Fons uitstekend en de laatste een safe, vast houdende rechtsback. En het blad hulde aan het onvolledig Ajax dat slechts met 4-2 verloor van een team wiens prestatie door de toeschouwers bij voorbaat hoog aangeslagen. En met deze kritiek zeer voldaan, daar kritiek in London niet malsch! Zaterdag 7 \pril. Vanmorgen eerst om 8 uur op daar gisteren heel laat van feestelijke clubavond. En deze weer buiten gewoon bezocht. Eerlijk gezegd nooit geweten wij tegenwoordig zulke lieve meisjes in de club en de zang van Juffrouw Muller en Mej. Edelenbosch alleraardigst. Tinus natuurlijk weer haantje de voorste en met eenige voordrachten reuzensucces. Vooral de Boemel-Corinthian uitstekend en hem daarvoor hartelijk applaus. Vanmiddag naar de Meer voor V. R. A. ruine op ons veld doch onderweg ter oore de V. R. A.-ers 5 0 cadeau en dus niets te doen. Om half 5 twee proefelftallen A.V.B. aan de Kruislaan doch deze match te laat om te wachten, zoodat per kraaienknip terug. Vanavond bericht Corinthians in den Huag prachtig gespeeld en dus morgen heel wat te wachten. Zondag 8 vpril. Koude wind en meer herfst dan lente dus hedenmorgen niet naar de bloembollen zooals mij voorgenomen. In de bus brief van Jack, dewelke nog in Engeland en deze bericht over Kirwan. Wij namelijk in Londen 4.-/- bijeen voor onzen ex-trainer. En Kirwan zeer erkentelijk en vriendelijk dank aan Schoevaart c.s. voor attentie. En onze komst voor Kirwan als een zonnestraal waarmede alles gezegd. En Jack twee prof-matches gezien waarvan Manchister City-Sunderland de beste. En hier over 40.000 toeschouwers. Vanmiddag naar Stadion doch hoop een of andere vriend mij met auto ophaalt daar onmogelijk door deze storm naar Sportpark. Maandag 9 April. Vandaag voor de variatie een sneeuwbui en dit zeer slecht voor het veld waarop eerstdaags opnieuw gezaaid. Doch dit waarschijnlijk eerst na 10 Mei als West. Ham. bij ons geweest. In het Handelsblad het bericht op 10 Mei te Hamburg DuitschlandHolland. En aan de bittertafel de vraag: wat nu? Namelijk misschien enkele Ajacieden in het Neder- landsch elftal en wij onmogelijk met tweede elftallers tegen de winnaars halve Cup-final in het veld. Hierover zwaar geboom en eenige Heeren van oordeel wij kanon van Diermen een dagje van Seylhouwer ter leen. En hiertegen zeker niet het minste bezwaar daar voor kort Blauw Wit naar ik meen Martens en Hoogland geleend voor match in België. Doch zaak niet vooruit loopen daar ook dit zeker door Bestuur onder het oog. Dinsdag: 10 April. Vanmiddag op het Damrak Egeman en met dezen naar huis gestapt. Deze mij verteld het feest nu toch zeker in Juni. Het voorloopig plan 10 Mei in Bellevue niet door, daar de zaal niet vrij en dus een maand later. Verder ZEd. mij dat op lsten Pinksterdag a.s. A.V.B. XI—West. Ham. U. en dit ook al weer op onzen ground dus heel wat waard Ajax- lid te zijn. Anders het seizoen flink opschietend en binnenkort weer zomersporten. En hoop maar voor Ajax dat spel van bat en bal doorgaat, daar dit schitterende sport. En vroeger zelf veel gespeeld, doch sinds getrouwd weinig gelegenheid. Deze wedstrijden toch Zondagsmorgens om 11 uur beginnende en eerst om zes of zeven 's avonds afgeloopen en hieruit reeds ver schillende echtscheidingen, hetgeen duidelijk. Woensdag 11 April Eindelijk het weer omgeslagen en naar de Amstel voor inspectie motorboot. En deze nagezien en mij een laagje bootlak dringend noodig terwijl goud biesje langs watervlakte. En naam thans veranderd daar oude naam „We two" thans geen nut meer. Dus nu gedoopt in „The Meer Wanderers" daar wij altijd met de jongens dus steeds gevieren te water. Het Nederlandsch elftal nog niet bekend doch hemel geprezen gisteren Hirschmann en Miel naar Rotterdam. En dus vrij zeker eenige Feyenoord-mannen van de partij Deze namelijk al lang dubbel dwars verdiend en zoo ik iets te zeggen: Koonings, Pij en Furmenooy naast elkaar. Doch steeds be scheiden op achtergrond en dus maar weer afwachten. Donderdag 12 April. Na 21 Maart bijna geen regen en weerprofeten dus gelijk in 3 weken droog. Doch hoop van harte op veel regenwater voor ons veld, daar hoog noodig en gras- groei op nulpunt. Met Seylhouwer in de Bilderdijkstraat en van ZEd. dat Blauw Wit waarschijnlijk niet meewerken aan A.V.B.— West. Ham. U.l Blauw Wit nl. niet veel heil in dezen matchen het elftal misschien naar het buitenland. Veider van Koolhaas vanavond dat D.F C.Ajax op 22 dezer uitgesteld en Groot- meijer bezig voor vriendschappelijke ontmoeting. Het derde nu definitief ampioen en hierdoor iets later aan het diner. Alle lui hulde aan Lucas, die Zondag nog eens in het veld, alhoewel eerst Zondags om half een gevraagd. En deze speler nota bene reeds kaarten voor Stadion in den zak maar toch gegaan, waarvoor wel hartelijk compliment En met dergelijke steunpilaren Ajax groot gew rden en groot blijven. Vrijdag 13 April. Vandaag niet naar Clubavond daar ver leden week over gepaste tijd thuis en stet ds walletje bij schuurtje. Aldus heden niet veel sportnieuws, do h vanavond nog laat Koolhaas aan de hel! Deze mi, mórgen noodig als enter-half tegen de A.V.B scheidsrechters aan de Kruislaan, zoodat van avond 10 maal naar zolder i et volle kolenbak in de hand. En dit op pantoffels daar mij gebleken dit uitstekende oefening en dit vroeger mijn home-training. Verder dit betere training dan 10 sprints van dertig Meter zonder veel kleeding. Na massage en zonder avonddrank, d.w.z. flesch Pils, onder de wol om nog vóór tien uur.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 4