Dagboek van een voetballer j -p- Ons deröe elftal. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 4i Zaterdag 3t Maart. Het dagboek gisteren in haast naar drukker. Maar bleek mij haastige spoed zelden goed, daar blad eerst 4 dagen later onder het oog.Tenminste dit heden van Redactie vernomen en spijt mij, daar voorgenomen hedenavond 1» etuur. Met vrouwlief naar Mille Colonnes en dit geheel in opstand. Namelijk invasie Engelsche spelers en gejuich niet van de •ucht. En verbroedering Leytonstone—Dulwich Hamlet in de gevraagd vandaag medewerken aan Holland-Frankrijk. En zoo doende op perstribune bij groote broers, in plaats van staan- plaatsje achter het doel. Holland zonder moeite gewonnen en in de pauze onderhoud met Bard, linksbuiten der Franschen. Met ZEd. voor enkele jaren in Bruxelles kennis gemaakt. En deze speler reeds jaren geduchte kracht maar thans veel minder, daar langzamerhand veteraan. Holland walk-ovér daar bijna geen tegenstanders en schort opinie over de ploeg dus op. Namelijk eerstdaags tegen België op het tapijt en dan zien of ook 8-1. Maar België geen katjes om zonder handschoenen aanpakken én vermoed Jaapie Bulder, Groosjohdn c.s. te licht Ons sterk derde elftal dat vóór A.F.C. II als kampioen van de Reserve tweede klasse eindigde maar niet kan promoveeren omdat Ajax II reeds Réverve eerste klasse is. zij-bovenloges, zoodat gérant driemaal verzocht stilte. En bleek mij opnieuw voetballers reuzen lui en spijt mij niet meer van de partij daar te oud. Doch begrijp jongere lui niet gaarne omgang met oud slag als dagboekschrijver. Zoodoende reeds om elf uur naar huis met traan in oog. Zondag 1 April Vandaag de Engelschen na langen tijd weer eens in de Meer. Doch Leytonstone F. C. niet veel soeps en komt mij voor amateurvoetbal ook in Engéland hard naar beneden. Doch sjoviale jongens, welke tegen hun verlies kunnen. Bij Ajax invaller Rutte de man. En deze drie doelpunten waar onder twee zeer fraaie. Eckstein druk werk met twee kapotte hoofden en Joop zelfs voor aannaaien naar Gasthuis. Doch tenslotte alles zonder ernstige ongelukken afgeloopen. Maandag 2 April. Te elfder ure dóór groote courant voor zware en fanatieke Belgische verdediging. Dinsdag 3 April. Dë Paaschvreugde er weer op en van morgen wéér naar baas. En altijd onaangenaam gevoel na 4 dagen rentenier spelen. Dies hedenmiddag óm op te kikkeren met Biscuit een borreltje en gesprek óver gisterén. Addikè ondèrwerp bespreking en allen over eens clubkleuren uitstekend vertegen woordigd dodr linksbinnen. En Ajax dus gelukkig woordje meegesproken iri 8-1 overwinning. Met Sinzig van Duisburg- Ruhrort onderhoud en deze Heer mij verteld hij aan Ajax Vèrzoek niet Pinksterdagen naar Duifschland. Namelijk Stadion geopend en èerèwedstrijd tusschen Duisburg Ruhrort en Ajax doch 5005 niets bekend. Vandaag bericht bevestigd Wim Addicks óok Zondag a.s. tegen Corinthians, dus opnieuw Ajacied in de ploeg. En dit van zelf sprekend daar onze man Zondag heel

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 3