S 24 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Al ZEd. met de pauze gevlucht naar V.V.AS.V.V. doch dit niet kwalijk té nemen bjj erbarmèl|jk slecht spel. Woensdag 7 Maart. Zomer in dé tucht ért mijn winterjas hepenlijk niet meer van nht. En de stamtafel vol over niet doorvoeren zomertijd. Verschillende Heeren reeds op lijst ge- teekend wederinvoering ie krijgen/En dit voornamelijk opdat 'savönds meer tifd yoör ^efenefl. Doch jrnij niet verheel steeds oppositie tegenRegeeringi&beslmten én/ aftijd .ontevredenheid in deze wereld. Biscuit yan oordeët vóór 1014 toch ook alles op roilefjeé, Én wij, *s morgen^%eds om 6 uur naar badhuis Hart- hoorn en mprg'éngtohd goittf /in de m,ond.,En: ZEd. niet te be wegen op lijst iéekanetr erfC^olkórriën mijn oordeel deelend teeken gerucht de tonde Boldklubben uit Copenhagen dit jaar nog bij Ajax en wij met deze Heeren nog appeltje te schillen. Donderdag 8 Maart. De laatste' dagen weinig nieuws voor dagboek en waarschijnlijk voor lezers vervelend.-Dus heden naar meer belangrijk niéuws gespeurd. Van secretaris o.m. mededeeling aanvrage Boldklubben 1903 voor wedstrijd op Ajax veld binnen en Henry Larsen persoonlijk lange brief aan Grootmeijer. Doch ZEd- Van oordeel Ajax onmogelijk toehappen. Verder stroom aanvragen Internationale matches aanhoudende en nu bekende D. F.C. Aussig in Tsecho Slowakije ook al van zins naar Holland. Doch nog tal van vrije Zondagen over én deze van plan goed te besteden. Op het Leidscheplein de Murtnik, dewelke heden naar vergade ring Elft. Comm. En ZEd. medegedeeld Joop Pelser opnieuw in het veld en Manus langs de lijn. Doch rustig afwachten wat wordt vóór groote mond opzetten en van plan Zondag met binocle naar veld. Verder Jan de Boer er weer in en hoop op victorie, daar dit laatste kansje op kampioenschap. Vrijdag 9 Maart. Vanmofgën met eerste post brief van captain Killander, Kommandantskapet in Stockholm. En met ZEd. Gestr. steeds briefwisseling na Zweedsche toer. Deze militair mij tevens nieuwe druk „Zehn Minuten Turnen jeden Morgen'' per drukwerk. En deze lijfregelsom lichaam krachtig en elastisch te houden. En deze Zweedsche oefeningen schitterend en ik thans hierdoor nog 100 M. in 12 sec. ondanks reeds kaal aan de schedel. Evenwel handstand tegen de muur met armbuigen mij steeds zwaarder, waardoor mij voorgenomen dit van het programma. Met Egeman een kleine transactie op de beurs en deze mij, volgens zijn notities, West. Ham F. C. op Hemel vaartsdag bij Ajax. ZEd. opinie gevraagd over Nederl. elftal doch Egeman van oordeel spelers als de Korver, de Neve, Gupffert en Natris thans met Philips Arga-lamp te zoeken. En hoop voor deze gratis reclame van Philips 6 lampjes thuis. Zaterdag 10 Maart. Met haarpijn na"ar de pomp, n.l. gisterenavond naar de Bierfuif door Clubavond-commissie in elkaar gezet. Mij verschillende glazen donkèr goed doen smaken. Verder aardige muziek, leuke voordrachten en beste stemming. Dus wegblijvers ditmaal ongelijk én Jan Schoevaart c.s. alle eer van hun werk. Met verschillende Heeren discours en nu zeker Ajax. niet naar Chelmsford: doch alleen tegen Middlesex Wanderers. En toeristen groote bof daar 23 Maart Oxford- Cambridge roeiwedstrijd en dit attractie voor alle Engelsche sportsmen. Doch Joop Martens niet medé, daar deze onmogelijk uit zaken. En spijt mij voor Ajax-man daar deze dit reisje zeker verdiend. Reeds vroeg ter hangmat daar haarpijn steeds heviger en alleen 2 poeders en volkomejP rust redding. Zondag 11 Maart- Koud en guur weer. waardoor minder publiek dan gewoonlijk bij AjaxH.V.V. De leeuw van Wassenaar belust op rauw vleesch en Ajax als een lam. En door Kessler cs. dus met huid en haar verslonden. HALV.:de overwinning volkomen verdiend door het slow-spel van onze voorhoede. En deze linie vandaag schotloos, combinatieloós en hopeloos! Doch voor ons uitslag'van geen waarde, daar Ajax vrijwel zeker op vijfde plaats. En de Kruijff ^yenals jn Wassenaar mooi doelpunt doch aan verkeerde kant. 'Met Dirkzwager, secretaris H.V.V., kort gesprek en ZEd. mij dat H.V.V. thans nieuw voorstel en Mr. Kleyn dit deze week nog aan Grootmeijer. In de kroeg zwaar geboom over al dan niet doorgaan Antwerp F.C. Ajax op a.s. Zondag. Doch wij thans geep; ploeg Ajax kleuren met ëere verdedigen. En belang stelling vóór Engelsche toer/'ook geen 100% zoorfat voorzie Bestuur uitnoodiging niet aanneemt. En dit besluit van vroede vaderen toe te juichen, daar m.i. geen water en melkelftal over de grens. Maandag 12 Maart Reveille 15 minuien Vroeger dan anders. Namelijk bizonder benieuwd naar uitslagen en thans meer teekening op ranglijst. Thans vrijwel zeker R.C.H. of Feijenoord gouden, medaille en Seylhouwer c.s. nog heel klein kansje. Sparta en U.V.V. adieu eerste klasse en voor Amsterdam zeer belangrijk V.V,A. tweede klasser geworden. En dit voor Amsterdam zeer groote strop en voorzie opnieuw Amsterdamsche inzinking. Volledige opkomst aan bittertafel en hier allen eens H.V.V. sterker dan Ajax. En snap niet Kessler's bewering H.V.V. niet meer tegen clubs als Blauw Wit en Ajax opgewassen. Natuurlijk Biscuit wat nieuws. Deze n.l. van Koolhaas in lijn 1 Ajax invitatie twee matches te Copenhagen met Mei en officieel tegen Copenhaagsche combinaties dus geen clubteams. Doch hierover eerst over eenige weken décisie daar j.l. Donderdag pas Bestuursvergadering. Verder Brokmann en J. Pelser beslist niet naar Engeland en medegaan Hordijk, Delsen, Geudeker nog in de lucht. Dinsdag 13 Maart. Vanmorgen bij de barbier het bericht Ajax naar Denemarken. En ik gezegd waarschijnlijk Engeland bedoeld doch mijn zegsman stokstijf volgehouden. Mij bij infor matie bericht werkelijk in orde en „Det 20 lm ern. Fodboldstaevne" Ajax gevraagd 2 matches in Mei te Copenhagen. En in Mei „Tivoli" weer open en „Wivel" opnieuw gerestaureerd, zoodat water mij in de mond. Verschillende heeren evenwel a.s. week reeds 8 dagen vacantie zoodat open vraag of gaan of niet. Dus eerst na e.v. Bestuursvergadering oplossing ter zake. Woensdag 14 Maart. Biscuit aan de beurs tegen het lijf en deze vol over Denemarken. ZEd. vorige maand 4 dagen in Copenhagen en geen woorden genoeg zoo uitbundig over Danmark. En thans Ajax gedrukte circulaires in drie talen om uitnoodiging af te poeieren daar stroom niet meer te stoppen. Theo Brokmann op de Overtoom en deze pas in de zak en zeker mede naar London. En Delsen dito dito, zoodat slot van rekening nog stevige ploeg. Doch waarschijnlijk geen Engelsch dagboek daar onmogelijk zelf mede. En hoop op medewerking touristen, speciaal verslag in de courant, welke 1 April in zee opdat wij allen in gedachten mede. Dus afwachten boodschap. Op Zondag 4 Maart bracht Heracles, de Alme- losche eerste klasser, ons te Amsterdam een bezoek. De Oostelijken misten hun center-half Post en waren verder volledig. Ajax speelde met 7 tweede elftalspelers en 4 eerste elftallers. Toch slaagden wij er in met 2 1 te winnen. Het eerste doel punt scoorde de rechtsback van Heracles, die op een moment zijn hoofd onder den bal bracht

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 2