-J\ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 21 IV._ lang bekend. Doch Ajax trotsch op benaming Volksclub, waar door artikeltje ons geen goed gedaan en dit beter niet uit de pen. Van Reynolds in de „Beursbengel" de velden zeer slecht doch alleen op Kruislaan I Zondag tweede tegen Gooi II dus overige velden rust. En vermoed eerste elftal Zondag kalm thuis daar Spangen, zeker onder water. Zaterdag 24 Februari. Het weer te slecht voor gebruikelijke partij op veld II en mitsgaders niet naar de Meer. En heden morgen van Couton deze dubbele teen daar dit voorwerp ont stoken en geen idee in spelen, daar iedere trap pijnlijk. En hem voorgesteld alles rechts te nemen daar dit buitengewoon goede oefening. Doch overal te veel water op de velden dus van voetbal op morgén waarschijnlijk niet veel komen. Met Biscuit op lijn 7 en deze mij, Zwitsersch Sportblad onder de neus. Ën hierin de volgende zin Samedï dernier, au Conséil National, tout l'après-midi fut consacré a l'étude de la question de ramateurisme et de nouveau, après une discussion qui ne fut pas toujours bien claire, on se décida de ne rien décider. En dit laatste blijkbaar gewoonte in voetbalwereld van heel Europa. Décider de ne rien deciderGeklets in de ruimte!! Dus precies als in vergadering W. E. K. Zaterdag in den Haag. Zondag 25 Februari. Heden naar Rotterdam voor Sparta- Ajax. En aan het station klein maar fanatiek gezelschap en mij opgevallen verschillende spelers, Herckel, Martens, Schetters, Addicks, Theo, allen onder de maat. Doch deze spelers van goed ras en Sparta leelijk in beenen gebeten. Rust gelijk maar daarna Addicks en Theo vinnig twee goals en Ajax met 3-1 gewonnen. Met de tram naar Z.Holl. Koffiehuis voor middag eten en stemming zeer goed. Frans Schoevaart record geslagen bij de pudding en ZEd. kip naar keuken gedirigeerd en hiervoor in de plaats kip a la Oudheusden besteld daar ZEd. geen liefhebber van kip a la Heeswijk. Doch deze laatste kip schit terend en vèel moeilijk werk onder de lat en zelfs door publiek toegejuicht. En dit in Rotterdam heel wat wil zeggen. De terug reis zeer knus vooral voor Hamel en Heeswijk en om half elf in Mokum terug. Z 504 nog laat gebeld en oprecht verheugd ook tweede gewonnen (11-0) zoodat Zondag door Ajax welbesteed en om half twaalf zeer voldaan ter ruste. Maandag 26 Februari. Mij gisteren op de reis nog eenig nieuws. O.m. niet onmogelijk Ajax in Engeland nog tweede match. Misschien tegen Chelmsford op terugreis via Harwich. En dit club van Woodward, lezers allen bekend. En ploeg in gekwartierd in First Avenue Hotel te Londen. Dit zeer goed logies daar ook Nederl. elftal hier gelogeerd en steeds sports men daar onderdak o.m. Australische cricketspelers. Zoodat gezelschap goed ondergebracht en aangename en leerrijke dagen te wachten. Van Oudheusden dat op 24 Maart zeker Chelsea- West Bromwich en hier heel wat te zien voor elftalspelers. Dinsdag 27 Februari. Hedenmorgen in „De Telegraaf" het bericht a.s. Zondag Ajax—Heracles. In de Kroniek nagespeurd Heracles (Almelo) flinke club en deze nummer drie in Oost. Ie klasse. En dus a.s. Zondag mooie wedstrijd te wachten. Doch Fons naar Arnhem en de Boer nog steeds mank. Dus helaas niet geheel voltallig in het veld. Van Edward Hamel deze op 20 Maart onder de wapenen bij opleiding reserve-officier en deze speler dus misschien niet naar Engeland. Doch Bestuur bezig met aanvrage buitenlandsch verlof voor onzen rechtsbuiten. Verder de Lytonstone naar Holland en deze amateurs ook tegen Sparta en Vitesse. De Heeren op 31 Maart naar Amsterdam en twee dagén gasten van Ajax. Daarom vanavond enkele uren gerepeteerd in „Englishman in 3 weeks" en hoop dit deze week eenige malen herhalen. Namelijk niet gaarne mond vol met tanden zoo gelegenheid tot conferentie met Albion-zonen. Mij echter gebleken Engelsche taal nog niet geheel verleerd en hoop mij opgedragen: Begroetings-rede aan het C.S. Woensdag 28 Februari. Jan Schoevaart en Tric-trac op lijn 9 en deze Heeren het druk over feest 9 Maart. En voorzie schitterende avond met echt Ajax-vertier. Tric-trac mij laatste gedicht voorgedragen en ik mij afvraag waar deze knaap dit alles vandaan. En hoop deze jongeman voorloopig nog geen voetbal noodig doch Ajax nog. 50 jaar plezier van dezen Ajacied. En met deze pennevrucht naar de drukkerij daar heden laatste van maand en mijn taak voor Februari er weer op. III. Eindhoven, 1 Maart 1923. W.E.K. Geachte Redactie, Zelfs hier in de provincie, achtervolgt 't ons! W.E.K. 't Pracht trio initialen, waarvan ik eerst de beteekenis niet snappen (wilde). „Wat Een Kliek" zei Harry. „Woat En Kapsones" zei Jen. Hoe lang duurt dit op-W.E.K.-kend gezeur nog? Leve de voetbalpolitiekWambuis of yersey (English pronunciation, please!) dat is de strijd. Let eens op 't stukje van 'n Mijnheer R. in de Sportkroniek, getiteld „Standenverschil uit den booze". Hier is 't. Standenverschil uit den booze. (Ingezonden). Mag ik als getrouw lezer van Uw blad misschien een paar regels van Uw plaatsruimte hebben? Ook al over de dezer dagen zoo veel besproken kwestie: „afscheiding eerste klassers in het Westen"! Zoover als ik de zaak kan beoordeelen gaat het hierover dat een aantal clubs, bestaande uit spelers uit de betere standen zich willen afscheiden van de clubs bestaande uit z.g. volksjongens. Ik loop het voetbalspel sinds een 25 jaren achterna, maar heb nog nooit kunnen constateeren, dat b.v. een club als Haarlem haar leden recruteert uit betere standen dan b.v. U.V.V. En Sparta? Gelooft men nu heusch dat een club als Ajax, waarin naast een zoon van een directeur van een der grootste instellingen in Amsterdam, b.v. een kantoorbediende, een winkelier, een corre spondent in 5 of 6 talen, een zoon van een dokter, enz. ten opzichte van dit punt bij Sparta achterstaat? Meneer de Redacteur, laat ons nu wél zijn! De eenige club, wier leden misschien in een iets beteren stand ressorteeren, is H.V.V. en de rest is lood om oud ijzer! En degene, die anders praat of wil, is heusch niet op de hoogte. Daarom beschouw ik de heele zaak als een slecht gevonden motief voor die clubs, die in de Corinthians de reddings boot zien bij eventueele degradatie. Uit de verslagen in de bladen over de vergadering van de W.E.K. blijkt, dat V.O.C., welke vereeniging ook nog niet uit de gevaarlijke zone is, niet aarzelt het standpunt van Quick, U.V.V., Sparta en D.F.C., alle groote candidaten voor degradatie, af te keuren, waardoor V.O.C. opnieuw

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 5