SCHUTTINGVLAKTE \r~ 16 Clubavonö -J) CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX hierover en volgens treasurer dit reeds in Haarlem vorige week afgesproken. Donderdag 8 Februari. Aan de bittertafel thans bekend dat volgende spelers a.s. maand naar Engelandde Boer, Couton, Fons Pelser, Hordijk, Joop Pelser, de Kruijff, v. d. Vlis, Delsen, Brokmann, Geestman, Hamel, Addicks, ten Herckel, Martens, Geudeker en waarschijnlijk Hoogland. En klaarblijkelijk Rutte over het hoofd. Vanavond Redactie Clubblad aan de telefoon en verzoek toer meemaken opdat volledig verslag in courant. Doch dit nog lang niet zeker daar in Maart begin campagne zaak en verder niet onmogelijk mij toegang tot Groot Britannie geweigerd, zijnde ik in den oorlog pro-Duitsch en ik dit nooit onder stoelen of banken. Vrijdag 9 Februari. Met Egeman op lijn 9. En toevallig over Olympische spelen. Deze in 1928 in Amsterdam en hem gevraagd wat Ajax in deze. Mij in vertrouwen medegedeeld Ajax 4 wedstrijden speciaal voor bijdrage N.O.C.-arrangeeren en geheele recette aan N.O.C. En dit bij belangrijke wedstrijden dus alleen al f 20.000.—. Verder van hem bierfuif beslist niet door op hedenavond, waardoor met sportbladen en kranten achter de kachel. Zaterdag 10 Februari Vanmorgen met Blote naar de beurs gewandeld en gesprek over Zwaluwen. Deze vereeniging mij steeds bizonder sympathiek. Blote mij verteld men thans bezig trainer uit Engeland en deze coach dan distribueeren aan kleinere clubs. En dit voor voetbal in het algemeen en voor spelkwaliteit groote waarde. ZEd. er op gewezen dat ook Alcmaria uit Alkmaar zoekende naar prima kracht. Mij opgevallen, nu toch over trainers, Reynolds stukken over spel in Telegraaf. En komt mij voor deze Heer beter in Clubblad schrijven, waarin deze stukken thuis. Van Willem Frederik vanmiddag gehoord dat Blauw Wit in wiek geschoten door engagement Leytonstone, doch ZEd. van oordeel prima verstandhouding niet het minst geschaad. Zondag 11 Februari. Vandaag weer volop voetjebal. Met Westrik Sr. naar de Kruislaan doch de adspiranten uitgesteld en dus naar zesde en vierde gekeken. Het zesde gewonnen gesteund door paar oude knarren doch vierde elftal slachtoffer. Bij het eerste tegen Sparta groot publiek. De Heer Major druk in de weer vele officials en spelers op papier en verschillende Heeren blijkbaar niet wetend hoe leelijk deze. En mij zelve op groote distantie van dezen artist daar liever geen lachtlust opwek in courant. Ajax I gewonnen en thans weer op weg naar kampioenschap. In Oost-Indie het X eerste elftal om tafel. En allen Voorburg of een potje bier dus training dik in orde. Mij vanmiddag opnieuw opgevallen Addicks de motor in voorhoede. En deze thans helft der goals waarvoor hier beleefdelijk hoedje af. En voor tweede maal hoedje af voor Jan van Heeswijk dewelke blijkbaar zenuwloos, daar ijskoud en onvermurwbaar onder de lat. Maandag 12 Februari. In de Courant Ajax 11 gisteren te Hilversum van Gooi II gewonnen en gehoord Debois en Bakker prima, terwijl Becker uitstekend vervanger van Heeswijk. En hierdoor thans flink hoog op de lijst en goede plaats te wachten. Van Koolhaas uitnoodiging een dezer dagen lantaarn- plaatrepetitie in Oranje Nassaulaan bijwonen en reeds tal van platen gereed. En vooral uil oude doos vele platen waaronder kieken met Stempel, Moolhuysen, van Vliet, Croon e.a. en stel mij voor een dezer dagen op bezoek. Dinsdag 13 Februari. Mij vandaag weer iets bizonders in het oor. De A.V.B. clubs n.l. van oordeel iedere eerste klasse club voor ieder elftal in A.V.B. f 100.— contributie. En Ajax aan A.V.B. f 1200.— 350 X I 0.40 f 140.— dus totaal f 1400.— Terwijl andere clubs een prikkie voor lidmaatschap. Mij wel duidelijk grootere clubs meer betalen dari kleinere doch dit brutale aanslag op beurs Blauw Wit en Ajax. En vermoed beide clubs hand aan hand tegen deze aanranding. Hierover met Oudheusden op voorbalcon lijn 1 en deze Heer van oordeel wij er niet aan denken deze plannen inwilligen. Woensdag 14 Febru.ari. Vanmiddag in American Hisgen en Gerke en deze Heeren Zondag bij Ajax bemerkt. Dit tweetal beste spelers in Rap en Volharding zoodat vrijheid genomen voor intervieuw. En Hisgen o.m. van oordeel veel meer systeem noodig alhoewel in ploeg verschillende uitstekende spelers. ZEd. vol lof over Addicks en ook Theo groot gevaar voor vij andelijke verdediging. Doch Ajax ditmaal in verste verte geen kampioensploeg en hiermede vrijwel ieder volkomen eens. Van avond naar Eckstein en deze dokter mijn been thans vrijwel genezen zoodat a.s. Zondag hopenlijk zelf weer in schoenen sehuiven tot heil van Nederl. voetbal. i -L i i De bierfuif die eerst 9 Februari was vastgesteld, werd op „hoog" verzoek een maandje verdaagd, en wordt nu Vrijdag 9 Maart a.s. gehouden. Wij verzoeken den Heeren die hunne medewerking toezegden, hun talenten nu 9 Maart a.s. te laten schitteren. Wij garandeeren een zéér dankbaar auditorium. Wij rekenen er op, dat het „Eerste" er voor zal zorgen, dat uitstel nu geen afstel wordt. „De Oude Garde" geeft tegenwoordig „acte de présence" en we vertrouwen dat de vroegere „keien" van Rood en Wit voortaan ge regeld over „den goeden ouden tijd" komen boomen. Vormt stamtafels en pandoer-clubjes, Heeren. Twee keurige „Wilhelmina biljarts". Dam-, Schaak- en Kaartspelen. Goed verzorgde leestafel. We ontvangen geregeld Sportverslagen „Ajax 1' betreffende van allë Nederlandsche bladen. Vrijdag 2 Maart a.s. gezellig „KEGELTJE" (U is er toch ook?) De Commissie. IV. VOOR RECLAME DOELEINDEN TE HUUR NADERE INLICHTINGEN BIJ J. OUDHEUSDEN ZEILSTRAAT 40

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 8