De Corinthians i -HH Dagboek van een voetballer j 1 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX AMSTERDAM, 10-2-'23. T.O.S. jun.—Ajax c jun. 2 3. Opstelling: de Boer J. Meeuwsen J. Niemeijer Allard O. Dabrock Kok Bijl v. Dam Th. Muller Koppen Beek Na ettelijke kansen gemist te hebben komt plm. een kwartier na den aanvang de eerste goal door Koppen die handig de backs ontwijkt en met een keurig diagonaal schot No. 1 scoort. Koppen brengt den bal op, geeft op het juiste oogenblik over aan Beek die zich niet bedenkt en met een hard schot de voorsprong vergroot. Kort voor rust scoort T.O.S. tegen 1—2. Na rust scoort Ajax door Th. Muller. De bal wordt achter de lijn weer het veld ingeslagen, wat den scheidsrechter ontgaat, dus geen goal. Beek zet voor en van Dam scoort. 13. Koppen en van Dam brengen goed op doch de paal brengt redding voor T.O.S. Een uitval van T.O.S. levert een doelpunt op 2—3. Een goed schot van Th. Muller gaat tegen de paal. Dezelfde speler scoort een volkomen zuiver doelpunt doch de scheidsrechter geeft offside. Nog eenige goede aanvallen die door de T.O.S.-verdediging of scheidsrechter die over een rijke buitenspel fantasie be schikte, worden gesmoord en dan komt het einde met een 3—2 overwinning voor ons. ADÉ. De door Tonny gebaarde, Voor „Grrrrooten der Aarde", Stand en positie-, Select-Competitie. 't Is echter een troost, Dat dergelijk kroost, Zonder „Min" niet lang heeft te leven, Zou de N.V.B., Onzalig idéé, Dat „Wurm" de borst willen geven? We weten het niet, Maar gelooven subiet, Dat het „Schaapje" na zuchten en klagen, Aan de Moederborst hikt, In die „Zurigheid" stikt, Lang voor het een slobkous kan dragen. TRIC-TRAC. Donderdag 1 Februari. Geprobeerd eenig nieuws te weten omtrent conferentie Bestuur-spelers hedenavond in Former. Hier voor dit Café getelefoneerd, doch niemand aan toestel zoodat conferentie blijkbaar niet afgeloopen. En besef groot belang onderhoud voor club, zoodat voor heden verder geen rust wil verstoren. Vriidag 2 Februari Biscuit gisterenavond laat, na afsluiten dagboek, nog langs. Deze op het Leidscheplein eenige Heeren van vergadering. Kernachtige speech Egeman en verder vele aanwezigen aan het woord. Thans in bedoeling 10 voorhoede spelers onder leiding Reynolds hard aan het werk. En ieder speler stipte training om gevaar te weren. Verder aan het licht Hordijk reeds eenige weken geblesseerd, vandaar slechte vorm. Zaterdag 3 Februari. Per eerste post aanzegging huishuur met 25 pCt. opgeslagen, zoodat nieuwe zorg op schouders. Naar de Huurcommissie Weesperzijde alwaar Biscuit in wachtkamer en deze Heer ook blijkbaar dupé van huisheer. De scribus volgens Biscuit brief in zak. Leytonstone geaccepteerd. Dus thans definitief Zondag le Paaschdag Ajax-Leytonstone. Doch zeer zeker zonder Boer, Pelser en Kruijff zoodat jammer genoeg halve ploeg in veld. Joop Pelser ziek en hooge koorts en hoop op spoedige beterschap daar altijd ellendig goede vrienden ziek of in narigheid. Zondag 4 Januari. Reuzenweer vanmorgen, zoodat gras hoorbaar groeiend op Kruislaan. Hier opnieuw Fiedeldi-knots etc. daar thans B juniores kampioen. Moesten met 4—0 van Reinwardt winnen. Pauze 2—0. En Mikkelsen 15 minuten voor einde nummer 3 gemikt en even voor einde Raatsie nummer 4 in de touwen. Bravissimo! En dit grappie de club opnieuw centen voor blikkies. Adé met zijn toestel en hoop de jongens op het plaatje. Vanmiddag naar het Stadion. Blauw Wit gewonnen met 4—1. D.F.C. te goed voor groote nederlaag. Bij Verheul op Overtoom Stallmann, Hein Broekman en Grootmeijer. En na de 2—2 een ronde-dans om toonbank. Buiten meegestept want dat punt diamant waard. Vanavond geschrokken door berichtjan de Boer geblesseerd en deze morgen naar Prof. Snapper. En hoop op lichte blessure, daar niet alleen wij, maar ook Nederl. elftal hieraan groote strop. Maandag 5 Januari. Mijn schietgebied verhoord: de Fokkers naar zevende plaats. Thans Quick en U.V.V. onder aan lijst. En gisteren op Stadion een van beste kenners voetbal mij reeds om 2 uur verzekerd Quick en U.V.V. degradeeren. En dit mis'lijk teeken voor Haantjes en Theerandjes. Het bitteruur voornamelijk over AjaxSparta en nu v. Heeswijk uit II onder de lat. En goal bij dezen safe als bij een Amsterdamschen agent. En Biscuit gisteren naar H.V.V. Deze vol lof over Manus Herckel en dronk uitgebracht op dezen oer-ouden Ajacied waarin blijkbaar nieuw leven gevaren. En veronderstelling niet onjuist dat Manus misschien ingeënt met apenklieren. Jan Schoevaart mij om advies of bierfuif uitstellen in verband Ajax—Sparta. Echter mijn idee weinig lui van eerste elftal bierbuikjes, dus gerust doorzetten. En overigens ik mij er buitengemeen op gespitst! Dinsdag 6 Februari. Jan de Boer vanmorgen opgebeld om te weten hoe of wat. Deze gisterenmiddag naar Prof. Snapper. ZEd. hem om te beginnen 14 dagen rust met been in de lucht voorgeschreven. En Ajax hiermede aardig de sigaar. Boertje blijkbaar pees geknapt langs enkel en dit leelijk karweitje. En dit dagboekje voor speciale wensch beterschap. Woensdag 7 Januari. Hedenmiddag Reynolds op den Middenweg. Volgens hem gisterenavond acht eerste elftallersin training. Verlichting thans beter doch Schoevaart maatregelen waardoor oefenen nog gemakkelijker. Verder van hem dat team voor Zondag nog niet vastgesteld, doch veel vertrouwen Sparta er onder. Alcmaria opnieuw ernstig verzoek aan Ajax Reynolds 1 X per week naar Alkmaar. Doch vrees hiervan wel niets komen. Vanavond Baum uit Haarlem 11 in lijn 2. En deze ver nomen Ajax Ij—Haarlem II op 18 dezer vrij zeker niet door en reeds desbetreffend verzoek naar Reijnier Claeszenstraat. Oudheusden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 7