'CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX \r~ -\i 14 AMSTERDAM, 4-2-'23. Ajax 7—Blauw Wit 7. 3-0. Na eerst door den Heer Desmit te zijn vereeuwigt, stelt om circa elf uur, het volgende Ajax-elftal zich op: Van Ingen P. Geestman Koomen W. van Etteger L. Aarsen J. Buitenkant J. Swijnenburgh Chr. Tang J. Hoff K. W. Óokter v. Deventer Blauw Wit trapt af, doch reeds direct zet onze midden-linie de voorhoede aan het werk. Ajax is gedurende eenigeirtijd in de meerderheid, doch het binnentrio weet van de geboden kansen geen gebruik te maken. Langzamerhand neemt Blauw Wit het offensief over en zij heeft beslist pech, als een hard schot van den middenvoor van den paal in het veld terugstuit. Wij zijn vrijwel ingesloten, doch er is voor Blauw Wit geen door komen aan. Vrij onverwacht nemen wij echter de leiding, a!s Hoff even over de helft van het veld den bal toegespeeld krijgt, doorsjouwt, en, met de heele Blauw Wit-achterhoede op zijn hielen, nog kans ziet te scoren. 1-0. Ajax blijft sterker, maar meerdere doelpunten blijven uit. Rust 1—0. Na de hervatting gaat het spel geruimen tijd gelijk op. De achterhoede weet echter haar terrein schoon te houden, terwijl de voorhoede hardnekkig de diverse kansen mist. Zelfs een penalty wordt eenige meters naast getrapt. Na ongeveer 20 minuten spelen bemachtigt Hoff den bal. Hij schiet in, doch de keeper laat den bal uit zijn handen vallen, en onze goal-getter heeft geen moeite de score tot 2—0 te ver- hoogen, hetgeen hij korten tijd daarna nogmaals herhaalt, waar mede hij dus de hat-trick verricht. (Keurig, Red.) Blauw Wit verandert thans hare opstelling, doch niets helpt meer en als de scheidsrechter het einde aankondigt, heeft Ajax verdiend met 3—0 gewonnen. L. AMSTERDAM, ll-2-'23. R.C.W. 2—Ajax 7 0-9. Eerst een half uur in een shimmy-ende stoomtram, en dan op een terrein aankomen, dat vrijwel van den bewoonden wereld is afgesloten: 't is maar, wat je lol noemt. We passeerden o.a. een boerderij, waar wij het maar niet eens konden worden met den waakhond (een afstammeling in rechte lijn van Cerbe rus), en toen de kippen zoo aan het schrikken maakten, dat zij allen over de sloot vlogen; het grootste deel kwam er helaas middenin terecht. Onze eminente linksbuiten wou zeker voor die arme beesten niet onderdoen, want toen hij, bij het intrappen, een bal uit de sloot zou halen, viel hij zelf te water. Over den wedstrijd valt niet veel te zeggen. Alleen dit: een scheidsrechter was niet aanwezig, tengevolge waarvan de reserve Schuurman zich met de leiding belastte (hij heeft werkelijk fluittalenten). Met rust was het 0—2, en toen de 2 maal drie kwartier om waren, was het 0—9. Wonder boven wonder is de wedstrijd zonder incidenten verloopen, want naar hetgeen ons, tijdens den wedstrijd op ons veld, werd voorspeld, zouden wij minstens met eenige gebroken ledematen thuiskomen. Door de nederlaag van S.D.S. 2 op Blauw Wit 7, staan wij nu alleen op L. O. C. 2, nog 2 punten achter. Er is dus nog kans! A.s. Zondag tegen Spartaan 4 in den Polder. Die wedstrijd moet gewonnen worden, want anders zijn we weg. Dus: Houdt er den moed maar in! L. AMSTERDAM, 4-2-'23. Zeeburgia 111—Ajax 9. Opstelling: Prosé Visser de Wit Marcus v. Eijsden Kellersmann Niemeijer v. Haarlem Wisman Bruijnenstein Fr. Niemeijer Zeeburgia pakt dadelijk flink aan om het ongeslagen kam pioenschap te handhaven. Ajax zet daarentegen er alles op om de kampioenen te slaan. Door een misverstand in de achter hoede scoort Zeeburgia 1—0. Ajax 9 laat zich niet ontmoedigen en weldra scoort v. Haarlem door aardig combineeren met Wisman. 1—1. Dit is het eerste doelpunt tegen de kampioenen. Er komt van beide zijden een druk op de doelen, toch weet Zeeburgia voor de 2e maal te doelpunten, maar dit was beslist een reüzen offside goal. Nu was de beurt aan Ajax dat na de rust stevig aanpakte, en Wisman maakte de gelijkmaker. 2—2. Zeeburgia was niet op haar gemak, wijzigde haar opstelling en beide doelen kwamen telkens in gevaar. Prosé hield zich goed, maar kon het derde doe:punt niet voorkomen. De verdediging was te ver opgedrongen en hield den rechtsbinnen niet genoeg in bedwang. Ik had werkelijk gehoopt om eene 2-4 overwinning voor Ajax, maar dat ongelukkige gepingel en steeds den bal te lang bij zich houden was oorzaak dat Ajax verscheidene goede kansen niet benutte. O.m. werd een penalty gemist. Een gelijk spel zou de verhouding beter weergegeven hebben. De resteerende wedstrijden kunnen gewonnen worden en het resultaat als tweede te eindigen heeft Ajax 9 zich zeker voorgenomen. Zou het niet mogelijk zijn wanneer een Ajax-elftal uitkomt tegen een club, die bijna met dezelfde kleuren in het veld komt, voor dergelijke wedstrijden een ander shirt mede te geven? G. H. K. Sr. AMSTERDAM, 4-2-'23. Ajax b jun.—Reinwardt jun. 4—0. Opstelling: Langenhof Raatsie Bos W. Dukker Paulsen Visser Mikkelsen van Deventer Th. Muller Kusters Harinck Het eerste kwartier is Ajax overwegend sterker; keer op keer zit de voorhoede voor het Reinwardt-doel zonder echter succes te hebben. Pas als ons overwicht sterk verminderd is doelpunt Ajax mooi door Muller die een voorzet van Mikkelsen keurig inkopt. Een paar minuten voor rust krijgt Ajax een corner te nemen. Deze door Harinck genomen, belandt bij Kusters, die doorgeeft naar v. Deventer en met een goed geplaatst schot verdwijnt de bal in het Reinwardt-doel Na rust pakt Ajax enthusiast aan en onze voorhoede heeft een paar maal bepaald pech als eenige doel-scrimage's geen doelpunt opleveren. Een kwartier na de hervatting krijgt Mikkelsen plotseling het leder vrij. Een snelle ren en een keurig schoten het is 3—0. Nog één goaltje en Ajax b is kampioen! Hard wordt er gewerkt doch de voorhoede heeft geen geluk. Bij een Ajax-aanval maakt een Reinwardt-back vlak voor doel hands. Penalty! Raatsie plaatst zich achter den bal en met een keurige schuiver zit de kampioensgoal in het net. Reinwardt doet nog eenige pogingen om op te halen. De verdediging, speciaal Raatsie geeft echter geen krimp en de stand is en blijft 4—0 voor Ajax. Gefeliciteerd Boys! ADÉ. Desmit leidde uitstekend! (Red.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 6