-J) 13 te vlug af en niet een kalm schot verhoogt hij de score (31). Doch wie nu dacht dat Ajax een geslagen elftal was, had het mis! De voorhoede, goed gesteund door de halflinie, komt nu eerst los, en als Smit den bal krijgt, rent hij door alles heen, en maakt met een laagschot het 2de doelpunt voor ons (3—2). Geen 5 minuten daarna weet Ingenbleek den gelijkmaker in het net te schieten (3—3). Even later krijgt hij opnieuw den bal toegespeeld en geeft met een goed schot den a s. kampioenen de leiding (3—4). Vr. weet dan even het spel te verplaatsen, doch verder dan een slecht genomen corner brengt zij het niet. De onzen trekken weer ten aanval en als onze linksbinnen tactisch den bal naar Bakker speelt, heeft hij slechts voor 't intrappen (3—5). De wedstrijd krijgt nu een ruw karakter, waar tegen de scheidsrechter onvoldoende optreedt. Ajax blijft echter domineeren en als onze linksbuiten (die een van de besten van het veld was) fraai een corner-bal voor het doel plaatst^ maakt Debois met een mooien kopbal no. 6 (3—6). Even voor tijd maakt Bakker dan nog een doelpunt (3—7). Dat er een goede stemming onder de aanwezige Ajacieden na afloop was, behoeft zeker niet gezegd te worden! Ajax 3 moet nu nog 2 wedstrijden spelen, beide uit, n.l. tegen O.D.E. 2 en tegen U.V.V. 3, die beslist beide gewonnen moeten worden, wat na hard werken ook best zal gaan. Volhouden spelers van Ajax 3!! J.B. AMSTERDAM, 4-2-'23- Ajax V—T.O S. II. Als om 2 uur afgetrapt wordt, blijkt, dat bij Ajax Kuipers wegens ziekte vervangen is door Jutte en dat Veen de links binnen plaats bezet. De eerste aanvallen zijn voor T.O.S., doch deze leveren niets op. Ajax neemt dan het spel in handen, doch de T.O.S.-keeper goed bijgestaan door lat en palen weet tot de rust zijn heiligdom schoon te houden. Na de thee het zelfde spel. Het T.O.S.-doel ondergaat een ware belegering, doch doelpunten blijven voorloopig uit, tot dat het, een kwartier voor het einde Henk Over gelukt na een aardigen ren te doelpunten. 1—0. Eenige minuten later besluit Wim Smit een mooien aanval met een goed schot in den boven hoek, terwijl Veen aan alle onzekerheid een einde maakt door met een hard schot den stand tot 3—0 op te voeren. Waarmede het einde komt. F. H. W. AMSTERDAM, 4-2-'23. Ajax V—Spartaan 111. 0—5. Opstelling: de Bruijn Th. Hörchner J. M. Hörchner van Beek A. Levendig Provily M.Levendig W.Smit Bijl v.d. Zwaan Over Spartaan is van begin af in de meerderheid. Binnen een minuut is het reeds corner en ontsnapt ons doel nog juist aan een doorboring. Toch doet onze voorhoede af en toe verdien stelijk werk. Bijl breekt door doch zijn keiharde kogel gaat via de paal uit. Als de rust reeds nadert is het nog steeds 0—0 dank zij goed verdedigen, speciaal van Provily. Ongeveer 5 minuten vóór half time raakt onze verdediging de kluts kwijt. 2 doelpunten in 3 minuten zijn het gevolg. 0—2. Na rust wordt een der Hörchners vervangen door Jutte die half gaat spelen. A. Levendig neemt nu de back plaats in. De tweede helft is nog geen minuut oud als Spartaan alweer een doelpunt maakt. 0—3. Een goed schot van Smit dat een corner tot resultaat heeft wordt weer gevolgd door een doelpunt van Spartaan. 0—4. Een penalty schiet Spartaan eerst tegen de lat en dan door dezelfde speler in doel. Diverse Spartanen weten blijkbaar niet dat zulks niet geldig is. De scheidsrechter echter gelukkig wel. De Bruijn redt eenige keeren schitterend, gaat dan echter „Uit wandelen" en Spartaan maakt No. 5. Einde 0—5. ADÉ. AMSTERDAM, ll-2-'23. T. O. G. II—Ajax V 6 0. Over dezen wedstrijd kan ik volstaan met te zeggen, dat Ajax met 8 spelers verscheen waarvan 3 spelers van het 5de elftal en de rest uit Juniores A. en B. Commentaar verder over bodig. De Heeren die ongemotiveerd afschreven worden bedankt. F. H. W. Schande! Wij hopen dat de Elftallencommissie de wegblijvers openlijk signaleert! Red. AMSTERDAM, 11-2-33. Ajax 6—Neerlandia 2. (Telegram). Koolhaas seinde Zaterdag aan de Veteranenploeg; Ajax 6 leelijk in verdrukking, reken per keerende post op overwinning, „Franco thuis". Telegrafeerde Zondag-avond terug; Neerlandia2 „Afgedroogd en Ingemaakt". Kan steeds op Veteranen-ploeg rekenen. Vinden het echter treurig dat 't Zesde boontjes niet zelf kan doppen. Heeren moeten meer trainen en Zaterdags vroeger naar bed, dan meer ausdauer. Rechtsback, rechts en linksbuiten goed, rest matig. Ferry wel goede voetballer, moet meer biefstuk eten. Veteranen goed. Scheidsrechter puik. KAALKOP. AMSTERDAM, 15/1-15/2-'23. Van de Ajax Ouwe lui. Sinds het laatste verslag is er weer veel op 't groene tapijt te aanschouwen geweest, daar weet ons publiek van mee te praten. Mijn stille hulde aan deze drie dames, voor hun trouwe opkomst door dik en dun. Op 21 Jan. speelde onze ploeg een goeden wedstrijd tegen Neerlandia 3 welke in ons voordeel 3-1 eindigde. Volgens gegevens (ondergeteekende lag onder de wol) werd deze strijd in de beste verstandhouding gespeeld onder zeer goede leiding van den heer Geudeker. Het was prachtig weer en de Jongh kan niet raden, dus trappen de onzen af waarmede tegelijk het offensief geopend werd. Spoedig wordt ons een penalty toegewezen welke Jan Schoevaart niet benut, doch 't was slechts uitstel van executie, daar „Tienus" uit een ingooi-bal een fraai doelpunt fabriekt. Spoedig is 't rusten. 1-0. Na rust is Neerl. meer in den aanval doch weet van de geboden kansen geen gebruik te maken. Jan Overeem doet het beter en maakt uit een corner de 2e goal. Dat wordt Neerl. te erg en na een goed opgezette aanval-van links hebben zij succes 2-1. Zij hebben geen pleizier van dit doelpunt want Karei maakt het verschil weder twee doelpunten. Alzoo eindigde deze strijd met 3-1 in ons voordeel. Op 28 Jan. tegen D. S. V. II was er niet op tijd een kleed kamer disponibel en Wordt deze match a.s. Zondag opnieuw begonnen. Dus alle Ajacieden Zondag naar 't D. S. V. terrein naast de Oosterbegraafplaats (Middenweg). 4 Febr. speelden we de return match tegen A. F. C. 5 een allergenoeglijkste wedstrijd tegen onze aloude tegenstanders. De strijdeindigde naar beidei genoegen in drie paaltjes of één-één. 11 Februari ontvingen we aan den Middenweg Oosterpark II de a.s. kampioenen in onze afd. De vorige maal eindigde de strijd op hun terrein met 2-1 in ons nadeel. Het is een stevige ploeg vooral hun middenvoor weegt wel 200 pond, doch deze kon zich op 't zware veld niet snel genoeg verplaatsen, wat hij ook voldoende in woorden lucht gaf. Aan beide kanten zijn voor en na de rust mooie kansen gemist; van ons zelfs een penalty. We eindigden zooals we begonnen 0-0 wat de juiste verhouding weergaf. Onze voorhoede moet wat meer en harder schieten vooral de linksbuiten is meestal 2 sec. te laat, dat beteekent op de 100 M. 17 Meters. Zondag a.s. zullen we laten zien dat we 't nog niet verleerd hebben. WIMA.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 5