J-J O. Kroniek CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX I t de heele boel een vette kwast Ripolin te halen, om dat men bij den A V V B. kan vergeven en vergeten. Natuurlijk had ik naar aanleiding van mijn goed bedoelde pennevrucht een verweer in het blad Voetbal" verwacht Over dit verweer moet ik heel kort zijn, omdat ons blad niet te veel plaatsruimte mag afstaan over dit onderwerp Alleen dit: „AJAX" heeft ten allen tijde en ik stel er prijs op dit hier vast te leggenvooral ondergeteekende, heeft steeds Clubs uit het volk gevormd, gesteund daar waar mogelijk. Met het afstaan van terreinenomzetten van wed strijden, waardoor men onze terreinen bespelen kon, enz heeft men bij mij nooit tevergeefsch aangeklopt. Het is zelfs wel eens voorgekomen, dat ik door het Bestuur van onze vereeniging geïnterpelleerd ben door op het laatste oogenblik een Ajax-veld af te staan, zonder daartoe de machtiging van het Bestuurs college van Ajax te hebben gevraagd In zooverre blijkt dus dat de schrijver van het artikel niet geheel op de hoogte is van mijn sympathie voor het Volks voetbal. Fel sta ik echter tegenover„Het onderbrengen van Volksvoetbal-clubs in een specialen Bonden vooral als dit gebeurt onder den naam VOLKS VOETBALBOND Het Bestuur van dezen Bond stelt zich op het zonderlinge standpunt aat men daar alleen de Besturen der Clubs de eerste sport- begrippen kan bijbr engen. opdat de sportieve opvoeding in andere bonden gemakkelijk kan voltooid worden Onder deze schoone leuze blijven tal van voetbal clubs, met ettelijke honderden voetballersvan het andere voetbal gesepareerd! En de clubs, die de kracht missen zich hoog er op te werken, zullen door jaren heen van het spel tegen spelers uit een ander milieu verstoken blijven. In de Sportwereld kenne men geen stand!Het is al droevig genoeg dat de menschen uit de volks klasse verstoken zijn van schitterende sporten als cricket, hockey, tennis e a. Reeds in vroeger jaren, als ik mij des zomers naar het cricketveld spoedde en ik zag op de mulle zandvelden achter het Museum, waar hét stoj meters hoog opstoof, de jongens uit het volk zich met Voetbal vermaken, dan vloekte het in mijVloekte het omdat een deel van onze sport- jongens niet hebben, wat voor anderen is weggelegd! De schoone zomersporten, waarbij voetbal nog veel, heel veel, ten achter staat! Ik geloof dat Hirschman het destijds in een zijner brochures zoo goed heeft gezegd: Voetbal; het spel voor iedereenHet onderbrengen van de Volksvoetballers in een Speciale klasse, het gesepa reerd houden van een deel der sportsmen, eischt verandering! Hoe eerder hoe beter! Wilde A V V.B het gewonnen terrein niet prijs geven, mij is het wel! Men ha' dhave dan den %A V. V B en verandere dezen dan spoedig in Amstels Voetbal Belang, waarbij alle clubs, die geen plaats vinden in den A.V B worden ondergebracht. Het gaat hier dus niet tegen het Bestuur van den A V.V B of tegen wie dan ook, maar tegen deze toestanden, die m.i verbetering eischen. Nogmaals; bij voetbal kenne men geen stand! En de oprichting van den A.V VB. zal, het spijt mij het nog eens uitdrukkelijk te moeten zeggen, steeds een donker punt blijven in de geschiedenis van het Nederlandsche voetbal. vtr 7JT Ons eerste elftal heeft ons niet teleurgesteld en uit de laatste twee wedstrijden drie punten geboekt, waardoor het degradatiegevaar thans geweken is. Wij maken thans zelfs nog een goede kans voor een eervolle plaats op het ranglijstje. Tegen H.V.V. in den Haag is met een bizondere spirit gespeeld. Jammer dat de Boer even na het begin moest uitvallen. Hoogland en de Kruijff hebben zijn plaats onder de lat ingenomen en vooral André heeft er menig moeilijk schot uit- gekegeld. Manus ten Herckel heeft Dé Kessler uitstekend bewaakt en in langen tijd speelde de voorhoede niet zoo goed als in Wassenaar. Fons scoorde voor de rust uit een penalty en onze goalgetter Wim Addieks rustte niet, voordat hij gelijk gemaakt had. Bravo Addieks! Tegen Sparta ging het gelijk op. Jan v. Heeswijk heeft kalm en zeker de Boer's plaats ingenomen en behoedde onze goal voor doorboring. Jammer voor Sparta dat Ruffelse moest uitvallen. De Spartanen hadden' anders wellicht wel een puntje kunnen meenemen. De wedstrijd werd in uiterst aangename ver standhouding gespeeld. Een kwartier voor het einde doelpuntte Addieks na een voorzet van Delsen en de overwinning was ons. Op een desbetreffende vraag deelen wij mede dat ver slagen over de wedstrijden van Ajax I in ons

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 3