SC HÜTTIN GVLAKTE tv CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX in het minst de aanwezige Spartaan spelers in hun nopjes waren, die door hun luide aanmoedigingskreten er het hunne toe hebben bijgedragen, om hun voorsprong op BI. Wit te vergrooten. Doelman de Bruijn heeft zich schitterend van zijn taak ge kweten, alleen de cornerballen beoordeelde hij soms verkeerd, wat dan gevaarlijke momenten opleverde. Verder komt onzen backs den Gebr. Hörchner, zoowel als onzen 1. en r. halfs Provily en Kuipers een woord van lof toe voor de taaie vol hardendheid, waarmede zij zich tot het einde toe in den strijd wierpen. HENK. Rapiditas III—Ajax V 3—4. Alweer een nederlaag gewroken. Niettegenstaande het de laatste paar dagen weer hard geregend had, bleek het terrein goed bespeelbaar. Er ontwikkelt zich dan ook direct na den aftrap een snel en aantrekkelijk spel. Rapiditas krijgt een corner te nemen. De bal wordt weggewerkt, gaat van voet tot voet en de strijd is nauwelijks begonnen of Bijl doelpunt met een prachtig keihard schot. (1—0). Een paar keer zet de R.-voorhoede, waarin vooral de mid-voor een keurige partij speelt, goed door. Onze verdediging is echter safe en steeds wordt de voorhoede aan het werk gezet. Een paar corners leveren niets op. Wanneer een keer de bal naar den vrijstaanden H. Over wordt gespeeld, zendt deze van dichtbij een als voorzet bedoeld boogschot in. De bal komt neer vlak bij de doellijn, doch blijft in den modder steken. Direct schieten eenige R.-spelers toe om weg te werken, een van hen schiet dan hard tegen een clubgenoot zoodat de bal in doel springt. 2—0. R. geeft de moed niet op. Er wordt aan weerszijden goed gewerkt, Het duurt weer niet lang of Bijl geeft na een goed opgezette aanval den bal af aan den invaller links-binnen v. Veen, die dan met een keurig schot den stand op 3—0 brengt. Bij een doorbraak doelpunt dan de links-buiten van R. met een hard scherp schot. (3—1). Nog houdt de doel- punten-regen niet op, want even daarna beeft Bijl aan de andere kant weer succes (4—1), terwijl Rapiditas, dat steeds heftig aanvalt, haar soms wel wat al te energieke pogingen beloond ziet met twee onhoudbare doelpunten (4—3). Er is dan slechts 25 minuten gespeeld, zoodat het er npar uitziet dat er dubbele cijfers bereikt zullen worden. Ajax blijft aanvallen en heeft wel het beste van het spel. Na rust gaat het spel aanvankelijk gelijk op, doch de aanvallen der fanatieke Weespenaren worden steeds talrijker. Onze voorhoedespelers laten zich wel wat erg beïn vloeden door het forsche spel der R.-verdediging. Meermalen laten zij ballen loopen die zij anders wel gehad zouden hebben. Hierdoor wordt de druk op ons doel grooter. Verder dan eenige hoekschoppen brengt R. het echter niet. Onze doorbraken zijn steeds gevaarlijk. De resp. voorhoedes schijnen echter hun kruit verschoten te hebben. Vooral onze voorhoede mist een paar makkelijke kansen, één keer zelfs staat Bijl geheel alleen voor den R.-keeper, zijn schot raakt echter de lat en gaat erover.Bij een der talrijke bezoeken aan vriend de Bruijn wordt gescoord nadat de bal corner geweest was. Aanvankelijk wil de scheids rechter, die in zijn uitzicht belemmerd werd, het doelpunt toe kennen. Op de uitdrukkelijke verklaring echter o.a. van den Rapiditas-grensrechter, laat hij corner-bal nemen. Wanneer scheidsrechter Harinck die de leiding geheel in handen had, het einde aankondigt, hebben we weer twee kostbare puntjes binnen. HENK. Ajax VlllHolver II 3—3. Opstelling: J. Prosé W. de Vlugt W. v. d. Velden E. v. d. Zwaan W. v. Gelderen H. Verlee F. van Loo W. Schuurman Kermer Wisman Verhoogt Ajax neemt spoedig de leiding door Schuurman, die het leder uit een voorzet van Verhoogt inkopt 10. Uit een penalty maakt Holver gelijk 1—1. Voor rust weet Holver nog een doelpunt te maken 1—2. Na rust is Ajax sterker diverse kansen gaan door pingelen verloren. Holver doet een uitval en scoort 13. Kermer verkleint dan de achterstand met een hard schot dat via deklat en vuisten van de Holverkeeper in het doel verdwijnt 2—3. Na eenige goed genomen corners die echter geen resultaat opleveren maakt Kermer met een goed schot gelijk. Even daarna maakt Ajax weer een doelpunt, doch de scheids rechter geeft m.i. ten onrechte offside. Einde 3—3. ADÉ. Fenris—Ajax IX. 0—5. Opstelling: Prosé Visser de Wit Marcus v. Eysden Rang Niemeijer Bruynenstein Mol Aué Keilersman Na een serie goede kansen onbenut te hebben gelaten, neemt Ajax 'de leiding door Bruynestein met een schot dat via de paal in het Fenris-net belandt. Kort voor rust vergroot Ajax door Mol de voorsprong 2—0. Na rust maakt dezelfde speler er 3—0 van. Niemeijer lost een mooi schot dat de Fenris-keeper nog juist weet te houden. Uit een voorzet van links doelpunt Bruynestein. 40. Een strafschop wegens hands wordt door v. Eysden benut. 5—0. Een keurig schot van Niemeyer wordt door de Fenris-keeper gestopt, doch is de oorzaak van een langdurige scrimage waarbij Ajax- en Fenris-spelers door elkaar buitelen. Een vrije schop tegen Ajax maakt hieraan een einde. Nog een paar goede voorzetten van Niemeyer en dan komt het einde met een 5—0 overwinning. ADÉ. Wilhelmina Vooruit—Ajax b adsp. 0—2. Opstelling: De Groot Wunderink A. J. L. Muller A. Muller G. van Gelderén Hemminga Swart Franke Melchers Takes van Meeteren Er wordt voor de rust meest op de Ajax helft gespeeld, maar door goed verdedigen wordt doelpunten voorkomen. Uit een doorbraak maakt van Meeteren No. 1. Als het spel een oogenblik gelijk opgaat weet Swart voor de 2de maal het net (dat er niet wasJ te vinden. Na de rust krijgen we 't slechtste doel te ver dedigen, Ajax is nu echter in de meerderheid. De Wilhelmina keeper verdedigt met veel geluk. Er wordt dan ook niet meer gescoord. Deze wedstrijd is niet gewonnen met goed spel maar met enthousiast spel. De Groot verdedigde zijn doel op schitterende wijze. A. J. L. M. VOOR RECLAME DOELEINDEN TE HUUR NADKRE INLICHTINGEN BIJ J. OUDHEUSDEN ZEIL8TRAAT 40

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 8