[r V CLUBNIEUWS Na rust begint Bakker met het missen van een prachtkans. Een snelle uitval van A.F.C. wordt besloten met een pracht- schot dat via de paal langs van Hesteren gaat. 12. Een prachtkans om gelijk te maken gaat verloren als Rooden- burgh Bakker in den weg loopt. (Of omgekeerd. Red.) A.F.C. ontkomt eenige malen ternauwernood aan de gelijkmaker. Toch maakt Ajax gelijk door P. Bakker die een voorzet van Asbeck in het net werkt. 22. De Ajacieden komen dan verwoed opzetten doch verder dan een kopbal tegen de lat komen zij niet. Einde 2—2. ADÉ. AMSTERDAM, 26-1-'23. Ajax IV—T.O S. II. 3—1. Als we moeten beginnen blijkt het dat er geen scheidsrechter is. Na aan eenige heeren gevraagd te hebben of ze willen fluiten, vinden we op een ander veld een bondsscheidsrechter, die wel bereid is te fluiten als we hem aan een paar voetbal schoenen kunnen helpen, daar hij z'n Zondagsche schoenen niet wil opofferen. Een T.O.S.-speler is zoo welwillend hem hieraan te helpen en als we dan eindelijk kunnen beginnen heeft T. O. S. te veel spelers en moet er nog eerst uitgemaakt worden, wie wel en wie niet mee mag spelen. Als deze kwestie ook geregeld is wordt er begonnen. Wij spelen met de volgende opstelling: Becker Vliegen de Wit Lindeman D. v. Gelderen Stam v. d. Berg Dabrock Wesling Just Grootmeijer Haring Dus niet zooals anders, Lindeman rechtsbinnen maar rechts half, hetgeen een verbetering bleek te zijn. Er wordt direct flink aangepakt, wat ook wel noodig is, want T.O.S. is een ploeg, tegen welke met mooi spel niet veel bereikt wordt maar waar tegen enthousiast gespeeld moet worden, hetgeen natuurlijk r.og niet wil zeggen, dat mooi en enthousiast spel niet samen kunnen gaan. Het spel gaat in 't begin gelijk op maar we beginnen lang zamerhand eenig overwicht uit te oefenen. Uit een mooie voor zet van v/d Berg komt door een even mooie kopbal van de langen Haring het eerste doelpunt. Niet lang daarna hebben we weer succes als Dabrock niet voor Haring wil onderdoen en eveneens uit een voorzet van van den Berg den bal in het net kopt. Met 2-0 in ons voordeel wordt gedraaid. Na de rust komen we er meer en meer in en is het T. O. S. doel meermalen in gevaar. Toch komt onverwacht voor T.O.S. een tegenpunt als de scheidsrechter, m.i. ten onrechte, een strafschop tegen Dirk van Gelderen toekent. T.O.S. komt na dit doelpunt opzetten en is iets in de meer derheid. Wij weten ons echter los te werken en Just Grootmeijer maakt na een mooie ren het derde doelpunt. In deze stand komt geen verandering meer en als de scheids rechter tijd fluit boeken wij onze 6e overwinning. G. S. V.V.A. ill—Ajax V. 0-3. Bij het opstellen blijkt dat een onzer spelers ontbreekt. We zullen hopen dat het de laatste keer is, zonder kennisgeving wegblijven kan niet zwaar genoeg gestraft worden. Gelukkig is dit pas de eerste keer dat zich zooiets bij ons voordoet en ik geloof niet dat dit geval zich herhalen zal. Dit keer was ons als reserve toegedacht G. de Jongh uit6B, die het oude mannen elftal op waardige wijze vertegenwoordigd heeft. Aan zijn enthousiasme kan menig jonger speler een voor beeld nemen. Van den wedstrijd zelf valt eigenlijk weinig te vertellen. De A. F. C. AJAX 7 eerste helft kenmerkt zich door een overwicht van V.V.A., die zij echter niet in doelpunten weet uitte drukken. Ondertusschen zijn de Ajax-uitvallen lang niet zeldzaam en steeds gevaarlijk. Ook hier ontbreekt echter het beslissende schot. Één keer zelfs weet Bijl alleen voor den uitgeloopen keeper staande deze tactisch te ontwijken en tot ieders verbazing nog naast het ver laten doel te schieten. Na rust, die puntloos inging, zijn de bordjes verhangen en wordt de strijd hoofdzakelijk op de V.V.A.-helft gevoerd. Hoewel de onzen steeds om het doel der tegenpartij zwermen, wordt bij uitzondering een goed schot gelost. Het is dan ook de V.V.A.- verdediging die zoo vriendelijk is de stand tot 2—0 in ons voordeel op te voeren, terwijl haar voorhoede daarentegen be paald pech heeft, wanneer tot twee keer toe een mooi doelpunt geannuleerd wordt, omdat in beide gevallen kort van tevoren voor buitenspel gefloten was. Eindelijk weet Bijl voor Ajax de eer te redden door met een hard hoekschot te doelpunten, zoo doende den stand op 3—0 brengende. Wanneer de scheidsrechter het einde aankondigt hebben we onze tweede revanche-match gewonnen. De Gebrs. Hörchner schijnen er steeds beter in te komen, zij speelden een zeer goede partij. HENK. Blauw Wit IV-Ajax V. 2—3. Na een zwaren strijd zijn we erin geslaagd BI. Wit IV op eigen terrein een 3—2 nederlaag toe te brengen en dat waar we op ons terrein met 5 -0 waren ingemaakt. De cijfers geven nu niet juist de goede verhouding weer, daar BI. Wit vooral tegen het einde sterk in de meerderheid was. Er is door de onzen echter energiek verdedigd, terwijl de BI. Wit-aanval heel wat kansen verprutste. Tot een strafschop toe werd naast ge schoten. Onze jongens daarentegen hebben dit keer van de weinige kansen gebruik gemaakt, waardoor de kampioens pretendenten zich de twee puntjes zagen ontgaan. Hoewel het terrein in buitengewoon slechten toestand verkeerde, wat aan het spel veel afbreuk deed, heeft ieder zich geheel gegeven en werd er vooral in de voorhoede zeer snel gecombineerd, waar door deze linie altijd gevaarlijk was. Het samenspel in achter hoede en middenlinie liet zeer veei te wenschen over. Als verontschuldiging zullen we echter aannemen dat zulks op het uiterst gladde veld zeer moeilijk was. Onder een druilerig regentje trapt BI. Wit af en pakt direct flink aan. De bal wordt echter geretourneerd en de onzen vallen op hun beurt onstuimig aan. Het duurt echter geruimen tijd eer Bijl, alleen voor den BI. Wit-keeper staande, Ajax met een hard schot de leiding kan geven. Niet lang daarna vergroot Wim Smit den voorsprong met een laag schot dat via den paal in het net verdwijnt. Rust gaat in met 2—0. Na rust (thee was niet te bekennen) is Ajax direct weer in de meerderheid. Steeds gaat het goed combineerend op den BI. Wit-doelman af en na ongeveer 10 minuten heeft Henk Over succes met een hard onhoudbaar schot. (3—0). Dit schijnt Blauw Wit toch te machtig te worden. Er wordt hard door hen gewerkt en zij dringen de onzen meer en meer op eigen helft terug. Wanneer dan Wim Smit en Piet Vunderink zich in de verdediging terug trekken, worden de aanvallen der onzen steeds sporadischer. Ondertusschen weet de Bruijn op keurige en niet onfortuin lijke manier zijn doel schoon te houden. Eindelijk moet hij echter zwichten voor een bal die uit een doelworsteling in het uiterste hoekje langs den paal wordt getrapt. (3—1). Ook hierna blijft BI. Wit in de meerderheid en wanneer Piet Vunderink binnen het strafschopgebied onnoodig den bal met de hand aanraakt, wordt BI. Wit een penalty toegewezen. Het schot gaat echter naast. Nog eenmaal weet BI. Wit dan nog te doel punten, daarbij blijft het. Wanneer het eindsignaal klinkt hebben we een 3—2 zege uit de klei getrokken, met welk resultaat niet

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 7