{r ==\1 5 Steunt het Olympisch fonds 1928! CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX stevig op de eerste plaats en waarschijnlijk kampioen. Hof de goalgetter, alhoewel ietwat langzaam. En reken op kampioenschap daar door Bestuur plaats voor medaille gereserveerd in medaille-kast. In Trianon Joop Mutters en hieruit conclusie deze waarschijnlijk bij Ajax—Feijenoord. ZEd. in select gezelschap dus minzame buiging in de richting des grooten rechtsprekers. Zondag 21 Januari Het eerste elftal ingemaakt door Feyenoord. Doch spel van Ajax vooral voor rust uitstekend en altijd beter verliezen van sterken tegenstander dan van zwakke tegenpartij. Dus thans Ajax met 17 punten weer in de knel daar nog altijd angst voor laatste plaats. Verder veel overwinningen van Ajax elftallen en mij opgevallen Adé met blocnota op alle velden en hem hierover compliment. Ajax 6B overwinning en ontzag voor animo dezer ouderen. En vele jongere Ajacieden hier ver achter liggen. Na afloop naar de Oost en daar verzoek van Redactie het Dagboek iets beknopter daar anders te veel plaatsruimte. Maandag 22 Januari. Reeds vroeg Biscuit aan den hoorn en deze mij presiecelijk Nederl. elftal dus ZEd. wel goede relaties. En Boer, Fons en André in het oranjehemd dus Ajax nog voldoende gewaardeerd op voetbalmarkt. Aan bittertafel groot dispunt over niet-herkiezing Henkie, doch meeningen hierover uiteen. En mijn idee deze speler spoedig in training en voor 15 Maart weder in oude vorm daar Hordijk nog virtuoos genoeg. Dinsdag 23 Januari. Schaatsen terug van den slijper doch weinig kans daar hartje zomer. En in lijn 1 door eenige passa giers belachelijk gemaakt, daar punten schaatsen door papier hetgeen te laat bemerkt. Op voetbalgebied geen nieuws voor dagboek. Alleen door Egeinan op beursbankje genood en mij verteld Leytonstone bovenmatige eisch en Secretaris hierover druk briefwisseling. Woensdag 24 Januari. Hedenmorgen Harry Waites, de bekende coach-masseur van Be-Quick, Frisia, enz. enz. op het Damrak en met hem 1 sherry met tikje Angustora. En deze Heer met Royal Naval (London divisien) correspondentie. Namelijk stevige ploeg dezer Engelschen naar Holland doch vrees Bestuur hier geen oorer. naar daar met Paschen I Leytonstone en tweeden dag HollandFrankrijk. Waits nog steeds de gemoedelijke baas van voorheen en mij met weerzien verheugd. Vanavond standjes nageplozen en gezien Ajax A juniores en Bdito bijna definitief kampioen. Op dit heug'lijk feit 1 anijsmelk doen gereed maken, waarna met kippen op stok. Donderdag 25 Januari. Hedenavond naar Heiligenweg geslenterd en Athletiek-film Vérstooten gezien. Achteraf gebleken geen sportfilm maar Romantiek, namelijk Verstööten, hetgeen ietwat anders. Tevens voetbalfilm Ajax—Feyenoord en in de zaal o.a. Jan de Boer, Hamel, André, Koolhaas, Couton. Film kort maar niet onaardig. Plaats genomen achter deze sportbroeders en gehoord Hprdijk voorloopig niet spelen hetgeen groote strop. En algemeene waardeering voor-Theo dewelke ondanks leelijke knie zijn medewerking verleenen blijft. En hoop van 'harte Hordijk op besluit terug daar niet genoeg te waardeeren kracht in ploeg. Vrijdag 26 Januari. Hatseldebatsi fiedeldi-knots, milaja nemji, heja, heja, heja! Juniores A kampioen daar Hortus juniores 't a.s. Zondag vertikken. Een 6—5 overwinning anders voldoende en die hadden wij gehaald. Natuurlijk de bittertafel in oproer en Biscuit, de aarts Ajacied, rondje Voorburg, vanwege rood-wit- En de heele bende van plan Zondag naar Ajax 3—A.F.C. 2, om tweede kampioenschap binnen te brullen. Natuurlijk te laat aan diner en vrouwlief oorzaak verteld waarop deze Vi Bordeaux door het meisje uit de kelder. Vanavond La vie sportieve, uit Fribourg uitgebeend. Vooral in verband met artikelLettre de Hollande, belangiijk artikel over „le footballeur intelligent". Vijf en twintig jaar zelf gespeeld, ik word er intelligent beroerd van en kruip onder de wol. Tabé. Zaterdag 27 Januari. Mij hedenmorgen telegrafisch tot Redactie Sport gewend daar niet begrijp mijn naam niet onder, Eere leden Corinthians. Namelijk deze club thans plm. 10 leden en 1X adsp. lid en zestig lui gebombardeerd tot eerelid. En Bestuur dezer organisatie zich zelf eveneens op de iijst der eereleden en dit toch heusch spuigaten uit! En eenvoudig perplex. Top Rincker eere-lid en Kik, Kampie, Pikkie, Guy, Jantje, Frans en overige sterren van het nooit volprezen R.A.P. niet.En Hampie weer welDoch mij dit alles geen raadsel en namen waarschijnlijk in de hoed en door een Flamingo er uitgehaald. Je mot ze maar snappen, die ooiijkers. Zondag 28 Januari. Biscuit reeds vroeg met zijn wagen voor en hedenmorgen naar Baarn. Terug mij aan den Middenweg afgezet na excellente lunch in de Rozenboom bij Zwees. Op het veld veel hooge oomes. Egeman, Grootmeijer, Koolhaas, de Schoevaarts, Westenberg, Smit e.a. in druk gesprek. En bleek mij heden match kampioenschap Ajax III—A.F.C. II. Het veld zwaar doch match aankijken waard. Spelkwaliteit Ajax III beter dan A.F.C. II hetgeen vpel beteekenend. Uitslag 2—2, maar geflatteerd voor A.F.C. daar Ajax minstens vijf kansen. En strijd om eerste plaats dus niet geëindigd. Om 5 uur in de Meer 3—1 nederlaag van eerste bekend. En herhaal waarschuwing Ajax I nog lang niet binnen en alle zeilen bijzetten voor te laat. En van Jan de Boer dat spel voorhoede vooral verbetering en meer energie daar achterhoede niet in staat alles te houden. Er over gedacht kanon Fons Pelser naar de voorhoede dirigeeren en zoo noodig André, resp. rechtsbinnen en linksbinnen, en dan Hoogland linkshalf en Deen rechtsback. Dus voorhoede dan Addicks, de Kruijff, Brokmann, Fons Pelser, Hamel. Alle zwakte in voorhoede en versterking voorhoede achterhoede ontlast van groote druk. Ik echter weinig te vertellen dus alleen deze tip in dagboek. Maandag 29 Januari. In „the Sportsman" van Zaterdag reeds bericht dat Ajax naar Engeland. En hoop dat team dan beter dan gisteren, daar anders fuguur als gieter. En Nunhaed ook al bezig om tegen Ajax spelen en beklaag Ajax-administratie die uit deze rompslomp wijs moet. Heden Mr. Grootendorst in American Hotel en hem intervieuw over zaak Belasting. Request thans ingediend bij Belasting en afwachten wat wordt. En misschien alle lui f 0.33 terug en m.i. deze in kas Ajax daar proceskosten dan gedeeltelijk gedekt. Verder Oudheusden ook niet uit te komen wie f 0.33 betaald en wie niet. Dinsdag 30 Januari. Vanmiddag van Biscuit op de beurs Elftalcommissie, Bestuur en le elftal samenkomst a.s. Donderdag voor maatregelen daar kelderen Ajax heel wel mogelijk. Hierover in de Schiller-Bar Grootmeijer gepolst, en deze opinie wij 22 punten noodig en dan buiten schot. En z.i. Haarlem en Sparta degradeeren, daar Haarlem na j.l. Zondag alle kruit verschoten. De bloembollers Zondag naar Feyenoord en daar begin van ellende. Woensdag 31 Januari. De drukker aan de bel dat plaats voor dagboek overschreden. En spijt mij daar heden nog nieuws genoeg. Echter volgende keer beter. Uw dienaar.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 5