clubnieuws der a. f. c. ajax i Dagboek van een voetballer - 4 H. v. B. te A. Uw ingezonden stukken waren te lang om in zijn ge.heel op te nemen. Wij zonden ze door naar de clubavonden-com missie en elft.-comm,. In dit nummer wordt een en ander behandeld. Dat over de E.C. in ons volgend nummer. JOOP. Geen plaats voor vers. Niet zoo down, jongen 1 Toch niet noodig! ALLE VERSL AGGEVERS. Verslagen beduidend korter s.v p. Even groot als Fenris--Ajax 9 in dit nummer. Wfij mpeten anders zelf gaan doorhalen. L. A. te A'dam. U bent-helaas te laat. Waarom altijd het laatste opgenblik Spelers, die negatieven van Ajax:kieken hebben, wordt verzocht deze aan den Heer Koolhaas af te staan, tot het maken: van lantaarnplaatjes van het feest. Zondag 14 Januari. Voor familiebezoek gisteren naar Utrecht en van plan hedenmorgen naar U.V.V. 3—Ajax 3. Terrein U. V. V. afgekeurd, zoodat per eerste beste gelegenheid naar Amsterdam. In de Meer Ajax 5 van V.V.A. 3 gewonnen en mij hierover verbaasd, daar dit moeilijke wedstrijd. Verder veteranen van H.B.S. dito zien winnen en Daan Roodenburgh nog prima prima. Tegen 2 uur het weer ongenietbaar maar toch 8G00 menschen. Ajax I beter dan laatste weken erl Jan de Boer en Joop Martens schitterend. Fons weer terug en deze opnieuw zeer goed doch voortaan handen in zak daar 2 penaltys tegen. Couton den geheelen morgen bezig met filmopeiateur. De laatste van plan opnamen voor feest, doch het weer te donker zoodat volgende week nogmaals. Verschillende autoriteiten als Hirsch- man op terrein en thans m.i. zeker Boertje in Nederl. elftal, daar deze onverbeterlijk. Maandag 15 Januari. In American Lunchroom kop koffie alwaar Grootmeijer. ZEd. gisteren op verjaarfeest aan den Binnenweg en hierdoor katterig. Van hem dat Ajax thans zeker naar Engeland en tegen Middlesex Wanderers op terrein prof.- club. En Middlesex Wanderers vrij zeker van goede belang stelling daar naam Ajax zelfs in London goed aangeschreven. Verder naar Cook voor tickets zakenvriend naar Portugal. Aldaar Oudheusden in gesprek voor balie en deze 20 plaatsbewijzen voor Cupfinal gereserveerd, zoodat mededeeling Secretaris juist. En verder van hem recette gisteren plm. f 4000.zoodat on danks slecht weer nog zeer tevreden over belangstelling publiek. In koffietijd Maandagcourant bèstudeerd en stand omgerekend daar opgave Maandagcourant officieus. Ajax thans nummer 5 en thans nog niet zeker of nummer een of nummer laatst. V.O.C. in de penarie en mij 1 fijne flesch waard zoo deze joviale Fokkers nog gered. Van Koolhaas deze Woensdag weer naar kantoor doch ZEd. geadviseerd kalmjes aan breekt lijntje niet. Op lijn 9 verschillende Ajacieden, dewelken repetitie tooneel- stuk in Kerkstraat op 22b voor feest en vele leden medewerken, opdat feest door en voor Ajax. Dinsdag 16 Januari. Aan de beurs met Hirschman over spelkwaliteit. ZEd. van oordeel Ajax thans juiste stijl om te winnen. In modder als Zondag j.l. alleen open-game met veel vleugelspel. In het middenveld niet door te komen dus short-passing geen succes. Martens buitengewoon en ZEd. advies deze speler handhaven. Tevens gesprek met voorzitter Weber van Feijenoord en a.s. Zondag Rotterdammers trachten eerste overwinning op Ajax, daar nog niet geslaagd. ZEd. even eens voor 2 competities van 10 clubs en vergeefsch getracht 1 van 10 clubs. Ook over V.O.C. doch Weber geen angst voor degradatie V.O.C. daar dit team veel te sterk en misschien zelfs nog hoog op ranglijst. Woensdag 17 Januari. Van Biscuit aan de bittertafel dat hedenavond vergadering Feestcommissie in Parkzicht. Reeds vroeg goed plaatsje aan leestafel gereserveerd. Commissie in box doch te ver voor oorschelp, dus niets te weten. Echter na afloop 2 Heeren aan leestafel en met dezen over feest. Datum thans definitief 2 Juni in Bellevue daar niet eerder zaal be schikbaar. Verder lantaarnplaatjes waarvoor Koolhaas reeds lang in actie. Verder film en voor de pauze Cor-indianen. Volgens commissie lachsucces verzekerd. Op Rembrandtplein afzakkertje en daar journalist Hoven en Mevrouw. Volgens dezen Redactie Clubnieuws afgemaakt in Volksvoetbal. Doch geen tijd hierover peinzen daar vol over festifiteit en van plan zelf in stuk „de Cor-indianen spelen. En dit stuk door Jan Schoevaart en muziek van Tonny v. d. Haag. Donderdag 18 Januari. Heden prachtig weer voor avond- verblijf aan de haard en in ouwe paperassen gesnuffeld. Mij thans duidelijk Ajax feitelijk in 1893 opgericht en dus spoedig 30 jaar. En toenmalig veld in Willemspark en klaarblijkelijk Chris Groothoff toen center-half, dus voetballen ook in Ajax geleerd. En hieruit geconcludeerd Chris goede leerschool! Verder vader een der spelers Directeur Strafgevangenis en vergaderingen in groote cel gratis door papa afgestaan. En nu na 30 jaar Ajax groot en sterk en over oprichting deze notitie in dagboek. De Kroniek en Sportblad in de bus en Redacteur vermeld in Kroniek voor artikel over Volksvoetbal. Dit blad met opinie Redacteur volkomen eens en mijn opinie naam beter Amstels Voetbal Belang dan Volksvoetbalbond, daar dit uit den booze. In slaapkamer bloemen op de ruiten dus morgen schaatsen naar den slijper daar groot liefhebber en tal van medailles in mijn jeugd. Doch gezien komende kolenschaarschte beter warm water uit den hemel. Vrijdag 19 Januari. Van vrouwlief verlof hedenavond naar Clubavond en per kraaienknip naar clubnest. Hier verschillende Heeren achter een pot bier en zelf spoedig in gesprek met èenige insiders. Thans zeer waarschijnlijk Ajax reeds in Maart naar London. En op 26 Maart tegen Middlesex Wanderers terwijl 24sten halve beker finale bijwonen. Deze verandering opdat later anders zeer onvolledig naar Engeland daar cupfinale samenvalt met Internationale in Holland. Ook gerucht dat be kende tooneelclub H I A T A ons jaarfeest opluistert doch dit alles nog in de lucht. Tot slot een uurtje pandoer maar bijzonder slechte kaart en mij deze gewoonlijk des Vrijdags. Verlies 0.65 zoodat morgen pijp tabak in plaats 6 sigaren en dit dan equivalent. Zaterdag 20 Januari. Volop regen en na de lichte vorst niet onmogelijk terrein heel slecht waardoor morgen afgekeurd. Van Kooltje op lijn 1 in alle elftallen zeer veel zieken daar Ajax I morgen thuiswedstrijd en mij dit onverklaarbaar daar zelf spelen veel leuker dan kijken. Verder bericht Joop Pelser kaduuk en Rutte dus in de ploeg en hoop op overwinning morgem Naar de Twentsche voor Fransch geld en daar Aarsen tegen het lijf. Deze natuurlijk over het zevende en deze ploeg thans

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 4