Opmerkingen IV.. Bericht 7~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Zaterdag 13 Januari. Hedenmorgen op lijn i Sportkroniek gelezen en bijna van de tram gevallen van lachen door artikel Engelberts. En deze Heer voorstander van scheiding tusschen z.g. levenstaak voetballers en aanvullend ontspanningsmiddel- spelers. En deze catagorien A. en B Na afloop der competities wedstrijden der twee kampioenen voor kampioenschap van het Westen en het mij ten eenenmale raadsel waarvoor deze matches noodig. ZEd. beginnende met principe en even daarna weer overboord door enormiteit van kam pioenswedstrijd. Verder mij niet duidelijk wie grens zal aangeven en dus voortaan aanvullend ontspanningsmiddel- spelers weer met krijtemmer en kwast voor lijnen- trekken. Verder de journalist Carelsen in de Meer, dewelke roerend eens vergadering Utrecht nonsens geweest en na vergadering in den Haag gebleken clubs in het Westen niet aan-splitsing denken. Groot artikel de Nieuwe Competitie in Kroniek zonde van drukkosten daar in den Haag copij te over. Verder in ochtenblad Telegraaf reeds kort bericht over vergadering doch bericht tamelijk onvolledig hetgeen tegenvaller daar anders deze courant up to date. En hiermede dagboek afsluit daar expeditie reeds hedenmorgen dus geen ge legenheid verdere indrukken op papier. vR 7F i ik E Woensdagavond 3 Jan. 10 uur, eindelijk het lang verwachte Clubnieuws. Vrouwlief moet het natuurlijk eerst lezen. Plots groote hilariteit van mijn veel betere en andere helft, gevolgd door de mededeeling: »Man je krijgt een veeg uit de pane. De »Veeg« valt nog al mee, onze Secretaris is het niet met me eens, is wel meer vooige- komen, ben er nooit van doodgegaan. Wij (onze secretaris en mijn persoontje) be- hooren tot de gelukkige stervelingen die er meeningsverschillen op na kunnen houden, zonder daarom ruzie te hebben. De zakelijke inhoud van de Veeg* komt daarop neer, dat ik in mijn verslag van de Haarlem jun. Ajax jun.medegedeeld heb naar Haarlem te zijn gegaan, in de hoop dat onze jun. zich eens extra zouden inspannen en daarin teleurgesteld ben, terwijl onze secretaris blijkens zijn onderschrift zich vjij aardig geamuseerd en een goede wedstrijd gezien heeft. Ik wil direct mededeelen dat ik het volkomen met hem eens ben, ik ben dan ook niet teleur gesteld wat de qualiteit van den wedstrijd betreft, maar aangaande het vuur waarmee gespeeld werd. Ik héb onze a jun. diverse malen zien spelen en weet dat zij veel beter kunnen als in Haarlem vertoond. Ik ben er van overtuigd dat als onze Scribus eens een wedstrijd te. zien krijgt waarin onze juniores spelen voorwat lij waard zijn, hij zich uiet vrij aardig, maar buitengewoon zal amuseeren. Ik ben in dat opzicht mogelijk wat fanatiek aangelegd, maar ik kan er niet tegen als ik een Ajax elftal, onverschillig welk, futloos zie spelen. En dat futlooze spel komt méér voor als men wellicht zou denken. Ik zag in 14 dagen tijds van 3 wedstrijden er een gelijk spelen en 2 ver liezen, alléén door gebrek aan enthusiasme. Deze ^Opmerking* is dan ook bedoeld als een oproep aan onze jongens om zich voortaan tot de laa.ste seconde van eiken wedstrijd geheel te geven, en ben er van overtuigd dat als ze deze »Op- merking* en het »Pingel niet «-artikel van Tric- Trac ter harte nemen de complitieslanden er voor ons veel guns i^er zullen gaan uitzien en er verscheidene Ajax Kampioenselftallen zullen komen. Feitelijk ben ik nu uitgepraat, maar wil dit artikel niet beëindigen zonder een woord van hulde aan onze 4e elftallers, die Zondag 31 Jan. V. V. A. III wisten te slaan met 2O. Dit elftal heeft toen ondanks het zeer zware terrein en een spoedige 2 O voorsprong tot de laatste seconde gezwoegd dat het een lust was om aan te zien Flink zoo, lui 1 En laten we hopen dat alle Ajax- wedstrijden in 1923 met eenzelfde enthusiasme gespeeld worden, dan wordt 1923 voor ons een succesjaar. A DE. U zult gelijk hebbenRedactie. V»/ vt/ Het Bestuur deelt mede dat het geoorloofd is óp aparte dameskaarlen kinderen onder 16 jaar

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 5