CLUBNIEUWS DER A. F. C AJAX dewelke 3 kansen na miraculeus plaatsen Buyen, Oudheusden en Munnick en mij onbegrijpelijk deze ouderdom, samen plm. 800jaar nog hollend achter Edammer kaasje. Terug in de Meer een partij poker in Oost-Indië en verschillende Heeren nog steeds helsch over Corinthians doch hiervan buikvol en verzoek hier over te zwijgen. Winst f 1.04 en hiervoor 1 allerhanden op de Weteringschans, waarmede plm. half zeven bij moeder de vrouw. Zondag 7 Januari. Hedenmorgen naar de Meer en naar inbraakje geinformeerd doch dieven blijkbaar amateurs. Alleen limonade-slemppartij, daarna te slapen op jassen Hendrik en Dirk. Plan thans Reynolds op terrein wonen met 3 bloedhonden en Heeren dus gewaarschuwd. Verschillende leuke matches en vierde van vijfde gewonnen maar 't weer ellendig en in maanden geen droge Zondag gehad. In het Seisje Biscuit de welke des middags naar Quick en daardoor laat middagmaal. ZEd. hoogst onvoldaan daar eerst plm. 3 kwartier door regen en wind door duinen naar Quick en z.i. betere reis via Hoek van Holland. Spelkwaliteit evenredig aan het weer en Deen heel onnoodig unfair charging waardoor penalty en hierdoor ver loren. Elftal in slechte conditie en een enkele voldoende maar de rust nul comma nul. Quick zeer fair en Ajax ongelukkig waardoor Delsen, Joop, André en de Bois in lappenwinkel. Biscuit van oordeel Ajax nog lang niet uit degradatiegevaar, kampioenschap op buik schrijven en met chemise afvegen. In Reserve 2 Whisky en hij daardoor betere stemming doch vast plan geen uitmatches meer bijwonen en beter naar Bioscope daar droog zitten en waar voor zijn geld. Maandag 8 Januari. Vanmorgen Jan de Boer op lijn 5 en deze gisteren leelijk bezeerd aan heup bij uitloopen en daardoor mank. In de Courant uitslagen en alle onderaan- bengelenden punten gesleept behalve V.O.C. Ajax nu 15 punten en V.O.C. 10 en niet te zeggen wie in de put. Met Maarten Smit kleintje koffie in Paleis-café en hem gevraagd waar gisteren Elftal-Commissieleden. Gupffert, Wijnkoop e. a. op velden noch wegen en van plan hierover interpellatie. ZEd. mij ge antwoord Koolhaas spil, maar gisteren te bed daar opnieuw licht ongesteld doch overigens geheel met mij eens. Daarom direct dagboekje en hoop dit te helpen. Verder aan bittertafel bericht dat thans jongeheer Putten voorgesteld. Deze, zoon van Directeur Gemeentetram en hij thans naast zoon Directeur G.E.W. in adspiranten, geflankeerd door drie jongens Handels school en werkelijk medelij met onzen arbeidersclub. Maar grooter medelij met brave burgermansclubjes en meening thans meer veld wint betere standen met snelheid groote S terug in de voetbalbeweging. Na eten Handelsblad, Telegraaf en Nieuwe Rotterdammer doch reeds om elf uur ter ruste daar gisteren 2 uur slaap tekort door de paar rondjes Biscuit. Dinsdag 9 Januari. Vandaag naar Rondhouthandel voor buitenlandsche affaire. Toevallig te woord met Henri over Quick—Ajax. Ook deze Ajacied pech en geblesseerd. Deze speler vol lof over Quick dat zeldzaam fanatiek en geen gevaar sympathieke Hanenburgers degradeeren. Verder vol lof over Otten, welke beste speler van veld. Delsen echter druk werk en slechts K woord over en zoodoende binnen 2 minuten op straat. In Oosterpark kort gesprek met van Gelderen doch niet meer weet of Dirk of Willem of Kees of zus ot zoo. Namelijk 6 van Gelderens in Ajax en voornamen niet meer uit elkaar te houden en behalve broers ook zus en ouders fanatieke Ajacieden en dus bijna thans Van Gelderens elftal. Reynolds onderweg naar the Bestoer daar nieuwe rol hoog noodig en veld in deplorabele toestand en water in omliggende slooten veel te hoog zoodat van plan morgen op de beurs opnieuw hierover met Egeman. Ajax langzamerhand in kom en geheel ingebouwd. Water van hooger liggend land naar beneden en onze „grounds" zoodoende ingevocht. Voor mededeelingen Jack een Apie doch deze liever pijp tabak en hierdoor 5 ets. uitgespaard. Z. 3333 gebeld en gehoord. Koolhaas nog steeds te bed en Mevrouw beste wenschen voor gezondheid man, daar deze week 196 aanschrijvingen en ZEd. dus geen tijd voor warme kruik. Woensdag 10 Januari.. Zondag kniekous in kleedkamer vergeten en dienstmeisje bij ischoonmaak afwezigheid bemerkt. Hierover telefonisch met Dirk Z. ,504. Deze echter stuk elastiek niet gezien doch eenig nieuws o-a. Frans Schoef gisterenavond met employé van Egeman lichtproef op veld met zoeklicht. En dit voor betere verlichting op oefenavonden waar veel bezoek te wachten bij naderend voorjaar. De proef vrijwel geslaagd. Verder nieuwe rol onderweg^ danr oude kapoeres. Nieuwe onder deden maaimachine nog in Groot-Britannie, zoodat dure machine leelijke strop. Naar Reynolds.voor nieuwe kniekous doch deze mij naar Dr. Eckstein daar knie:leelijk dik door opstopper. Met Jack over mijn spelkwaliteit ;daar ik hoop spoedig in III of wellicht II. ZEd. geantwoord: Jou bint goet but lankzaam! En met dit kluitje in het riet naar huis. Staking drukkerswereld nog steeds aan de orde. Hierover,Z. 5005 gebeld daar vrees mij niet gedrukt deze week. Volgens. Grootmeijer echter geen stagnatie en mij gevraagd: Hoe ver reeds dagboek deze week en hierop geantwoord: Reeds tot en met Zaterdag a.s. bijgewerkt,waar door ZEd. paf en ik vlug telefoon aan de haak. Donderdag 11 Januari. Op de Weteringschans Tump met zijn Indian en deze 50 K.M. en rakelings langs mij en gelukkig te ver v/eg om te hooren wat ik hem nagefluisterd. Verder op het plein Couton en deze Heer vol over 23 jarig feest a.s. Maart of April. En hiervoor reeds Feestcommissie benoemd n.l Oud heusden, Grootmeijer, Koolhaas;Couton en J. Schoevaart. De laatste bezig met zaalhuür ,doch verdere plannen niet bekend. En hoop op genoeglijk feest/ hret programma voornamelijk uit gevoerd door Ajacieden, daar dit voor mij veel meer waard dan cabaret, dat rooie rug kost.. En bittertafel geheel met mij eens alhoewel m.i. een paar le klasse nummers er tusschen, bijv. Lola of andere schoone vrouw. Biscuit, veelbeteekenend 1 oog toe en geheel eens doch ik hierover .thuis liever niets rep. Tevens van plan Brokmanm.te gaan polsen over spelen daar knie hopenlijk door Eckstein in eere hersteld en rechtsbinnen dan weer in II daar achteraf, te zwak voor le klasse en zoolang biertjes en geen trainatie maar weer terug naar reserves. En hierover met Westenberg, dewelke naar huis en deze Heer mij zijn opinie gezegd. Doch, uit diplomatieke overweging hiervan niets in dagboek, daar deze^anders later niets meer over deze aangelegenheden. Vrijdag 12 Januari. Heden Clubnieuws Blauw-Wit ter inzage en gezien op lsten Paaschdag Blauw-Wit I—Dulwich Hamlet uit Londen. Hierover verbaasd daar oorspronkelijk Ajax—D. H. vastgesteld doch aan de beurs van Egeman dat. Leytonstone F.C. van dezelfde sterkte in de Meer tegen Ajax speelt En- waarschijnlijk returnmatch in April in London. Voor familie aangelegenheden naar den Haag en in de Poten kort gesprek met Mr. Julian, coach van Feijenoord en R.C.H. en van dezen dat West Ham. F.C. de bekende profclub spoedig in Nederland toert en direct dagboekje voor activiteit Bestuur. Mei laatste trein huistoe doch lijn 1 reeds weg zoodat per voet, plm. 5 kwartier gaans, naar haardstede terug.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 4