tv.: Steunt het Olympisch fonds 19281 J] CLUBNIEÜWS DER A. F. C. AJAX zijde kennen, plm. 10 min. voor het einde waren slechts 7 vijfde elftallers in het veld. Ajax IV krijgt nog verschillende kansen, doch de stand blijft ongewijzigd. ADÉ. Van de Ajax ouwe lui. Veel valt er deze keer niet te vermelden, wat betreft gespeelde wedstrijden. De strijd tegen Neerlandia III op 31 December 1922, ging door afkeuring van 't terrein niet door. Op 7 Januari zouden we tegen D.S.V. II spelen, waarmede begonnen werd en we 't slechts tot de rust konden brengen. Over 't verloop dezer halve match Jt volgende: De Jongh raadde verkeerd en een volgende maal moet een ander 't maar doen. We begonnen dus tegen wind en regen en in 't slechtste doel. We hadden 2 invallers voor keeper en spil. De opstelling was eenigszins gewijzigd, wat een goéde verbetering bleek te zijn. De voorhoede combi neerde keurig op 't D.S.V.-doel af, door buitenspel gingen enkele kansen verloren. De halflinie sloot goed bij de voorhoede aan en wat daar achter stond was waterdicht. De enkele maal dat de vijandelijke voorhoede, door den wind gedreven, op ons doel afkwam werd deze gemakkelijk afgeslagen. Met de rust stond 't nog 0—0, doch de scheidsrechter floot toen, wegens de regen, den wedstrijd af. Had de strijd na rust doorgegaan, hij was zeker in ons voordeel geëindigd. Met belangstelling zien we dan ook de volgende match tegemoet, mits volledig. Tusschen haakjes: Laat nooit geen dames bij regenachtig weer, een wedstrijd volgen achter een ruit. Nadere inlichtingen hierover verstrekt ondergeteekende. WIMA. AMSTERDAM, 31-12-'22. Ajax C jun.BI.-Wit D jun. 1—2. Opstelling: J. Prosé J. Meeuwsen P. Y. Couton J. Niemeijer O. A. Dabrock J. Adé W. Allard v. Dam H. Bijl A. Koppen P. Beek In de eerste helft zijn onze C jun. in de meerderheid. Onze voorhoede is echter zeer onproductief. Koppen en v. Dam leveren goed werk, e.g. moet echter niet te veel alleen willen doen en er aan denken dat pingelen gemakkelijker aan dan afgeleerd wordt. De beide vleugelspelers zijn herhaaldelijk veel te langzaam en ook Bijl speelt onvoldoende. Verder dan één doelpunt brengen onze jongens het ook niet. Na de rust is alle fut er uit en ondanks goed verdedigen van Couton maakt Bl.-Wit met een mooi schot via de lat gelijk. Ook dit blijkt nog niet voldoende om onze jongens wakker te schudden, pas als Bl.-Wit door niet tijdig aanvallen van den rechtsbuiten de leiding heeft weten te nemen komen onze jun. weer in actie. Het is dan echter te laat en verder dan een schot tegen de lat van Van Dam komen zij niet. Einde 1—2. Prosé moet leeren niet alleen te stoppen, maar ook behoorlijk weg te werken. Harder werken jongensADÉ. Woensdag 3 Januari. Het Clubblad in de bus en mijzelf gedrukt, waardoor trotsch als pauw daar dit eerste keer. Met Bogers het Rokin afgewandeld en ZEd.'s oordeel dringend noodig Bestuur kaarten voor kinderen van leden, daar nonsens f 2.— betalen voor kroost. En hierover nog ?s middags op lijn 2 met Koolhaas. Deze van oordeel komend seizoen beslist kinderkaarten en Oudheusden reeds hierover bij Inspecteur Belasting. In Bioscope Roef Vunderink, dewelke van plan spoedig naar Engeland voor reparatie knie, daar kniestuk nog steeds voos en in Holland blijkbaar geen lijm die houdt. In Engeland heelmeesters in staat te repareeren en daarom spoedig per vliegmachine naar London. Mij verder verteld toer naar Middelburg groot succes en terug geldbuidel geheel leeg, maar er voor over, daar bizonder vermaakt. Thuis Nieuw jaarsgroet van Captain Alaway van de Middlesex Wanderers, uit London en trotsch op relatie nog heden teruggewenscht! Verder tip Z. 3333 Leytonstone F. C. naar Holland doch te laat om 5005 te bellen waardoor hoopvol maar onvoldaan in hangmat. Donderdag 4 Januari. Het weer uitstekend en regenjas reeds dag of wat niet van de haak en ook veld drogend en in énkele dagen prachtig bespeelbaar. Vanmorgen Dirk, de ter reinknecht, bij Muiderpoort, dewelke op weg naar politie. Vannacht inbrekers bezoek bestuurshuisje en in tent Houweling doch niets van gade daar geen waarde aanwezig en Heeren inbrekers groote stommerds, daar 1 jaar gevangenisstraf ris- keerend voor paar vlaggen en K gevulde inktkoker. En dit reeds zooveelste keer deze Heeren neus stootend hoewel spreekwoord bekend: Ezel gemeen tweemaal zelfde steen. Onze voorzitter hierover aan de Beurs en ieze Heer niet koud of warm over inbraak. ZEd. van plan te publiceeren alle waarde in Nederl. Bank, Rokin. Nummer precies in telefoon en adres boek, zoodat H.H. inbrekers weten waarheen! Niettemin op vallend deze bezoeken steeds ganvang nieuwjaar zoodat Vos, Dirk en Hendrik komende Januari met eind hout op de loer! Vrijdag 5 Januari. De Sportkroniek in klein formaat inde bus maar inhoud niet minder verzorgd. Tonny Kessler doorM. thans vrijwel van geheele kleeding ontdaan en eindelijk op tooneel La Chapelle. Deze de stroopop van de gentlemen players, doch mij dit reeds lang bekend. En ook thans Sportkroniek van oordeel best mogelijk Corinthians-principes de franje voor H. V. V., retraite bij degradatie. En hierover in Polen met Biscuit onder 2 Angustora's. ZEd. Quick, H.F.C., Sparta als voorbeeld H.V.V. waarvoor 1 extra-borrel. Biscuit hierover vuur en vlam en niet snappend menschen als Lam ey, Koch, Zittersteyn e.a. door Corinthians-politiek meegesleept. ZEd. van oordeel deze heeren binnenkort uit booze droom ontwaakt. En volgens deze bitterpartner in vergadering Utrecht ook menschen die onmogelijk aan doorsnee-Ajacied ruiken. En alle separisten van voetbal 3 ons groene poeier, daar wonderolie thans 100% in prijs gestegen door over-consumptie in Italië. Met Atax naar huis daar vijftien minuten te laat doch vrouwlief aardappelen eerst laat op, daar bezoek vriendin en zij met deze blouses-debat tot dinertijd. Zaterdag 6 Januari. Naar Kruisiaanveld voor Veteranen- Pers XI. Onderweg ex-Burgemeester de Wit, dewelke weer in stad en opnieuw onder rood-witte vlag, waarover oprecht ver heugd. Op Kruislaan veel toeschouwers en Frans Schoevaart luid aan moedigend en waarschijnlijk in Diemen te hooren. Veteranen 3—1 overwinning en drie stevige goals van den ouden Grootmeijér

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 3