CLUBNIEUWS einde een strafschop tegen Brederode aan terwijl Quick een tweede doelpunt maakte. Veel moois hebben wij niet gezien. Als wij het goede werk van Jan de Boer, Addicks, Otten en den linksbinnen van Quick uitschakelen valt er alleen nog wat slechts te memoreeren. Wat Hordijk bezielt is ons een raadsel. Deze schijnt er de laatste weken finaal uit, wat trouwens met de geheele halfback-iinie het geval is Enfin als as. -Zondag Fons weer speelt krijgen wij de bekende combinatie PelserHordijk weer, hetgeen allicht een verbetering wordt. Geestman speelde eveneens zeer zwakjes en miste thans zelfs zijn doorzettingsvermogen, waardoor er niet veel overbleef. Hamel is geen rechtsbinnen en moet zijn plaats houden. Onze lezers zullen bemerken dat er dus niet veel te genieten was, doch onze jongens zullen zich a.s. Zondag hopenlijk herstellen. De neder laag op Houtrust moet uitgewischt mannen Voor de overige wedstrijden de volgende ver slagen A'DAM, 31-12-22. V V.A. UI—Ajax IV 0—2 Ondanks het zware veld is er door onze jongens een goede partij voetbal gegeven, slechts een paar opmerkingen. Wesling hoede zich er voor'zijn medespelers al le zeer aan te moedigen, dat was dikwijls hinderlijk. Bovendien loopt hij gevaar door al te zeer op zijn medespelers te letten, te vergeten wat hij zelf moet doen. Vermakelijk was dan ook toen hij eenigszins luid ruchtig een zijner clubgenooten een tip gaf op te letten op offside, her arbitrale fluitje op het zelfde moment voor een buitenspel-ge val van hem zelf klonk. Een tweede opmerking betreft het binnentrio dat m i. niet voldoende gebruik hee weten te maken van de geboden kansen, al dient als verzachtende omstandigheid opgemerkt te worden dat zij het geluk niet aan hun zijde hadden. Wat den wedstrijd zelf betreft het volgende: Opstelling: J. Becker C. E. de Vlieger A. de Wit Jutte D. v. Gelderen G. Stam E. v. d. Berg J. Lindeman M. Wesling J. C. Grootmeijer J. Dabrock Onze jongens pakken direct flink aan en spoedig weet v. d. Berg uit een mooie vo.orzO van Dabrock ons met een goed schot I de leiding te geven 1—0. Enkele oogenblikken daarna wordt een slecht teruggespeelde bal ons bijna noodlottig, Becker weet echter het schot van den alleen voor hem staande V.V.A.'er mooi te houden. Een paar door Wesling keurig naar de vleugels geplaatste ballen brengen het V.V.A. doel ernstig in gevaar, dat wonderlijk aan een door boring ontkomt. Wesling c.s. houden echter vol en welverdiend weet Just V A. F. C. AJAX Grootmeijer een van de mooie voorzetten van v. d. Berg in een doelpunt om te zetten 20. Nog een paar benauwde momenten voor het V.V.A. doel en enkele voor onze goal waar Becker onverbiddelijk alles retour neert en het is rust. De tweede hefft is hoofdzakelijk een strijd geweest tusschen Ajax voorhoede en V.V.A. verdediging. De weinige V.V.A. aan vallen werden, voor zoover niet reeds in de kiem door onze middenlinie, die zeer goed speelde, gesmoord, door onze achter hoede onschadelijk gemaakt. Onze jongens kunnen echter den weg naar het V.V.A. doel niet meer vinden, en legio is het aantal kansen dat gemist wordt. Een schitterend schot van Wesling tegen de onderkant van de lat verdient vermelding en V.V.A. is in deze periode zeer gelukkig, even later wordt resp. door Wesling en Grootmeijer nogmaals tegen de lat geschoten. Een mooie doorbraak van Lindeman wordt met een pracht voorzet besloten, waar onze voorhoedespelers allen overheen- loopen. Ondanks de herhaalde aanvallen en mooie voorzetten van v. d. Berg is eh blijft het echter 2—0. ADÉ. AMSTERDAM, 7-l-'23. Ajax V—Ajax IV 1=2. Opstelling: de Bruin J. Hörchner Th. Hörchner Kuipers v. Beek Provily Levendig W. Smit Bijl Over v. d. Vlugt J. Dabrock Just Grootmeijer Wesling Lindeman E.v.d.Berg Stam P. Vunderink D. v. Gelderen de Wit Vlieger Becker Ajax IV tracht het spel in handen te nemen, doch stuit op hardnekkige weerstand van het vijfde en verder dan een goed schot van Dabrock dat de Bfuin netjes houdt, brengen zij het niet. AjaxV verplaatst het spel doch Bijl plaatst te hard. Het vijfde komt echter terug, forceert een corner, welke door v. d. Berg mooi voor doel geplaatst wordt en door Kuipers langs Becker geschoten 10. Ajax IV tracht op te halen, v. d. Berg zet voor doch Groot- jneijer wacht te lang met schieten. Even later wordt na een mooie doorbraak van Wesling en Dabrock, door laatstgenoemde naast geschoten. v. d. Berg rent langs het lijntje, zet voor en Dabrock plaatst het leder langs de Bruin. Jammer genoeg wordt dit doelpunt niet toegekend op een appeleeren van Ajax V spelers voor uit- bal, hetgeen absoluut het geval niet was. Na de rust oefent Ajax V aanvankelijk eenig overwicht uit. Over mist een prachtkans alleen voor doel staande terwijl de Bruin op de grond ligt. Ajax IV komt dan weer opzetten, een corner wordt door Dabrock tegen de paal geplaatst en even later maakt Grootmijer uit een mooie aanval gelijk. De Bruin doet dan zeer onbenullig als hij 3 maal achter elkaar den bal ver over de zijlijn plaatst. De jongste Hörchner valt uit wegens enkelblessure. Ajax IV is dan doorloopend in de meerderheid, v. Gelderen lost een prachtschot dat via de hand van Hörchner doel treft, de scheidsrechter geeft strafschop, welke door Just Grootmeijer benut wordt. (1—2). Verschillende spelers van AjaxV laten zich van hun slechtste

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 2