IV.. fr CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX _s\l Jan van Dort thans in Arnhem uitstekende sigarenzaak en deze Heer spoedig binnen. Van Dort crack van Vitesse en topscorer in de ploeg. Aan de hem groeten gedaan namens Ajax en gehoopt spoedig weerzien. Verder Grootmeijer op lijn 11, welke Mulder van den A.V.B. gesproken. ZEd. telegram uit Hamburg arrangement onmogelijk zoodat wij gelukkig van dit modderballet verschoond. Met vrouw lief gesprek over vergadering Corinthians op morgen in Utrecht. Zij van oordeel vergadering ook zonder mij doorgaat aldus geen verlof, waarna besloten thuis te blijven. Zwaar verkouden na 2 groc reeds vroegtijdig naar kooi. Zaterdag 30 Dec. Het weer nog steeds allerbelabberst en mogen van geluk spreken door Ajax niets georganiseerd op internationaal gebied voor komende feestdagen. In de bus mijn aanslagbiljet Belasting waardoor opnieuw geheel van streek en vraag mij af hoe 't gosmogelijk steeds meer belasting terwijl belasting publieke vermakelijkheden jaarlijks X tonnen opbrengt, waar vroeger niet aangedacht. Met inspecteur van vervoerwezen hierover op lijn 16 gesprek en deze met mij van oordeel hoog noodig een deel van het bedrag aan te wenden voor bestrating in de Meer, daar toegangsweg voor terrein een ware modderpoel en hij van plan autoriteiten hierop te wijzen. Zondag 31 December. Heden laatste dag jaar en morgen warme handdag. Tot dekking speciale Vroom Dreesman hand schoen gereed gelegd teneinde morgen gewapend. Voor princi palen Nieuwjaarsgroet gereed gemaakt zoomede secretaris Elftallencommissie uit politieke overweging, doch weinig kans op slagen bij dezen Heer, daar vroeger nooit hooger ingedeeld geweest door Maarten Smit dan in IV. Naast bord havermout och- krant waarin nieuws Corinthians doch vermoed niets van te komen daar sterkste clubs buitengesloten dus gentlemen clubs reeds nu ten doode opgeschreven. Overigens alles nonsens daar onderlinge verstandhouding dezer gentlemenspelers vuil als stinkende eieren en in competitiematches tegen elkaar tekeer gaande als bootwerkers hetgeen persoonlijk tal van keeren bij gewoond. Overigens theorien niet onvermakelijk en voor in gewijden zeldzame oudejaarsgrap. In de Meer A.V.B. matches en voor niets naar Amstelveen getramd daar D.E.O. veld afgekeurd en A.V. B. match uitgesteld. Aan huiselijken haard het Oudejaarsfeest gevierd en om 2 uur overgebleven met vrouwlief en alle vuile glazen en bordpn terwijl huiskamer en salon één rookwolk, zoodat na „luchten" onder de wol. Maandag 1 Januari. Heden 1923 begonnen en haast mij Bestuur, leden, lezers en lieve lezeressen geluk te wenschen en voor club veel goeds en veel overwinningen doch vooral veel samenwerking en waardeering daar goede clubgeest ons zal schragen. Verschillende visites en veel oliebollen met choco lade waarvan matig geconsumeerd daar om 5 uur naar Trianon waar Jhr. Asbeek von Brusse met dewelken 2 droge sherry: Z. H. G. ontevreden over regeling Kersttoer daar E. C. hem voor 2 matches aangeschreven doch slechts 1 maai gespeeld, doch hem gezegd bij mij verkeerde kantoor en zich te wenden tot Bestuur of E. C. Handiglijk gesprek op politiek terrein overgebracht waarop v. B. een meester waarna om 6 uur naar Nieuwjaarsdiner in „Reserve" alwaar opgeruimde stemming en geen beeld van economische malaise in 1922. Dinsdag 2 Januari. Hedenmorgen de Hoofdredacteur van onze krant bij mij aan de zaak en gevraagd dagboekje geregeld vervolgen hij kans ziende hier veel nieuws uitputten, waarop als contrabeleefdheid hem 1 Karei I. Op lijn 5 Jan de Boer, onze eminente keeper, en hem veel sugces gewehscht in 1923 op de Ajax ground en ook in zijn kwaliteit als jongste Directeur van de Noord Holl. Asbest fabriek. In de stad gerucht 5 clubs, niet bij de Corinthians aangesloten, vertikken verder met z.g. heeren te spelen en deze laatste spelers als teeken waardigheid roode kousen waarover hilariteit aan de beurs daar deze kwestie thans tegen belachelijke aan. Met eenige Blauw-Witters hierover van gedachten en mijn oordeel Blauw-Wit, Ajax, R.C.H., Feijenoord, U.V.V., M.V.V., N.A.C., Go-Ahead en eventueel Be-Quick thans competitie over heele land en naam Vereenigde eerste klasse clubs waardoor meteen van would-be sportsmen als Tonny Kessler e.d. verlost. Terwijl tevens afscheid van N.V.B. daar niet te excuseeren Corinthians erkend en toezegging Kips in verga dering Utrecht onbegrijpelijk daar zoodoende heele voetbalpar- lement aan laars lappend. In de N. Rott. Courant van Zondag geen sylabe over Utrecht en dit beste verslag dezer dikdoenerij Niettemin Ajax-Bestuur zeker waakzaam en best capabel varkentje te wasschen daar dit 1001de kwestie in voetbalwereld. Evenals ieder jaar stonden er ook dit keer weer 16 spelers onder de klok, gereed voor den traditioneelen Kersttoer. Menig oud-Ajacied heeft jarenlang zijn Kerstmis in „het gulle Zuiden" gevierd; wel misten we eenige van de oude „klanten", maar daarvoor zijn natuurlijk weer eenige jongere leden ingevallen, die Ajax's naam in den vreemde hoog wenschten te houden. Dat dit hun gelukt is, getuige de schitterende ovefwinning tegen Walcheren (5—1) en in de finale tegen Middelburg (3—2), zoo dat Ajax voorloopig de Zilveren Beker mee naar Mokum kon nemen. Over de wedstrijden het volgende: Tegen Walcheren werd niet het sterkste elftal in het veld gestuurd, daar Geestman en Deen, (die zooals bekend is pas gespeeld hadden), zich wilden sparen voor de finale. Er werd pittig gespeeld en uitstekend gecombineerd, zoodat Walcheren, wanneer Ajax den bal had, geen voet aan den grond kon krijgen. Toen het 2—1 stond werd er als het ware gedomineerd, met het resultaat, dat we een 51 overwinning konden boeken. Wat het enthousiasme betreft staan de Zeeuwen misschien boven ons, maar qua spel konden ze niet aan ons ruiken. De finale tegen Middelburg had een eenigszins ander verloop. Direct na> den aftrap plaatst de Zeeuwsche centre-voor den bal naar den rechtsbuiten, welke door zijn voorzet den links binnen in staat stelt, met een mooien kopbal zijn club de leiding te bezorgen. Evenwel van korten duur; want geen 10 minuten later deponeerde E. Bakker, die zeer verdienstelijk gespeeld heeft, den gelijkmaker in het net. Eindelijk kwamen wij er pas goed in. Met een sneltreinvaartje stormden de onzen op het vijandelijk doel af met het gevolg-, dat alweer de ge weldig fanatiek spelende Bakker aan alle onzekerheid een einde maakt, door zich tusschen de verdediging heen te slingeren en met een hard schot de winnende goal te produceeren. Goed zoo Bakker, nog een dubbeltje hersenen koopen en we hebben een geknipte rechtsbinnen. Van dit oogenblik af kwam Middelburg geweldig opzetten, goed gesteund door den scheidsrechter en den grensrechter, (die de vlagziekte scheen te hebben). Het duurde dan ook niet lang of Schetters werd abusievelijk gestraft voor „hands". „Waar is het grensrechter, binnen of buiten de lijn?" „Natuurlijk binnen de lijn, scheidsrechter", grinnikte de lines man. „Prachtig, penalty", lachte de arbiter vergenoegd.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 6