CLUBNIEUWS DER A. F. C. AjAX =^1 7' 3—2. Na eenige mislukte pogingen om gelijk te maken krijgt Ajax een strafschop te nemen welke door Schaap benut wordt 3—3. Een goed genomen corner wordt door Haarlem weggekopt en de terugkomende bal door Jutte overgeschoten. Schaap schiet dan nog eens naast, wat door Vunderink herhaald wordt en dan komt het einde met 33. ADÉ. Donderdag 21 Dec. Heden gesprek met den Redacteur van ons krantje, welke mij verzacht voortaan iedere 14 dagen 1 dagboekje te publiceeren, als zijnde ik bevriend en bekend met vele voetbalspelers en -autoriteiten. Geantwoord zooveel mogelijk aan dit verzoek te voldoen, rekening houdende met werkzaamheden, in dezen tijd van malaise voorgaande. Vrijdag 22 Dec. Hedenavond naar Clubavond, waar plm. 150 dames en heeren zich occupeerende met „kienenAllen met kaarten en glaasjes voor zich in een reuzenstemming. Na de „kienerij" tal van andere amusementen, opgevroolijkt door piano en viool. Het bijna voltallige Bestuur in druk gesprek, geschaard rondom onzen voorzitter, doch er niet achter gekomen waarover ernstig discours. Om 12 uur naar huis met 1 eend, welke ge wonnen met pot-spel op biljard, dus geen slechte avond. Mij opgevallen Jan Schoevaart geassisteerd door eenige anderen ziel van dezen avond. Zaterdag 23 Dec. Hedenmorgen reeds vroeg Mulder van den A. V. B. op de tram. ZEd. slecht uitziende en geheel van streek. Naar oorzaak gevraagd mij geantwoord slechte nachtrust daar Antwerpen hedennacht afgeseind waar Belgische ploeg te zwak voor wedstrijd op 2den Kerstdag. In vertrouwen gezegd A. V. B. de Belgen aansprakelijk te stellen voor alle gemaakte onkosten e.d. Hedenmiddag als gebruikelijk naar zwembad. Hier vele sport- menschen, w.o. tal van voetbalspecialisten, met wie langdurig onderhoud daar ik nummer 89 en 44 pas afgeroepen. Allen van meening houding van Antwerpen niet netjes en Ajax bestuur thans bezig te elfder ure wedstrijd voor A.V.B. te arrangeeren. Bij barbier bericht Willem II Dinsdag op het Ajax-veld zal spelen, waarvoor groote belangstelling daar tricolores nog steeds graag geziene gasten. Zondag 24 Dec. Hedenmorgen reeds vroeg per kraaienknip naar de Meer. Op Ned. Bank veld 6 B tegen zesde Blauw Wit. Veld slecht en waar gemodder, doch allen vol vuur en enthu siast. Tinus nog steeds goed voor een paar goals. Aan de kant een paar lieve dames, weer trotseerend zooals vroeger mijn meisje. Nu getrouwd mijn vrouw geen tijd meer voor voetbal en bezig kleine voetballers te verzorgen. Om 1.30 uur V.O.C. op het terrein en voor wedstrijd onderhoud met Dr. van Prooijen, voorzitter van de W.E.K. Deze Heer nog steeds dezelfde joviale mensch van 10 jaren geleden en nog steeds gewoon geen doekjes er om te winden. Wedstrijd zelf niet veel bizonders en mij opgevallen de Kruijff, Pelsir en Hordijk stukken minder dan anders. Couton prima prima en mij nog altijd onbegrijp'lijk deze speler geen betere pers. Jan de Boer weder prachtig op dreef en Ajax door jaren heen uitstekende krachten (Jan Pelser, Schutte, Ziegler, Smit,) onder de lat. Na afloop 2 Angustora's bij Oost-Indië, waarna per kraaienknip ad 10 ets. naar huis. Maandag 25 Dec. Reeds vroeg per H.spoor naar Haarlem. Hier aangetioffen onze secretaris en verder E.C. lid Desmit, welke laatste met 1 dame, welke allen blijkbaar onderweg naar Schoten waar Haarlem jun.-Ajax jun. Per auto naar het Haarlemveld waar Koolhaas en jongens reeds gearriveerd. Het weer bar slecht en guur doch mij gewarmd aan het vuur waarmede gespeeld. Het Ajax elftal heel goed en Ajax met deze spelers een onbezorgde toekomst. Na de pauze Oud- heusden en Jan de Boer eveneens op het veld welke druk discours met Haarlem-officials. Mijn oor te luisteren gelegd Haarlem vol goeden moed en binnen twee maanden uit de gevaarlijke zöne daar van plan verder alles te winnen. Ook Haarlem jongens goede spelers tn resultaat van aardige ontmoeting 3-3. Des avonds met verschillende Ajacieden gegeten in Kras waar feestelijke Kerststemming. Henri eenige leuke voordrachtenen André als conférencier-dansmeester onbetaalbaar. Na afloop naar Soirée Blauw Wit en dol geamuseerd te plm. 2.10 onder de wol. Dinsdag 26 Dec. Het weer zeer fraai en daardoor per voet naar de Meer. Aan de W. P. van Beurden en van Gerwen, de welke nog steeds de actieve leiders van Willem II. Op het terrein Mr. Grootendorst Ajax's advocaat in gesprek met een Ajacied. Deze niet van plan f 0.33 belasting te betalen en hierover proces. Het publiek in grooten getale op het veld en Mulder van den A.V.B. hierdoor in zijn nopjes. Wedstrijd het aankijken waard en Willem II ploeg m.i. sterker dan vroeger en goede kans op Zuidelijk kampioenschap. Bij Amsterdam Hamel zeer goed en ook Couton trapvast doch af en toe last van gladden bal. Na afloop 1 thee met Knegt, den vroegeren redacteur, dewelke bontjas en blijkbaar goed boerend in de Meijeij. Z.Ed. mij uitgenoodigd met hem te eten welk aanbod niet aanvaard daar vrouw met kroost naar kerstboom, waarheen na afloop bitteruur. Woensdag 27 Dec. In de stad eenige boodschappen. Gesprek met voorzitter A.V.B. welke bezig wedstrijd Amsterdam-Hamburg op 1 Jan. a.s. te regelen. In American lunchroom veel rolmops en veel zure gezichten daar niet plezierig na 3 dagen weer aan den slag. Direct van kantoor naar huis daar gewonnen eend aan het spit en de braadlucht mij reeds in het portiek in de neus. Na eten correspondentie afgedaan w.o. brief van der Lee uit Malang, dewelke goed gezond en verzoek alle bekenden te groeten. Donderdag 28 Dec. Het weer kolosaal slecht en vermoed Ajax terrein thans geheel onder water daar telefoon reeds ge stoord. Hierover gesprek aan de beurs met onzen voorzitter en hem geadviseerd opnieuw te gaan droogmalen. ZEd. echter gezegd dit niet noodig daar hij in kwaliteit van Dijkgraaf vol komen op de hoogte met waterstand en water op peil gehouden zoodat malen niet noodig. Aan de bittertafel rhededeeling dat 100 Liter bier uitgeloofd voor Bieravond door de clubavond commissie te organiseeren. Biscuit van oordeel hiervoor geen spelers uit te noodigen, daar bier slecht voor spelers en hier over dispuut. Met de laatste post Kerstgroet van kennis Eintracht uit Frankfurt dewelke dit jaar midden op het ranglijstje en zeker geen kampioen. Om 10 uur Z 5005 gebeld en gevraagd of match Amsterdam-Hamburg doorgaat doch de secretaris volgens het dienstmeisje visite Leliegracht en eerst tegen het middernachtelijk uur huistoe. Vrijdag 29 December. Per Staatsspoor naar Utrecht voor zakenbezoek. In tram Bilthoven de journalist Christiaanse, de welke als steeds haast en gewapend met pak sportbladen. ZEd. opinie gevraagd over Corinthians. Deze van oordeel nieuwe club in staat vele goede dingen te doen en mijn oordeel niet geheel deelend Corinthians de brug voor H.V.V. om nette aftocht te hebben uit le klasse. ZEd. van opinie H.V.V. veel te sterk voor degradatie en minstens nummer zeven eindigend Hem gewezen op artikel van Jaap M. in de Kroniek en deze Heer schrijvend naar mijn hart en van oordeel hier puntjes op de i gezet. Aan station kop koffie met bekend Vitesse speler. -A

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 5