"SI lv_ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX en het is 0—1. Spoedig daarop maakt R.C.A. No. 2 en even later No. 3. Ajax mist een prachtkans en dan is het rust. Na rust gaat Kreuger voor en Schafer achter spelen. Als Wiggelaar keurig aangeeft lost Kreuger een goed schot dat de R.C.A. doelman netjes stopt. Bij een Ajax aanval wil de R.C.A. keeper de bal binnen houden voor corner, raakt den bal echter kwijt en Strikkers scoort tegen 13. Even later gaat een mooi schot van Feitsma juist over de lat. Ajax krijgt een prachtkans als Kreuger vrij voor doel komt te staan, Otten loopt echter in den weg en de kans is verkeken. Een mooi door Feitsma opgebrachte bal wordt door Strikkers verprutst. Otten maakt No. 2 zonder er vermoedelijk zelf veel van te weten. Nog eenige pogingen om gelijk te maken en dan komt het einde met 2—3. Volgend jaar beter lui! Vooral enthusiaster! ADÉ. Van de Ajax ouwe lui. Sedert de laatste berichten zijn we weder een stuk achteruit- gekrabbeld, dat komt zeker door de modderige terreinen. Op 10 Dec. speelden we aan d?n Z.W.weg tegen Union II. Noemt men dat ook grasvelden? Alvorens den bal te trappen moesten we eerst de plaggen van de schoenen schudden. We verliezen den toss en Union zet ons eerst in de grootste modderpoel; de andere zijde was niet zoo erg. We hadden 2 invallers en direct na 't begin rpoest „Arie" op verzoek van den scheidsrechter de kleedkamer opzoeken. We bleven met 10 man over zonder keeper. De Jongh stond voor de rust in de „sloot'' (goal) en heeft alle ballen op een na er uitgeschept; deze laatste zonk in de diepte.We konden den keeper nogjuistgrijpen ensleep- ten hem naar de kleedkamer en lieten hem kunstmatig ademhalen, wat hem goed af ging. ('t Was juist rust). Na de „choco" werd er direct flink aangepakt en „Tinus" zag ook spoedig kans den gelijkmaker te scoren. Het spel ging gelijk op alleen de Union midvoor maakte nog een doelpunt. We verloren dus weder met 2-1. Op 17 Dec. kwam er geen scheidsrechter dus ging de strijd niet door. 24 Dec. kregen we een lesje van BI. Wit 6. Die lui speelden veel beter voetbal dan wij. BI. Wit begon met eenig overwicht. Mooie aanvallen over de geheele linie, je kreeg bijna geen kans den bal aan te raken, de eerste goal kwam juist aan de. andere zijde. Bij een doorbraak onzer voorhoede maakte Piet Vunderink met een prachtschot 't eerste doelpunt. Er wordt nu van beide kanten goed gewerkt tot plots een voorzet van rechts, de keeper vangt den bal doch laat hem vallen voor een BI. Wit been met 't bekende gevolg, llsen heeft zijn enkel bezeerd en verlaat 't veld. We zitten weer zonder keeper, 't tiental wordt nu door elkaar gegooid, BI. Wit maakt voor rust nog één doelpunt. Na rust hebben we weer een elfde man, en in 't begin gaat 't ons goed. „Tinus" maakt vlug 2 doelpunten dus stonden we weer 3-2 voor. Doch BI. Wit verliest den moed niet. De onzen wel, want 't stond spoedig 7-3 voor BI. Wit. Als 't zoo doorgaat staan we gauw onder V.V.A Doch a.s. Zondag 31 Dec. krij jen we Neerlandia 3 en wan neer deze verslagen gelezen worden, hebben wij de overwinning reeds behaald of ik heet geen Wima. Allemaal een poot in verband met het Nieuwjaar. W. Volewijckers III—Ajax IX 42. Een glijpartij, gespeeld op een terrein gelijk aan een hellend vlak, welken wedstrijd wij echter met een weinig geluk wel hadden kunnen winnen. Na aanvankelijk eenig overwicht der Volewijckers (niet door technisch beter, maar door robust spel), komen de onzen er beter in, totdat plotseling de hard in de richting van ons doel geschoten bal via de beenen van onzen linkerback in het net verdwijnt. (Wat betreft het maken van goals in eigen (^oel schijnt het noodlot ons te achtervolgen, het zijn er nu reeds 3 in 4 wedstrijden!) Het spel gaat dan vrijwel gelijk op, echter ver groot V., steeds door stevig doorzetten en inloopen, haar voorsprong tot op 3—0. Vermelding verdient nog een kopbal, welke door een V. met de hand uit deri doelmond weggeslagen werd. De toegestane penalty werd door ons gemist. Na de rust zijn de onzen overwegend sterker, al ziet V. kans op dezelfde wijze als de vorigen haar 4de goal te maken. Ajax wordt dan echter ook productief en de druk op het V. doel wordt voldoende geillustreerd door 2 fraaie doelpunten, waarna het einde kwam. Te memoreeren is nog de schitterende terreinaccomodatie en waschgelegenheid, welke onzen bezweten spelers dwong, circa een halve kilometer ver in de ko-u te loopen, wilden zij tenminste trachten, zich te ontdoen van de meegenomen fragmenten van het V. terrein. CRACKIE. HAARLEM, 25-12'-22. Haarlem jun.Ajax jün. 3—3. Ik was naar Haarlem gekomen in de zoete hoop dat onze jun. ztch in deze wedsirijd eens extra zouden inspannen, maar ben tot mijn spijt daarin danig teleurgesteld.*) Dat onze jongens niet gewonnen hebben is in de eerste plaats te wijten aan een te kort aan enthusiasme, er werd akelig futloos gespeeld. Ook de speltaktiek liet veel te wenschen over bijv. de backs drongen herhaaldelijk te ver op wat de oorzaak was van talrijke gevaarlijke momenten voor ons doel. In de middenlinie gaf Jutte een demonstratie hoe een halfback niet moet spelen, pingelde tot in 't oneindige, passeerde een paar spelers om dan voor den derde of vierden speler den bal kwijt te raken. De voorhoede heeft behalve Swijnenburg zich niet voldoende gegeven, vooral het binnentrio was zeer laks. De wedstrijd zelf droeg een zeer gemoedelijk karakter. In de tweede helft toen de scheidsrechter een reserve bal was gaan halen en onze Secretaris die als invaller scheidsrechter wilde fungeeren tot de conclusie kwam dat zijn fluitje verstopt was, werd zeer gemoedelijk zonder referee verder gespeeld. Aangaande de wedstrijd het volgende Onze juniores spelen in de gewone competitie opstelling en zijn de eerste minuten in de meerderheid. Vrij spoedig geeft Schaap ons dan met een mooi schot de leiding 10. Nog eenige goede aanvallen waarbij Swijnenburg een prachtkans mist en dan komt Haarlem geleidelijk in de meerderheid. Als v. d. Velde van zijn plaats afgedwaald is ontstaat een zeei gevaarlijk moment voor ons doel, doch Haarlem mist. Haarlem komt terug doch nu ketst het schot van de lat terug. Onze voorhoede brengt dan even opluchting en Schaap schiet tegen de Haarlem lat. Nog een mooie kopbal van v. d. Zwaan en dito voorzet van Niemeyer en dan komt Haarlem weer opzetten en weet met een mooi schot gelijk te maken. Na de rust lijkt het even of onze jongens zullen aanpakken. Swijnenburg weet netjes voor ons de leiding te hernemen, doch dan is het weer afgeloopen en krijgt Dietze weer volop werk en hoe verdienstelijk hi] zich ook weert, hij kan niet verhinderen dat Haarlem gelijk maakt en even later zelfs de leiding neemt *i Wij waien persoonlijk bij den wedstrijd tegenwoordig en staan ditmaal niet geheel aan A.D.E.'s zijde. Wij hebben o.i. een vrij goeden wedstrijd gezien en ons daardoor nog vrij aardig geamuseerd. REDACTIE. -J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 4