r h CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX I Kroniek I Kerstvoetbal. Terwijl de vorige week D F.C I Ajax I, wegens onbespeelbaarheid van het terrein uitgesteld werd, slaagde onze ploeg er in het broodno.odige 15-punten aantal binnen te halen door een 3—1 overwinning op een onvolledig V.O.C. Erg ver diend was deze overwinning niet. De fout zat ditmaal in de middenlinie, die slechts zelden achter de voorhoede zat en ook in hare verdedigende taak te kort schoot. De Boer en Couton waren wederom ongenaakbaar terwijl de voorhoede voor drie goals zorgde. (Addicks2, Delsen 1), waardoor wij met een 3-1 overwinning naar de derde plaats klommen. Alhoewel wij thans nog een kansje maken om te degradeeren, (in deze knock-out competitie is alles mogelijk 1) hebben wij eveneens een kleine kans om het Westelijk kampioenschap te behalen. De nog te spelen wedstrijden zijn allen zwaar zoodat de kans, zooals gezegd, gering is. Joop Pelser heeft echter toegezegd dat in Januari, als Fons terug is, met alle energie getracht zal worden de eerste plaats te bereiken en met deze toezegging voor pogen, gelooven wij inderdaad dat het mogelijk is. Wij zien in deze toezegging weer een sprankje van het oude vuur dat in onze vroegere kampioens- ploegen gevaren was. Met bizondere belangstelling zien wij dan ook het resultaat van QuickAjax op 7 Januari a.s tegemoet. Minstens gelijk spelen, mannenI Het kan dus het moet! Ons Tweede. Gecombineerd met eenige derde elftallers heeft het tweede, onder vaderlijke verzorging van Roef Vunderink, in Zeeland het eere-metaal gewonnen. Walcheren en Middelburg werden resp. met 51 en 32 het kind van de rekening. S. Bakker moet in beide matches als verdediger een openbaring geweest zijn. Jopie Smit maakte in Middelburg, eveu voor het einde, een keurig en winnend doelpunt zoodat Vunderink den beker in de watten kon leggen. De stemming moet opperbest geweest zijn en eenige ouderen, Herckel en Martens niet het minst, hebben met vuur en tact de jongeren meegesleept. Twee spelers, die zich gepasseerd gevoelden, vertrokken den tweeden dag reeds vroegtijdig naar Amsterdam, zoodoende een spaak in het wiel stekende van het plezierkarretje. Het wiel brak echter niet en de lol bleef er in. Natuurlijk zal bij de samenstelling v^n verdere toerploegen met deze handelwijze rekening gehouden worden. Wij troffen het jolige gezelschap den tweeden Kerstdag 's avonds laat in Boer" aan en dat de stemming opperbest was, wat jou Geestman, laat zich begrijpen. AMSTERDAM, 17-12-'22. Ajax IV—Ajax V 2—0 afgelast. Opstelling: Ajax IV. J. Becker C. E. de Vlieger A. de Wit D. v. Gelderen P. Vunderink G. Stam E. v. d. Berg J. Lindeman M. Wesling J. Dabrock A. Kreuger H. Over K. v. d. Toorren W. Bijl W. Smit M. Levendig J. Provily H. v. Beek Th. Horchner J. Kuipers F. de Bruijn De vierde elftallers zijn van begin af in de meerderheid en weten spoedig de leiding te nemen uit een strafschop, door Vunderink genomen, eerst wel keurig gestopt door de Bruijn maar dan door e.g. toch in het doel geplaatst 10. Het 5e doet dan eenige pogingen om gelijk te maken doch Vlieger en de Wit en in laatste.instantie Becker zijn safe. Door een keurig door Lindeman aangegeven bal ontstaat een corner, die mooi. door v. d. Berg genomen 3 x ingezet en 3 x weer geretouneerd wordt. Even later zet Kreuger goed voor, doch v. d. Berg schiet naast. Een mooi schot van Dabrock wordt netjes door de Bruijn gestopt. Dan doelpunt het vierde onverwachts door een schitterend schot van Van Gelderen 2—0. Ajax IV blijft sterk in de meerderheid, de rechtervleugel en Stam leveren goed werk. Als het ophoudt zachtjes te regenen stopt de scheidsrechter om een regenjas te halen, wat nog niet afdoende blijkt want even later last hij den wedstrijd af. ADÉ. AMSTERDAM, 24-12-'22. Ajax VI R.C.A. I! 2-3. Opstelling: Lam Kreuger Wijting Visser Wiggelaar Dukker Feitsma Schafer Strikkers Otten Marsfelder Een zeer slecht gespeelde wedstrijd. Doelverdediger Lam maakte op mij den indruk, het spel niet altijd aandachtig te volgen, bijv. bij het le doelpunt van R.C.A. deed hij absoluut geen poging om het schot te stoppen en zulke momenten waren er meer. Ook het wegwerken van den bal was onvoldoende. Wat de voorhoede betreft zou ik den binnenspélers willen aanraden samen te spelen en niet tuk op goaltjes maken, elkaar in den weg te loopen, want dat heeft ze dezen wedstrijd doen verliezen. Wat den wedstrijd zelf betreft het volgende: R.C.A. is aanvankelijk in de meerderheid en het Ajax-doel ontkomt ternauwernood aan een doorboring als de bal Lam reeds voorbij is, doch in de modder blijft steken. R.C.A. lost een fraai schot hoog in den hoek, Lam blijft staan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 3