BALLCLUft AJA1 MAANDAG 1 JANUARI 1923 r ~S MET BESTUUR p.f. V Mijn vriend Geudeker heeft in ons vorig nummer een misschien te fel doch goed geargumenteerd artikel ge schreven over dit onderwerp en het beginsel, bestrijding van de separatie in de voetbalwereld, zal algemeen bijval vinden Ik zal mij niet inlaten met de bizonderheden over het onderwerp. Waar ik echter den nadruk op wehsch te leggen is dat de leiding van deze nieuwe beweging in ons voetbalwereldje opnieuw een scheiding gaat makendie noodlottig moet worden voor het Neder- landsche voetbal. Menschen met beter versneden pen dan de mijne, als faap M. en D. Hans hebben over het hunne reeds hun oordeel gezegd en ik moet eerlijk bekennen: De Corinthians hebben een aller- onhartelijkste ontvangst gehad In zooverre geloof ik dan ook niet dat de nieuwbakken-organisatie veel kans op succes heeft. Daarvoor wordt door ver schillende autoriteiten te veel stelling tegen de Co rinthians genomen. De consequentie van de bestrijding der Corinthians is evenwel dat eindelijk paal en perk dient gesteld aan de noodlottige separatie der z g. volksvoetballers Een democratisch beginsel als neergelegd in het artikel van Geudeker is uitstekend maar dan ook even fel de afscheiding van de andere zijde, het „volks- voetbalbestreden. Vooral ook omdat dit reeds^op grooter schaal en onder veel gevaarlijker motto ge beurt, n.l. als aanvang van een zuivere klassestrijd! Daarom alleen zou het reeds toe te juichen zijn als de A.V B. spoedig den Amsterdamschen Volks Voetbal Bond en zoo noodig den Amsterd. Kantoor- Voetbal Bond onder zijn hoede nam opdat deze verderfelijke klassenstrijd in de voetbalwereld slechts naar den afgrond zal voeren Geudeker heeft het zoö goed gezegd: Sportsmen moeten aan een sport, beoefend door alle lagen van de maatschappLj, deelnemen in het kleed van den sportsman, met terzijde stelling van alle verdere be denkingen Daarom juist schreef ik deze paar regels. Het Sport-ideaal is reeds in den modder getrapt door het organiseeren van het zg. volksvoetbal. Aan het N. V B -bestuur de taak in deze Augiusstal opruiming te houden tot heil van het Nederl, Voetbal.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 1