Mededeeling. Van onze Enquête-Commissie aL 'F Laatste bericht. Blijkens mededeeling uan den Inspecteur dep Belastingen moeten alle leden, zoomei ïu.I., o.l. als adsp. bij den medstrijd Amsterdam - Antmerpen pep plaats ƒ0.33 belasting betalen. De penningmeester zal hiepuoop een spe ciaal loket laten gebruiken maardoor de leden dus spoediger geholpen morden. Zonder betaling uan belasting heeft dus niemand, noeh spelers noeh commissieleden of mie dan ook urij entree. Allen moeten 0.33 betalen. HET BESTUUR. Steunt het Olympisch fonds 1928! CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Als Haring juist van plan is een doelpunt te maken raakt een BI.-Wit back de bal met den hand, en Raatsie verkleint de achterstand (2—1). Paulsen die den geheelen wedstrijd weer zeer zwak speelde, knoeit, (foei Red.) een Bl.-Witter krijgt den bal, schiet en Langenhof blijkbaar verrast stopt nog wel maar werktden bal in eigen doel (3—1) (nog foeier Red). Met deze stand komt het einde. Raatsie zeer goed, voorhoede behalve Haring en Mikkelsen slecht. ADÉ. Swift adsp. AAjax dito 0—6. Met het volgende elftal werd er opgesteld: Dijkman Tang Koggink Swart v. Gelderen Muller Overdijk Hali Jurriaans Arends Dalmolen 't Begin is even voor Ajax. Na een paar aanvallen schiet Jurriaans voor zoowat open doel over. Dan gaat het spel gelijk op. Reeds na een paar minuten heeft Ajax succes, als Hali op net juiste moment over geeft, en Arends benut de kans. Na den aftrap heeft Hali weer den bal, schiet, maar de keeper werkt weg, echter niet voldoende, en Jurriaans maakt de tweede. Dan laat de 3de een tijdje op zich wachten. Dijkman krijgt zijn eerste bal te stoppen. Eindelijk, na een tijdje overwicht van Swift komen de onzen weer los. Er wordt echter veel te veel gepingeld, vooral door Hali en. Jurriaans. Overdijk drijft goed op, zet prachtig voor en Arends maakt de derde. Tang werkt een paar keeren heel goed weg. Bij hetinloopen. laat men Jurriaans tekkelen. Penalty, die in een doelpunt wordt omgezet. 0—4. Voor half-time maakt de mid-voor van ons, na lang over en weer spelen, waarvan Overdijk buitengesloten was, de vijfde. Na rust trapt Ajax af eq maakt na ongeveer tien minuten spelens door Dalmolen zijn zesde en laatste goal. Dan is 't g-edaan met Ajax. Het heele elftal gaat ongeveer achter spelen. Nadat Koggink een paar maal zeer onvoldoende wegwerkt, gaat Jurriaans achter spelen. Hij maakt het laatste kwartier veel meer pret en lolletjes dan dat hijspeelt.(Niet meer doen Cor, spelen! Red.) De meeste aanvallen komen van links waar Tang, en in de allerlaatste instantie Dijkman, redt. Na hard zwoegen houdt Ajax zijn doel vrij van doorboring. J. B. Ajax b adsp. Sport. Ajax valt dadelijk heftig aan. Kansen om te scoren worden niet benut. Uit een voorzet van Van Meeteren maakt Francken No. 1. Met deze stand komt de rust. Ook in de 2e helft zijn de Ajaxmannetjes sterker. Melcher fabriceert uit een penalty de 2de. Nadat versch&idene corners genomen zijn plaats Takes de 3de in het net. Nog éénmaal weet Melchers het net te vinden (4—0). Als de scheidsrechter tijd blaast hebben we een welverdiende zege binnen. Francken moet wat meer op off-side letten. A.J.L. M. Bijenkorf adsp.Ajax b adsp. In het begin wegen de partijen tegen elkaar op. Aan beide zijde worden verscheidene kansen gemist. Eindelijk geeft Takes roodwit de leiding. Na de rust is Bijenkorf sterker maar de Ajaciedjes houden zich goed. De stand blijft dan ook onveranderd. Tang verdedigde zijn doel niet onverdienstelijk. A. J. L. M. E v»/ r T Het Ajax-Bestuur deelt nogmaals met aan drang mede dat ieder speler moet uitkomen in wedstrijden welke door de Elftallen-com missie worden aangewezen. Bij niet opkomen uolgt op advies dezer commissie schorsing aan de hand van het desbetreffende Regl. artikel. HBT BESTUUR. Nagekomen bericht. Aangenomen als w 1. L. Koppen H. G. Kok Als adspirantlid J. J. P. Sweering J. Burgers I 4'- E 4^ E A

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 7