IV- CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX dus gelijk a.s. Zondag? Maar waarom zouden wij eigenlijk niet winnen? Wat wij tegen R C.H. klaar hebben gespeeld moeten wij aan den Markettenweg toch ook kunnen! Ons tweede en derde elftal wisten eveneens een overwinning te boeken resp. te Hilversum en tegen A.W. II. Onze reporter J.B. liet ons ditmaal in den steek zoodat wij hierover niets kunnen vertellen. Ajax II is thans zoo goed als zeker van een goede plaats, terwijl het derde natuurlijk kampioen wordt of niet! Ook over het werk van Ajax IV werd ons ditmaal niets toege zonden Ajax V—Hortus II. Waar ons 4e een week tevoren met 3—2 klop kreeg van Hörtus, hadden wij niet veel vertrouwen in den uitslag van dezen wedstrijd. Van een bepaald overwicht van Hortus is echter geen sprake geweest. Ajax V verschijnt met gewone opstelling. Nadat afgetrapt is, gaat het spel vrijwel gelijk op. Na ongeveer 10 minuten treuzelt T. Hörchner met wegwerken, er ontstaat een scrimmage voor ons doel, waaruit een Hortus speler zijn club de leiding weet te geven. Hierna volgen eenige aanvallen der tegenpartij, waarbij de Bruijn het af en toe kwaad te verantwoorden heeft. Onze achterhoede heeft geen makkelijke aak op het verschrikkelijk drassige veld. We 'zien heel wat glijpartijen, verder dan eenige corners brengt Hortus het echter niet. Na een aanval der onzen retourneert de Hortus-verdediging den bal, Van Beek vangt hem op en zendt een schot in. De keeper vangt den bal op doch Karei v. d. Toorren is er als de kippen bij, weet den ontstelden Hortus-keeper het leer te ont futselen en maakt gelijk. Met dezen stand treedt de rust in. Direct na halftime wordt onder een regenbui door de onzen goed aangepakt. Er volgen eenige goede aanvallen zonder resultaat evenwel. Bij een Hortus aanval weet de rechts buiten met een scherp hard schot de leiding voor zijn club te her nemen. Om beurten zijn de doelen in gevaar. Eenige corners voor Ajax worden door Levendig keurig genomen. Hoe hard er echter voor gewerkt wordt, de gelijkmaker blijft uit en wan neer het eindsignaal klinkt hebben we weer met 21 verloren. Het vela was slecht, waarvan vooral onze rechtsback veel last scheen te hebben. Onze rechtsbuiten Levendig was zeer goed. HENK. Kan er op h2t Ned. Bank terrein niet voor water gezorgd worden? We zaten allen stijfvol onder den modder, doch konden ons na afloop niet eens wasschen. 19 November 1922. Ajax IX - Zeeburgia 3. Nadat op 12 dezer een 7-1 overwinning werd behaald op Hertha 3, leek het aanvankelijk dat wij geen zware afdeeling zouden hebben, doch tegen Zeeburgia 3 waren de cijfers net andersom. Omdat de aangewezen scheidsrechter niet opgekomen was, wat in de lagere afdeelingen der A.V. B. nog al eens voorkomt, werd eerst om half twaalf begonnen. De eerste minuten gaan vrijwel gelijk op, doch dan blijkt weldra dat Zeeburgia een veel beter elftal is en beter combineert. Na een kwartier komt dan ook het eerste doelpunt voor Zeeburgia, voor onzen keeper onhoudbaar. Vervolgens nog een penalty, welke echter keurig door Bierman werd gestopt en met de pauze is de stand reeds opgevoerd tot 0-3. Nog dient vermeld een door van Haarlem voorkomen doel punt n.l. een van rechts keihard ingeschoten bal, die eveneens door.hem met zijn kop werd geretourneerd. Na de thee precies hetzelfde, n.l. een geheel overwicht van Zeeburgia. Door een penalty (de tweede) en eenige goed ge plaatste schoten van Zeeburgia's spil is de stand spoedig 0-7. De overwinning van Z is weliswaar groot, doch ook eenigs- zins geflatteerd. Niettemin moet bij ons veel beter gespeeld worden willen wij nog eenige wedstrijden winnen. Vooral de halflinie moet veel beter spelen, en in de voorhoede de linker vleugel veel vlugger samenspelen. Wij zullen afwachten wat voor resultaat ons de komende wedstrijden zullen brengen, maar zijn wel overtuigd, dat in onze afdeeling wel niemand van Z. zal winnen. Ajax A jun.—Blauw Wit A jun. 3—3. Opstelling: A. J. Dietze W. J. v. d. Velden C. A. A. Verhoogt J. Jutte P. Vundering W. v. Gelderen J. Swijnenburg E. v. d. Zwaan H.L. v. d. Veen C. M. Niemeijer A. Schaap Ook deze keer zijn onze juniores er niet in kunnen slagen de Blauw Wit dito's te kloppen, al dient direct geconstateerd dat zij in dezen wedstrijd geen greinlje geluk hadden. De wedstrijd begint met een sterk Ajax overwicht, Blauw Wit heeft het eerste kwartier niets in te brengen, doch de diverse voorwaarts missen hardnekkig alle kansen. Bij een ontstuimige ataque op het Blauw Wit-doel raakt een der verdedigers de bal met de hand aan en uit de toegestane strafschop geeft Vundering Ajax de leiding 1—0. Even daarna mist v. Veen een prachtkans vlak bij doel. Kort* voor rust valt Blauw Wit een hoekschop ten deel die keurig genomen en ingezet wordt. 1—»1. Na rust weet Blauw Wit ondanks het in het veld sterker zijn van Ajax, de leiding te nemen (1—2) en deze zelfs nog te vergrooten 1—3. Ajax wijzigt dan de opstelling; Vundering gaat naar voren en v. d. Zwaan in de half-linie. Ajax ktijgt een strafschop te nemen en Schaap jaagt den bal keurig in het Blauw Wit doel. Ajax valt dan fanatiek aan en het Blauw Wit doel ontsnapt eenige malen ternauwernood aan een doorboring eens zelfs vliegt de bal van de binnenkant van de paal weer het veld in. Toch komt de gelijkmaker als Schaap keurig door de BI. Wit verdediging dribbelt en netjes in het BI. Wit doel plaatst 3—3. Nog eenige ontstuimige aanvallen waarbij Vundering eens heikard rakelings langs schiet en dan komt het einde met 3—3. ADÉ. 10 December '22. BI =Wit b jun.—Ajax b jun. 3—1. Onze juniores hebben het dezen wedstrijd er leelijk bij laten liggen en zullen hu geducht op moeten passen om kans te houden voor het kampioenschap. BI.-Wit is vrijwel den geheelen wedstrijd in de meerderheid geweest en nam reeds voor rust de leiding, welke door goed verdedigen van Raatsie en Langenhof tot 1 0 beperkt bleef. Kort na rust komt Bl.-Wit's 2de doelpunt. Dat wordt onze jongens te bar en even wordt er flink gewerkt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 6