""SI Het volgend nummer. Men zegt in de kleedkamer 4^ l Kroniek ïU. CLUBNIEUWS DER A. F. C- AJAX V»/ 'F I 4'- Copy voor het volgende nummer moet uiterlijk 28 dezer in ons bezit zijn. Papier slechts op één zijde te beschrijven s.v.p Heeren verslaggevers beginnen ons weer in den steek te laten 1 Hoe zit dat? dat Ajax in Maart resp. April naar Londen gaat om daar tegen Dulwich of Tufnell Park te spelen, dat wij van de gelegenheid gebruik maken om den eindwedstrijd van den Engelschen voet bal Beker te gaan zien, dat er voor onze jongens dus veel te leeren zal zijn, dat wij op 26 dezer op ons veld A'dam- Antwerpen krijgen, dat alle Ajacieden dan vrij entree hebben op vertoon van diploma, dat wij Zondag hebben gezien hoe uit stekend jonge krachten als Deen en Joop Martens gespeeld hebben. dat deze Heeren zijn wat je noemt ,,Made in Ajax", dat er nog tal van dergelijke spelers gereed staan om zoo noodig het vaandel te dragen, dat er voorloopig dus geen kans hoeft te bestaan op inzinking van het Ajax spelpeil, dat een toercombinatie op 25 en 26 dezer te Middelburg zal spelen, dat men mededingt in seriewedstrijden door Middelburg te organiseeren, dat er in het archief nog een plaatsje is voor een beker. vl' Ajax I. St. Nicolaas heeft het niet gewild! Blauw-Wit slaagde er in ons een stevig pak slaag te geven in het Stadion en wel met niet minder dan4--o. De overwinning was volkomen verdiend. Onze voorhoede rammelde nog meer dan in vorige matches en kreeg tegen Kluft c.s. geen kans. Toch had Ajax het verschil geringer kunnen houden als de achterhoede niet als een kaartenhuis in elkaar was gezakt. Verder deed Fons absoluut niets meer en wij kunnen de houding van het Ajax-Bestuur volkomen billijken dat men Pelser voor dit vergrijp heeft gestraft. Een goed sportsman dient iedere nederlaag te kunnen dragen. Er hing over het spel van Ajax een akelige matte glans en geen moment herkende men in de ploeg het ,,Ajax" zooals wij dat in vroegere matches tusschen Blauw-Wit en Ajax zagen. Wij misten in de voorhoede het straffe werk van een Gupffert, Brok'mann of van Dort, die nooit van opgeven wisten, ook al waren wij achter. Intusschen de nederlaag was verdiend en de club van Seylhouwer en Trines wenschen wij van deze plaats hartelijk geluk met de klinkende overwinning. Wat te zeggen van onze overwinning op R.C.H. De vurigste enthusiast had niet durven droomen dat wij de grootste candidaten voor het Westelijk Kampioenschap zouden slaan. Het blijkt altijd nog een karwei 011s in de Meer te kloppen als de ploeg door een dikke iq.ooo toeschouwers wordt aangemoedigd! Jan de Boer, kerel voor jou een bloemstruik! Petten af! Wat heb jij gekeperd, zooals ze dat werk onder de lat noemen! Het was kolosaal en dat ze jou na deze prestatie niet in het Amsterdamsch Elftal opgenomen hebben is maar laat ik niet kwaad worden, want je komt in het Nederlandsch Elftal even zeker als ik er nooit zal inkomenAddicks maakte twee uitstekende goals. Een soort Blauw-WitAjax bevlieging? Overigens speelde de ploeg niet in brillante stijl maar de wil was er en daartegen moesten de Haarlemmers het afleggen. Couton en de Kruyff hebben eveneens buitengewoon goed gespeeld en Jopie Martens, die Henk na de pauze verving, smeet zijn 1.10 M. lange lichaam met een dergelijk élan in den strijd dat de Haarlemmers achter mij er paf van zaten! We hadden afgesproken met 1 Januari a.s. zouden wij 14 punten hebben om uit de benauwdheid te zijn. Gezien de enorme druk naar boveli zal dat niet genoeg blijken 1 Als wij het nieuwe jaar met 15 punten ingaan kunnen wij naar het kampioen schap gaan knipoogenTegen D.F.C. spelen wij

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 5