De Nederlandsche Corinthians VRIJDAG 15 DECEMBER 1922. Varen onder valsche vlag. Voetballers weest op Uw hoede! ik Het is misschien slechts een kwestie van opvat ting, of meer wellicht nog een gevoelskwestie ik en weet het niet maar naar mijn opinie geeft een sportsman, die beweert beschaafder te zijn dan alle anderen, daardoor niet alleen een sprekend bewijs van eigen onbeschaafdheid, maar ook van onbeschaamd- en zelfs van onbeschoftheid. Ziedaar mijn opinie in één pennestreek omtrent de spiksplinternieuwe vereeniging ,,De Nederland sche Corinthians", welke ik zoo vrij ben een gevaar te noemen voor het Nederlandsche voetbal. Feitelijk gaat mijn bezwaar niet zoozeer tegen de instelling dezer vereeniging, welker leden zichzelf met één slag tot elite bombardeeren. Want de heeren mogen zich verbeelden, dat zij misschien maatschappelijk tot de elite behooren, tot de voetbal-elite behooren deze „beschaafde heeren" naar mijn meening allerminst. Niemand kan hun het recht ontzeggen, een combinatie te vormen van personen, die zich om een of andere „verheven' reden aan elkaar vei want gevoelen en zich af te zonderen van de groote groep, die zich in den N.V.B. den bond van voetballers! vereenigd heeft, zonder rekening te houden - met rang of stand hei eenige ware standpunt van den gentleman-sportsman Wél gaat mijn bezwaar echter tegen de principes van deze vereeniging, die, in één wcord, beletdi- gend zijn voor geheel voetbal-Holland. i Men zal zich herinneren het communiqué, dat in de groote dagbladen verschenen is en waarin de oprichting van de vereeniging „de Nederland sche Corinthians" werd aangekondigd. Dit com muniqué was een excerpt uit het officieele schrijven, dat door een selectie van 6 personen, de „bloem der Hollandsche beschaving", met name de heeren Mr. H. A. J. Kessler, J. M. de Korver, D. N. Lotsy, E. G. Mundt, F. M. La Chapelle en Dr. W. F. Hesselink, werd toegezonden aan hen, die be schaafd genoeg werden 'geacht om van de nieuwe vereeniging deel uit te maken. Deze officieele uitnoodiging verschilde in enkele zeer merkwaardige opzichten van het communiqué in de bladen. Ik beschuldig er de heeren Kessler c.s. van, dat zij getracht hebben door een valsche voor stelling van feiten, het verbloemen van belangrijke bijzonderheden, een indruk bij de Nederlandsche sportsmen te hebben willen wekken, anders dan in werkelijkheid het geval zou zijn geweest, indien de officieele uitnoodiging in extenso zou zijn gepubliceerd. Door middel van de pers werd n.l. bekend

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 1