A. J.DE KRUIJFF r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX rust goed gespeeld maar tot doelpunten komt het niet en met i-0 in ons voordeel wordt gedraaid. Na half-time komt T. O. S. geweldig opzetten, maar onze achterhoede weet doelpunten te voorkomen. Vooral Vliegen speelde weer een goede partij (alleen moet hij z'n handen thuis houden, want hij maakte menigen keer onnoodig hands. De voorhoede scheen uitgespeeld te zijn. Dit kwam hoofdzakelijk doordat ze te weinig steun kreeg van de midden-linie, die zich te veel in de achterhoede had teruggetrokken. Toch krijgen onze voorwaartsen nog een paar opgelegde kansen om onze voorsprong te vergpoten, maar ze schijnen er zeker geen zin in te hebbén. Als er nog ongeveer 10 minuten gespeel 1 moet worden, wordt er volgens de scheidsrechter free-kick gemaakt, (dit was in 't geheel niet het geval) binnen de beruchte lijnen, en T. O. S. weet van deze gelegenheid gebruik te maken, om er l-l van te maken. In de resteerende minuten wordt er door T. O. S. hard gewerkt om de winnende goal, maar deze blijft gelukkig achterwege, zoodat we nog blij kunnen zijn, dat .we niet verloren hebben. J. B. Ajax V-T.O.G II 5=1. Opstelling: F. H. W. de Bruin J. Kuipers - Hörchner Ph, Feitsma - H. P. C. van Beek - Provily M. Levendig - W.Smit - W. Bijl - K. W. v. d. Toorn - H. L. Over Na een gelijk opgaand begin krijgt Ajax vrij spoedig de leiding, als Over keurig voorzet en uit de daardoor ontstane doelworsteling een der T.O.G. backs in eigen doel plaatst. (1-0) Doelman de Bruin vind dat schijnbaar niet in den haak, want even later geeft hij T.O.G. II een puntje cadeau (1-1). De T. O. G. back laat zich echter niet ontmoedigen en speelt als de keeper uitgeloopen is, resoluut terug, zoodat Ajax op nieuw de ieiding heeft. (2-1). Verdere doelpunten willen de verdedigers blijkbaar aan de diverse voorhoedespelers overlaten, waar voorloopig echteiSniets van komt. Kort voor rust vangt de rechtervleugel een onvol-> doend weggewerkte bal op en v. d. Toorn brengt de stand op 3-L Na rust direct een algemeene aanval en Bijl maakt nr. 4. Smit krijgt dan een prachtkans, schiet echter te slap. Als Le vendig in plaats van voor te zetten pingelt ontstaat een corner, die goed genomen eenige benauwde momenten voor de T.O.G. verdediging oplevert. Eenige goede aanvallen volgen nog, doch verder dan een schot tegen de lat brengt de Ajax voorhoede het niet. Een en ander begint de T. O. G. back blijkbaar te vervelen, en verandert hij daarom een door Bijl ingezonden zacht schot, dat bovendien nog naast zou gaan, zoodanig van richting, dat de bal langs den uitloopenden keeper, in 't net verdwijnt 5-1. Ook de T.O.G. voorhoede doet dan eenige wanhopige pogingen om een doelpunt te maken, wat echter door goed verdedigen van de Bruin die eerst tegen het eind op dreef kwam, niet lukte, Einde 5-1. Hörchner - Provily - Feitsma de besten. ADÉ. Van de Ajax ouwe lui. Een schrale oogst deze maand. Sinds 29 October zijn we niet in den strijd geweest. Onze laatste ontmoeting was met Oosterpark 2; waarbij we met de oneven goal 't onderspit moesten delven. 't Was een taaien wedstrijd deels door den krachtigen wind en de stevige tegenstanders. Tot 10 min., voor 't einde was de stand gelijk 1-1, toen een onverwachtsche schuiver van den Oosterpark-midvoor onze keeper vloerde en den bal over hem heen huppelde. Na rust speelden we met 10 man, doch Oos terpark verdiende de overwinning. De stand in 2E is thans: (men zie de lijst) Zoo men ziet staan we er niet slecht voor; we hebben nog pas 4 wedstrijden gespeeld en zijn momenteel 2 punten op de leiders achter. A.s. Zondag spelen we tegen No. 2. Mocht deze wedstrijd gewonnen worden (het moet) dan maken we een prachtkans voor de eerste plaats, vergelijk den lijst. „Old boys", Zondag doen we er een schepje op en één goaltje meer als BI. Wit, dan geven we tegelijk 't eerste een voorbeeld. Zondag j.l. werd 't terrein afgekeurd ondanks ,,'t modder-ballet" wat Kemp ten beste gaf. Het was zoo prachtig^ jij bent besiist je roeping voorbij gewandeld. We hebben hierna op de Overdekte naar de jongeren (le) zitten kijken; je bent nooit te oud om te leeren, zeg ik maar. Ik neem er vast een, op jullie succes tegen BI. Wit 6'. Tot den 15den! WIMA. Germaan B-adsp. Ajax C. adsp. 19/11=22. Germaan trapt af, doch de aanval wordt spoedig onderbroken. In het begin wordt afwisselend op beide helften gespeeld, doch tegen half-time is Ajax in de meerderheid, maar de mooiste kansen, om de score te openen, worden verknoeid. Een schit terende door Wolf genomen corner wordt door Eijkmans vermoord. Na de thee (wel een beetje sterk) zet Ajax flink op. Plotseling echter een doorbraak van Germaan, welke door het te ver opdringen der achterhoede niet onderbroken kon worden en Germaan neemt de leiding (1-0). Een free-kick in hét strafschopgebied van Germaan weet Ajax niet te benutten. Ajax is dan overwegend in de meerder heid, doch kan dit, misschien wel tengevolge van het insluite i der tegenpartij, niet in een doelpuut uitdrukken. Het einde komt dan ook zonder dat de stand veranderd is en Germaan een geheel onverdiende overwinning heeft behaald. FRANCOIS. Voor verdere verslagen ditmaal geen ruimte. G. -n KERKSTRAAT 226 - AMSTERDAM TELEFOON N 9502. Gediplomeerd leeraar Engelsche. Handelscorrespondentie Opleiding voor alle Practijhexamens K

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 8