fr" Ik GLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX stuk. nu komt de andere. Dit seizoen is het krachtverschil in de Jun. afdeeling bijzonder groot, en hebben onze A Jun. slechts een ernstigen concurrent n.l. Blauw Wit Jun. Het verschil in spelsterkte blijkt direct uit de uitslagen, overwinningen met dubbele cijfers zijn voor onze Juniores usance en dit is nu de keer zijde van de „Juniores medaille". Te groote „Uberlegenheit" maakt dikwijls individueele spelers, geeft aanleiding tot pingelen, een slechte gewoonte die zij later moeilijk of in het geheel niet meer kwijt zullen raken. Tevens vermindert bij een zwakke tegenstander dikwijls de animo, wat te meer jammer is daar zulks de spelqualiteit niet ten goede komt. En nu ga ik spijkers met koppen slaan: Het Ajax Bestuur resp. de A.V. B. afge vaardigde, stelle alles in het werk om onze elftallen rnet die der andere groote Amster- damsche zustervereenigingen in afzonderlijke competities ingedeeld te krijgen. Sterker nog, men neme desnoods bij onwil van den A. V. B., het initiatief tot het oprichten van dergelijke competities buiten den A.V. B. om. Duidelijkheidshalve wil ik er nog even den nadruk op leggen, dat öok bij deze indeeling de Juniores en adspiranten competities gehandhaafd dienen te blijven. Tevens ben ik er van overtuigd dat de berm.ch.te Amsterdamsche „inzinking" welke aan een tekort in toevoer vau jonge goede spelers te wijten is, dan in zijn wortel is aangetast, want de huidige A. V. B. competities zijn als „Fokplaats" voor toekomstige sterren onbruikbaar. Karakteriseerend is hiervoor wat een onzer jongere spelers kort geleden tegen mij zeide: „Watje leert op de training avonden, verpest je weer in den A.V. B." Ik heb trouwens herhaaldelijk kunnen consta- teeren, dat werkelijk goede jonge spelers, waarvan ik beslist wist dat zij wel over capaciteiten be schikten, in den A. V. B. een zwakke indruk maakten, en dat alleen omdat zij zich niet durfden geven. De laatstelijk door mij bijgewoonde wedstrijd nl. Ajax 5 - T. O. G. 2, was daarvan weer een be wijs, zoo ongeveer al onze jongens waren 'na afloop meer of minder gekraakt. Ik ben dan ook van plan op de eerstvolgende jaarlijksche algemeene, met een voorstel te komen van een strekking als door mij in dit artikel bedoeld. Ik publiceer het daarom nu reeds, omdat het wellicht aanleiding zal geven tob gedachtenwisse- ling, wat in het Clubnieuws altijd rustiger- kan gebeuren dan in een toch reeds zwaar beladen vergadering. In het bijzonder zou ik van het Bestuur t.z t. wel eens willen hooren wat zijn meening in deze is. A DÉ. Repliek in het volgende nummer. Red. 'f* E De actie van de Sportkroniek tegen ruw spel. In de Sportkroniekvan 23 Nov. j.l. schrijft de Correspondent over het A.V.B.-voetbal bij de bespreking der wedstrijden voor 26 November: Ajax IV—Ajax V, een strijddie in Ajax-kringen reeds lang met spanning wordt tegemoet gezien Van eenige Ajacieden vernam ik, dat er flink geboend (een Ajax-uitdrukking voor smijten) zou worden Een goed referee, en de zaak is gezond Dit ongerechtvaardigd geschrijf doet ons inder daad geen goed en als dit frij dezen verslaggever heeft voorgezeten dan heeft de man zijn doel bereikt Dat de 'uitdrukking boenen bij Ajax gebruikt wordt voor smijten is natuurlijk uit de lucht ge grepen. Dat een enkeling dit woord eens gebruikt zal hebben is zeer wel mogelijk doch om hier de gevolgtrekking uit te maken dat dit bij Ajax een geijkte term is, komt ons toch sterk voor! Over bodig te zeggen dat de actie van de Sportkroniek'' ons lief is en ieder, die het goed meent met onze voetbalbeweging, zal met voldoening deze actie gevolgd hebben. Dat deze actie door het debi- teeren van nonsens, als in het onderhavige geval, niet gediend wordt spreekt vanzelf Zij, die de uitstekende geest kennen die momenteel in onze elftallen heerscht en zij, die 's Zaterdags wel eens de oefeningen der spelers bijgewoond hebben (de talrijke vriendschappelijke onderlinge wedstrijden waarbij Reynolds bij uit zondering een vrije trap voor duwen of haken moet geven) zullen om het geschrijf van dezen man de schouders ophalen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 4