2) Clubavonden ziz. 1 'S* E I Opmerkingen. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ADSPIRANTEN A. L. P. Arends. Th. Dalmolen. H. F. Dukker. H. N. Dijkman. C. v. Gelderen. F. X. Hali. C. E. Jurriaans. H. Lissauer. N. J. Overdijk. G. H. Tang. J. Westrik Jr. ADSPIRANTEN B. E. G. F. Franke. G. v. Gelderen. W. F. Koggink. B. van Meeteren. J. L. Melchers. A. Muller. A. J. L. Muller. J. Swart. J C. Takes. H. H. Tang. J. Wunderink. De Secretaris van de Elftallen-commissie M. J. KOOLHAAS. Telefoon Z. 3333. Oranje Nassaulaan 81. Speciaal aangekocht voor „de Oude Garde" een keurige partij whist- en pandoer-kaarten. Op herhaald verzoek van diverse leden orga- niseeren wij Vrijdag 22 Dec. a.s. in ons Club lokaal een Kerst-clubavond ,,met dames". Zij die er prijs op stellen met de a.s. feestdagen „wildbraad" op tafel te hebben, drukken wij op het hart, vooral te lfomen. Prijsopgaven vanhonden en katten-cadavers" worden „strikt vertrouwelijk" in behandeling genomen. Bizonderheden in het e.v. clubblad. Schaak-, Dam- en Kaartspelen. Keurig verzorgde leestafel. We ontvangen ge regeld Wedstrijdverslagen „Ajax I" betreffende, van alle Nederlandsche bladen. Twee prachtige Wilhelmina 'Billarts. Bezoekt de Clubavonden geregeld. DE COMMISSIE. Het komt de laatste weken herhaaldelijk voor, dat de verstrekte handdoeken ergerlijk misbruikt worden. Er zijn waarschijnlijk eenige Heeren, die wel de goede gewoonte hebben na- afloop der wed strijd hun beenen te wasschen, maar hierbij blijkbaar vergeten, hun kicks uit te trekken. Wij brengen die leden het desbetreffende artikel van ons reglement in herinnering, waarvan wij niet zullen schromen gebruik- te maken. COMM. VAN MATERIAAL. S Als men zoo als elftalcommissielid wekelijks zijn portie ,,A. V. B." voetbal te slikken krijgt, kan men nu niet bepaald zeggen dat deze porties altijd smakelijk zijn. Ik wil direct, om misverstand te voorkomen, er op wijzen, dat als ik van ,,A.V. B." voetbal spreek, daarvan uitzonder de Juniores en de Adspiranten afdeeling. Juist het verschil in qualiteit van het spel in de Jun. afdeeling en dat in den ,,A.V. B." is de aanleiding tot het schrijven van deze „opmerking''. Het is n.l. frappant wanneer men, wat mij toevallig eenige keeren gebeurd is, men na een Jun. «wedstrijd; een A.V. B. wedstrijd ziet. Ziet men in de Jun. afdeeling dikwijls aardige staaltjes voetbal, zoowel wat betreft baltechniek als samen spel, in den A.V.B. bespeurt men daar zoo goed als niets van. Het eenige wat nog te apprecieeren valt, is stug verdedigen en af en toe een goed staaltje individueel spel, voor de rest is het een forsch, resp. een ruw partijtje „Kick and Rush". Dat deze vergelijking tusschen het A.V. B. en het Jun. voetbal geenszins ten gunste van het laatste overdreven is, blijkt als men ziet waar de Jun. van het vorig seizoen, die wegens over schrijding van het leeftijdslimiet, niet meer in deze afdeeling mogen uitkomen, gebleven zijn. Men ziet dan dat van de 7 betreffende spelers, er een in het tweede, twee in het derde, vier in het vierde en een in het vijfde geplaatst zijn. Drie ervan zijn dus zoo gelukkig geweest de „Krachtproei" in den A.V.B te kunnen over slaan, doordat ze linea recta van de Jun. in den N. V. B. zijn gekomen. De anderen hebben echter minder geboft en zijn gedwongen, zij - het dan in een der hoogste A.V.B. Ajax elftallen, toch in den A.V.B. te moeten spelen, tegen tegenstanders die hun phy- siek dikwijls verre de baas zijn. Nu loopt het dit jaar nogal los,, de naar den A.V. B. gepromoveerden(?) zijn nogal stevig ge bouwd, wat met de a.s. ex Jun. over het algemeen niet het geval is. Bovenstaande is de eene zijde van het vraag-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 3