Ajax-Puzzle -A' fr CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =sSl Weer lukt het Fenris door te breken, nu is het de midvoor die met een onhoudbaar schot z'n club de leiding geeft. Met deze stand wordt gedraait. De Roodwitten zijn sterk in de meerderheid, de partijen worden dan ook op gelijke voet gebracht. Eenige zekere kansen worden door de onzen gemist. Als de scheidsrechter het einde fluit zijn we weer een puntje kwijt. Indien er minder gepingeld was. zou de strijd denkelijk wei in het nadeel van Fenris beslist zijn. A. J. L. M. V»/ Na met aandacht het door Joop ingezonden stukje gelezen te hebben, ben ik zoo vrij hier een andere meening over te hebben. De hoofdstrekking van het door hem ingezonden stuk is het vervangen van oudere spelers door jongeren. Maar wat leert de praktijk? Ill de Sportkroniek van Maandag 6 November vindt men in een verslag over den wedstrijd H.V.V.Quick: alleen de oude spelers speelden goed voetbal, dat zijn de 3 Kesslers, Bosschart en Dr. Otten, krachten die slechts mede spelen als het hoog noodig is. Verder zijn bij Ajax Brockfnann, Delseti, Hordijk en de Pelsers, bij Blauw-Wit de oude Kluft, bij Haarlem de Hout- koopers, bij Spart»de Korver, bij D.F.C. v. Hemert. Bouman, Jan Vos en Koopman, bij V. O. C. de* Horburgers en zoo nog vele andere spelers die al vele jaren de beste spelers van onze velden zijn en thans nog een prima partij spelen en tal van jaren de naam hunner club hebben helpen hoog houden. Een Sportman over het algemeen bereikt geen groote hoogte door hem boven zijn kracht te laten uitkomen, maar wel doordat hij in de kring waar hij thuis behoort zich tot het beste opwerkt en zoodoende zijn capaciteiten op voert. In Engeland zal geen speler als beroepsspeler gevraagd worden of hij moe.t als amateur uit blinken, maar ze vragen geen spelers, om maar eens te laten wennen zoolang ze de capaciteit niet hebben. Mijn meening is dan ook: is een speler 18 jaar en hij speelt prima, geeft hem zijn plaats waar hij recht op heeft. Maar is hij 35 jaar en speelt hij nog uitstekend, laat hem spelen en kijk niet naar leeftijd maar wel naar spelcapaciteit en behoudt hem. Van de oude spelers weet men wat ze voor. de club over hebben maar niet van de jongeren Laat dat de Heeren Elftalcommissieleden niet vergeten en behandelt ze als medelid en niet als dood materiaal, praat eens met een speler, die aftakelt indien gij een betere hebt, maar niet nadat hij elke week zijn aanscjirijving gehad heeft zonder taal of teeken biermede ophouden, dat doet zeer. Daarom hulde aan de oude spelers, de steunpilaren der vereeniging. En laat de jongeren met de beenen ook toonen dat zij later waard zijn gehuldigd te worden, wat verkregen wordt door wilskracht en opoffering en niet door geschrijf. W. DE B. De B. heeft de strekking van Joop's stukje niet geheel begrepen. Joop, een pseudoniem voor een onzer beste spelers en een onzer beste clubvrinden, wil de oude garde niet vervangen zoolang hier geen reden voor is. Trouwens in Ajax spelen de beste spelers in de hoogste elftallen, daarvoor hebben wij een E. C. en een trainer. Hij acht het noodzakelijk de reserves zich geleidelijk te doen inspelen zoodat als de tijd komt dat men geroepen wordt onze kleuren in een hooger elftal te verdedigen, waarbij allerminst Ajax I bedoeld wordt, men uitgerust ten strijde kan trekken, een redeneering waartegen ongeveer niets in te brengen is. De door de B. getrokken consequentie is dus niet juist al gaan wij met den inhoud volkomen accoord. Red. vj/ TJT Men zegt in de kleedkamers .ik dat Theo Brokmann op 26 dezer weder tegen U.V.V. in het veld zal komen, dat de voorhoede deze noodzakelijke ver sterking erg noodig heeft, dat Roef Vunderink j.l. Zaterdag op veld III flink aan het oefenen was, dat wij dezen veelbelovenden jongeling dus weer spoedig in het Ajax-trui zullen zien, dat Ajax I met de Kerstdagen in Brussel of Antwerpen speelt, dat de tegenpartij nog niet bekend is, dat Ajax II-III-combinatie op dienzelfden tijd te Middelburg speelt,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 7