\r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX "Al IV.. Geleidelijk aan komt Ajax beter op dreef, Kreuger schiet na een goede aanval naast. Marsfelder brengt mooi op mist echter op het laatste moment jammerlijk. Een keurig schot van Kreuger wordt door den D.E.C.-keeper corner gewerkt. Déze goed genomen wordt eerst tegen de lat geschoten daarna opnieuw corner gewerkt, die echter achter ge plaatst wordt. Juist in deze periode van overwicht komt eer D.E.C.-doelpunt als keeper en backs elkaar niet begrijpen. 01. Met deze stand komt de rust. In de tweede helft valt Ajax herhaaldelijk goed aan, het binnentrio mist echter voor doel hardnekkig alle kansen. Ongeveer 20 minuten voor' tijd krijgt D.E.C. weer een doelpunt cadeau als een der backs terugspeelt en Lam onnoodig zijn doel verlaten heeft. Nog eenige mislukte pogingen om de eer te redden, en het is tijd. De zooveelste nederlaag van Ajax VI. De opstelling was: C. Lam H. Schaeffer C. Liedermooy F. Dukker A. Wiggelaar Provily A. Kreuger P. A. Otten A. F. Strikkers M. Wijting D. Marsfelder ADÉ. Ajax VII—S. D. S. II. De wedstrijd nam eerst kwart over twee een aanvang, doordat de Ajax spelers hadden gewacht op den scheidsrechter en zich toen nog moesten verkleeden. Ajax trapte af met een invaller uit het 8ste, zon en het beetje wind tegen. In het begin ram melde het Ajax-elftal een weinig (soms wel wat erg) en het Week al spoedig, dat de verdediging nog niet was ingespeeld, zoodat reeds kort na het begih S. D S. de (water) leiding nam met een onbenullig als voorzet bedoeld schot, dat via de handen van den te korten doelman in het doel verdween 0—1. Ajax niet ontmoedigd begon zich danig te roeren, zoodat Ook de S.D.S. verdediging wat door elkaar ging loopen. Voorloopig bleef het echter bij gestrande aanvallen en stond de toekijkende voorhoede doodsangsten uit, als de bal bij het Ajax doel kwam, want er werd wat raar geschutterd. Vooral de verantwoordelijke aan voerder trok zich nog al eens de haren uit het hoofd. Gelukkig „schutterde" de S.D.S. voorhoede niet en wisten zij geen doelpunten te maken. De S.D.S. verdediging drong wat ver op en toen de linksbuiten van Ajax de bal kreeg, zette hij die keurig scherp naar het midden, waar de middenvoor een vrij veld had en met een mooi schot doelpuntte 1—1. Na nog eenige vinnige aanvallen van de Ajax rechtervleugel was het rusten. Het leek daarna wel of Ajax inplaats van thee, olie had gedronken, zoo gesmeerd ging alles. Wel strandde menjge aanval, doch het onbenullig getrap was veranderd voor een tamelijk sluitend samenspel en werden ook de buitenspelers wat meer ballen toegespeeld. Uit een dezer aanvallen wist de aanvoerder met een schitterenden kopbal uit een voorzet van rechts zijn elftal de leiding te geven 2—1. Nog menige aanval van weerszijden volgdè, doch gedoelpunt werd. er niet meer, zoodat Ajax 7 ook haar tweede wedstrijd won. Bij Ajax. was de linkervleugel het best, jammer dat de meeste voorzetten niet bij het doel kwamen, of te laat werden voorgezet, waardoor de andere spelers gedekt stonden; de rechtervleugel kreeg voor de rust veel te weinig ballen toegespeeld, doch na rust ging dat beter en kon deze vleugel laten zien wat zij'kon. De rechtsbuiten zal wat minder moeten denken, dat zijn tegen partij woest speelt, dan zal hij meer ballen te pakken krijgen, (en voet op den bal zetten) (zet'je voet er liever stevig achter j Red.) tervyijl zijn buurman op de buitenplaats wat minder luj móet zijn. De middenvoor was goed. De middenlinie beging nog al eens het verzuim bij een aanval achter "te blijven en zullen de spil en rechtshalf wat baltechniek moeten aanleeren. De achterhoede als geheel was voldoende, ondanks, in het begin wat vreemd getrap. Maar dadelijk wegtrappen rechtsachter en niet „voeren". De keeper begint zeker pas en heeft zijn best gedaan. De scheidsrechter zeer beleefd en correct. W. v. E. Ajax A Jun.—Swift Jun. 12—0. Opstelling: Dijkman v. d. Velden Verhoogt Jutte W. van Gelderen Visser Swijnenburg v. d. Zwaan Schaap v. d. Veen Niemeijer Na eenige goede aanvallen opent van der Veen de score door uit een scrimage na een corner de bal in het Swift-doel te plaatsen. Na eenigen tijd van gelijk opgaand spel waarin een schot van v. Gelderen vermelding verdient, brengt de rechtervleugel in combirfatie met Schaap goed op en doelpunt de laatste met een goed schot. Even later doelpunt wederom Schaap uit een mooie voorzet van Niemeijer, direct daarop maakt Schaap No. 4. Nog eenige goede aanvallen die echter onvoldoende afgewerkt worden, en het is half time. Na rust komt de doelpuntenregen; Schaap maakt No. 5, van Veen mét een keurig schot No. 6, v. d. Zwaan No. 7. Jutte brengt keurig op en v. d. Veen scoort No. 8. Voor afwisseling maakt Ajax dan eens een offside doelpunt. Een corner goed door Swijnenburg genomen wordt door van der Veen benut en het is 90. No. 10 laat dan eenigen tijd op zich wachten, en wordt eerst 3 minuten voor tijd door van der Zwaan gemaakt in de allerlaatste seconde gevolgd door een doelpunt van van der Veen. Middenlinie een voorhoede goed, achterhoede minder, Jutten die overigens uitstekend speelde, moet niet zoo dikwijls naar de spilplaats afdwalen en zich hoeden voor te veel pingelen. Na afloop beweerde de scheidsrechter dat de uitslag 120 was, Ajacieden, Swiftspelers en ondergpteekende kunnen zich echter niet meer als 11 geldige doelpunten herinneren. (Niette verwonderen bij deze][doelpunten-regen. Red.) ADÉ. Ajax B Jun.Reinwardt. 4—0. Een weinig belangrijke wedstrijd. Het elftal was lang" zoo goed «liet als tegen Blauw Wit. Voor rust doelpunten Mikkelsen en Muller, na'rust Muller en van Eijsden. Aanvoerder Kusters moet het elftal niet zoo door elkaar gooien. Invallers van Eijsden en van Deventer voldeden goed. ADÉ. Ajax A adsp.—Fenris dito. Ajax trapt af en treedt dadelijk aanvallend op. Fenris houdt echter stand. Eenmaal ontsnapt hun doel aan de doorboring, de keeper mist doch de linksback redt. Plotseling breekt de roodzwarte linkervleugel door, Djjkman stopt het schot, tevergeefs, voor hij zich heeft'hersteld wordt de bal in de andere hoek getrapt. Nu zetten de Ajaciedjes er alles op. Overdijk rent langs het lijntje en maakt met een prachtschot gelijk.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 6