ir "Nï CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX onveranderden stand. Het begin van de tweede helft is sensati oneel. Zoo van den aftrap neemt „de Spartaan" voorhoede den bal mee, en de stand is 2-0. Ajax is nu een geslagen elftal en toch duurt het nog geruimen tijd eer het de Spartaan ge lukt voor den derden keer te doelpunten. Dat geschiedt met een schot in den linker benedenhoek dat de keeper hopeloos laat glippen. Onze voorhoede onderneemt nu ook eenige aan vallen maar verder dan de backs kunnen zij het niet brengen zoodat „de Spartaan" keeper vrijwel niets te doen krijgt. De voorhoede der Spartanen weet nog twee doelpunten te maken en met 5-0 in het nadeel van Ajax kwam het einde. We gingen in een begrafenis stemming huis toe. Over de spelers het vol gende: de Bruijn heeft zijn doel goed verdedigd, 3 van de 5 doelpunten waren absoluut onhoudbaar, de derde goal had hij echter moeten voorkomen, terwijl de vierde ook niet onhoud baar was. De gebroeders Hörchner hebben gewerkt als paarden en kunnen op een goeden wedstrijd terugzien. Onze invaller linkshalf bleek een geweldige aanwinst, hij en van Beek, die spil speelde, daar Kuipers voor het vierde elftal inviel (waarom worden toch aldoor spelers uit het vijfde elftal gehaald om voor het vierde in te vallen, ons elftal wordt daardoor steeds noodeloos verzwakt terwijl het er al zoo beroerd voorstaat, er zijn toch geloof ik wel spelers in 6b die wel eens voor het vierde elftal willen of kunnen spelen?) waren een bijna onover komelijk struikelblok voor „de Spartaan" voorhoede. Smit, die voor deze gelegenheid rechtshalf speelde was de minste van de drie, hij werkte hard en maakte ervan, wat er van te maken was, maar hij is toch niet de aangewezen man. Mij lijkt de volgende half linie de sterkste, van links naar rechts: Provilij, van Beek en Kuipers. Ook de nieuwe linksbuiten H. Over is éen aan winst, hij is tamelijk snel en plaatst de ballen goed voor doel, hij en zijn buurman v. d. Tooren waren de besten uit de voor hoede, maar zij ondervonden te weinig steun van de anderen om succes te hebben. De mid-voor Bijl is een harde werker maai hij speelt de. ballen telkens veel te hoog, terwijl Levendig en onze vriend Flip veel te licht zijn om tegen spelers als die van Spartaan, Blauw-Wit en andere clubs succes te hebben. Zij hebben echter hun best gedaan. F. H. W. A. F. C. IV - Ajax V. Voordat ik met mijn verslagje van den wedstrijd begin, wij ik eerst even vertellen dat we gewonnen hebben met 4-0 (zegge vier nul). Waar onze voorhoede die vier doelpunten van daan gehaald heeft,? „Ik weet het niet, het gaat mij boven m'n pet, in vier wedstrijden wisten ze slechts 2 doelpunten te maken en nu in één match, liefst 4. Maar enfin, ze zijn er en dat is de hoofdzaak, ga zoo door mijn zonen en we komen van de onderste plaats af. Voordat de strijd een aanvang neemt blijkt, dat Ajax met- 12 spelers en 2 reserve spelers aanwezig is. Na een klein beetje heibel, wie wel en wie niet zal mede spelen, komt Ajax met het volgende elftal in 't veld. Voor van 1. naar r. Over, v/d Tooren, Bijl, Smit, Levendig, halfs, van Beek, Benjamins, Fytsma, achter Hörchner, Kuipers en de Bruijn. Als de bal aan het rollen is gebracht, blijkt, dat Ajax iets sterker is. Onze voorhoede spelers gaan steeds goed combineerend op de A. F. C. veste af, maar doelpunten maken, brrr„Lou kans1'. „Neen", ik vergis me. Onze aanvoerder wist een buitenspel doelpunt te fabriceeren, wat natuurlijk geannuleerd werd. Bijl en Smit lossen eenige niet onverdienstelijke schoten, maar, of ze worden gekeerd, of ze vliegen over en langs het doel. De A. F. C. voorhoede zit echter ook niet stil en onderneemt zoo nu en dan eenige uitvallen. Bij een dezer weten zij een buiten spel doelpunt te maken wat het zelfde lot ondergaat als het onze. De strijd wordt nu verder hoofdzakelijk op het midden veld uitgevochten en rust komt met blanken stand. Na de niet aanwezige thee pakt Ajax-direct flink aap en de voorhoede zwermt telkens voor het A. F. C. doel, doch het zoo vurig begeerde punt blijft maar steeds uit, en toch, erNvaren kansen genoeg, zelfs opgelegde kansen werden hopeloos gemist. De tijd verstrijkt al meer en meer en nog steeds geen resul taat. Nog twintig minuten zijn te spelen, nog 15 minuten en zoowaar, eindelijk, daar gaat het dan toch gebeuren. Smit krijgt den bal in vrije positie toegespeeld, even loopt hij door en met een schitterend schot verdwijnt de bal in het net 1-0. Onze voorhoede is nu niet meer ie houden, verwoed vallen zij aan en als v. d. Tooren den bal te pakken krijgt, passeert hij eenige A. F. C.ers en met een schot in den hoek, geeft hij den keeper geen kans 2-0. A. F. C. tracht nog op te halen, maar onze achterhoede geeft „niet thuis"! en zet de voorhoede weer aan 't werk, waar Levendig snel opbrengt, goed voorzet en Bijl zorgt voor de rest 3-0. Nog éénmaal weet van der Tooren met een schot via de deklat te doelpunten en dan klinkt het fluitje voor den laatsten keer, zoodat Ajax 5 zijn eerste overwinning kan boeken. F. H. W Watergraafsmeer III—Ajax VI. Als de scheidsrechter beginnen blaast, blijkt het, dat bfj ons de goal-keeper ontbreekt, zoodat met 10 man begonnen wordt. Later komt een adspirant het elftal completeeren, doch be grijpelijkerwijze, kon hij tegen een rechtsbuiten^ die ongeveer drie maal zoolang was als hijzelf, niets uitrichten. Reeds onmiddellijk na den aftrap heeft Ajax succes, als Kreuger met een hard, laag schot scoort, welk doelpunt echter, o.i. ten onrechte, wegens buitenspel wordt geannuleerd. Ajax blijft het eerste kwartier aanvallend, doch weet haar meerderheid niet in doelpunten uit te drukken. Langzamerhand neemt Watergraafsmeer het spel in handen, en onze achterhoede moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Na circa een half uur spelens, heeft de Water- graafsmeer-middenvoor succes, als hij een van de vele voor zetten van den rechtsbuiten, benut, en zoodoende Watergraafs meer de leiding bezorgt. 10. Tot half-time komt er in den stand' geen verandering meer. Na de rust is Watergraafsmeer het eerst in den aanval, en uit een corner op ons doel, brengt haar rechtsbinnen de stand op 2—0. Ajax moet zich thans hoofdzakelijk tot verdedigen bepalen; uit een scrimmage voor ons doel bewerkt een der achterspelers de bal met de hand, en Watergraafsmeer verhoogt uit de daarvoor toegestane penalty, haar score tot 3—0. Watergraafsmeer begint nu iets forscher te spelen, waarin vooral de links-back zich onderscheidt. Eenige waarschuwingen worden uitgedeeld, en plm. een kwartier voor het einde wordt onze midhalf, wegens onbehoorlijk optreden tegenover den scheidsrechter, van het veld gezonden. In den resteerenden tijd weet Watergraafsmeer nog eenmaal ons net te vinden, eveneens uit een penalty, zoodat deze wedstrijd met 40 door ons verloren werd. De VIJFDE nederlaag in successie! Bij Ajax waren alleen Otten en Dukker goed, de rest slap. Ajax VI—D.E.C. Ill 0-2. In het begin is D.E.C. sterk in de meerderheid doch weet het ondanks slecht verdedigen van Ajax niet tot een doelpunt te brengen. Lam redt tweemaal achter elkaar keurig als de backsmissen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 5