\r Ajax III. Ajax IV. -J) CLUBNIEUWS UER A. F. C. AJAX =^1 is, die de plaats van- centre-half in hel 2e elftal op een be hoorlijke wijze kan vervullen. Alhoewel hij dit seizoen in het vierde elftal weer begon, wist hij al heel spoedig de jongere spelers in de schaduw te stellen, en zoodoende zijn pude plaats in het 2e elftal te heroveren. Wij hopen, Manus, dat de E. C. van dezelfde meening is als wij, opdat je nog vele wedstrijden van de partij zult zijn. De E. C. heeft besloten het 2e elftal een groote wijziging te doen ondergaan, en voorloopig op te stellen als volgt: v. Heeswijk doel; Deen en Hoogland achter; Martens, ten Herckel(?) en Qoossen, midden; Bierman, Debois, Kooge, Delsen en v. d; Vlis voor. De C. heeft tot haar groote voldoening kunnen consta- teeren, dat deze beslissing geen slechte is geweest. Als wij dan ook geregeld met deze opstelling de verdere wedstrijden spelen geef ik U allen de verzekering, dat er voor degradatie absoluut geen gevaar is. Ziezoo luitjes, nu zullen wij eens alle kletspraatjes die over het 2e elftal de ronde doep, logenstraffen, door de mouwen eens flink op te stroopen en de nog te spelen wedstrijden uit het vuur te sleepen, nietwaar? We hebben nu het begin ge maakt, en wee dengene, die ons op onzen weg stuit. Kom, Delsen en Bierman, jelui' hebt hedenmiddag getoond, dat jullie je plaats waard bent in ons elftal, laat nu spoedig zien, dat jullie haar waard blijft. Tegen Spartaan II speelde het tweede ji. Zondag gelijk. Na de serie nederlagen zijn wij over dit resultaat nietontevreden. Wij vernamen (persoonlijk waren wij anders werkzaam") dat Geestman en Kooge ieder een fraai doelpunt maakten. Met dat al gaan wij weer een stapje in de goede richting. A.s. Zondag tegen V.V.A. II. de leiders der afdeeling. Dat moeten wij winnen jongens of anders minstens een gelijk spel forceeren Wij speelden op 5 Nov. op een bijna onbe speelbaar terrein volgens onzen specialen corre spondent ,,J. B.", tegen Victoria II en wonnen met 6o. Het was een geflatteerde uitslag. Na 10 minuten trapt Ingenbleek nummer een in het Hilversumsche net. Met de rust was de stand reeds 5O. Een pracht kopbal van Kik verdient speciale vermelding. Na de pauze gaat het niet zoo vlot. Just Grootmeijer scoort een off-side goal en even later herhaalt onze rechtsbinnen ditzelfde. 5 minuten voor het einde scoort Geudeker num mer 6 Een gezellige wedstrijd op een slecht veld gespeeld. Persoonlijk hebben wij een deel van den wedstrijd gezien. Opvallend was het goede spel van Burk, die zich ontpopt als een uitstekende linkshalf back. !V- Ajax IV verloor op 5 dezer van BI -Wit IV met 2O. Onze medewerker G.S. die den wedstrijd in zijn geheel bijwoonde was zoo goed ons het volgende te berichten Ajax IV—Blauw=Wit IV. Het is nu al bijna een week geleden dat we tegen Bl.-WitlV gespeeld hebben en ik kan me niet veel meer van deze wedstrijd herinneren. Wat ik me nog we} herinner jdat is dat we een heel smalle plank over moesten, dat Vliegen een penalty miste, dat Piet Vunderink 2 x tegen de paal geschoten heeft, dat er geen water was om ons te wassc'nen en dat we met, 2—0 verloren hebben. Maar laat ik trachten nog iets van dezen wedstrijd te vertellen. Om even over 11 stelt Ajax IV zich met het volgende elftal op: J. Becker Vliegen De Wit D. v. Gelderen Wesling Stam Kuipers Lindeman P. Vunderink Dabrock Bos Al dadelijk blijkt dat er flink aangepakt moet worden willen we niet evenals Ajax V met 5—0 verliezen. Vooral de midvoor van Blauw-Wit schijnt van een stevige partij te houden, want Wesling heeft het al gauw met hem aan den stok. Er wordt van weerskanten flink op den bal gezeten. Als echter na een aanval van Bl.-Wit de bal te zacht teruggespeeld wordt ontstaat er een heen en weer getrap voor ons doel, waaruit Blauw-Wit doelpunt. Niet lang daarna maakt onze spil geheel onnoodig hands en uit de penalty maakt Bl.-Wit No> 2. Becker deed nog een hopelooze duik naar den bal maar het eeriige resultaat was dat hij flink onder de modder kwam te zitten. Met 2—0 in 't voordeel van Blauw-Wit wordt gedraaid. Na rust wordt er kalm begonnen maar het duurt niet lang of het tempo zit er weer in. Wij zijn nu geregeld in den aanval maar fortuna is niet met ons. Onze voorhoede kan de kansen niet benutten en als, nadat we nog een strafschop gemist hebben, het einde wordt aangekondigd is de stand onveranderd gebleven. Resumeerende een aardige wedstrijd waarin vooral de .rechtback en de rechtshalf een goede partij gespeeld hebben. De keeper als gewoonlijk goed^. Wij besluiten dit artikeltje met tevredenheid over deze resultaten van de hoogste elftallen. In ons volgende nummer worden de standen van hoogere en lagere elftallen gepubliceerd. Van de wedstrijden der lagere elftallen ontvingen wij nog de volgende verslagen: Spartaan lil - Ajax V. Als om 2 uur onder de correcte leiding van scheidsrechter (naam onbekend) wordt afgetrapt, blijkt al ras dat „de Spartaan" overwegend sterker is. Telkens vallen de Spartanen aan, maar de achterhoede goed gesteund door de midden-linie weet voor loopig onheilen te voorkomen. Het is echter te zien, dat doel punten niet uit kunnen blijven en 10 minuten voor de rust geeft de mid-voor vqn Spartaan, met een voor den keeper on houdbaar schot zijn club de leiding. Dit is voor de Spartanen het sein om er nog een schepje op te gooien, doch bijna heel Ajax verdedigt met den moed der. wanhoop en rust komt met

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 4