Van de Ajax Ouwe lui. D E.C. Jun.-Ajaxb Jun 2-7 V CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX en des te meer gekankerd. A.D.W. voert de stand tot 4i op. De laatste 10 minuten wordt weer beter aangepakt, doch ook Fortuna is tegen ons. Einde 41 voor A.D.W. Meer samenwerken, minder kankeren en pingelen. Ajax VI kan beter. Adé. V»/ Is men captain van een elftal dan moet je tevens over schrijvers talenten beschikken en anders ga je er op uit om 't te leeren. Komt men Zondags op 't terrein dan vliegen ze je aan als eenden; ,,zeg wanneer schrijf je nou eens iets over ons, we winnen toch aldoor 1" Nou ja hebben jelie nu even geduld, 't is voor mij toch ook Zondag (die is bijna om zegt de man van de eend) ik moet toch zeker wat aardigs van jelui zien Dus besteed ik nu mijn vrijen tijd om me te bekwamen voor kranten (jongen) schrijver. ,,Ja wat zal je nu eigenlijk over die ouwe-bokken schrijven, dat ze vlug zijn, kan haast niet, dan speel je niet in 6B; vraag 't maar aan „Tienus" de man van de veel jarige praktijk. Zeg wanneer verschijnt je dagboek Tienus. Wat nu betreft de vlugheid en spelkwaliteit dat val best mee ons eigen publiek weet ervan mee te praten. De beste is onze vast geëmplooi- eerde grensrechter Frits" al ziet hij niks vlagt hij toch,. De eerste comp. match we spelen 2e klas E van den A.V.B. tegen A.F.C. 5 was een zeer vlug gespeelde wedstrijd, dat zelfs de A.F.C. broekies vroegen, of dit wel 't oude elftal was (moet je nog witte boontjes). Ze hadden een puike keeper, anders hadden we minstens 5 ballen tusschen de palen gewerkt, doch konden er nu slechts één in schoppen buitenspel zeggen ze zeker omdat de snelle rechtsbuiten de fabrikant was. Over 't algemeen was dit een prettige wedstrijd, in de aangenaamste verstandhouding gespeeld, zooals we van A.F.C. gewend zijn. Na afloop moest gewreven en gerepareerd worden, zalfjes en drankjes genuttigd. Dirk kwam er met de kruiwagen bij en keerden toe vroolijk huiswaarts Tegen V.V.A 5 we hadden de heele week gerust ging 't beter, we zagen kans 6 doelpunten te fabriceeren, aan een gaf de scheidsrechter z'n goedkeuring niet dus bleef 't 5o, want V.V.A. zag geen kans tegen te scoren. Het was overigens een taaie wedstrijd, ik meen dat die V.V.A.'ers ons naar de andere wereld wilden schoppen. Kemp werd tenminste kleurenblind van de blauwe stem pels. We deden 't op 't eind maar wat voorzich tiger en bleef 't dus 5.. De linksback en half waren de besten van 't veld, zij speelden enorm zag. Ds spieren werkten deze keer ook wat mee dus konden we op eigen krachten naar home. Op 22 October tegen D.W.S. Ill kregen we onze eerste nederlaag te slikken. D.W.S. verdiende de overwinning volkomen, ze speelde veel beter dan onze ploeg. Huncombineeren was goed en ze zaten flink op den bal. Onze voor hoede zat als droog zand in elkaar zelfs geen goed schot werd er gegeven. We hadden ook pech dat onze vleugelspelers niet in conditie waren. We zien dan ook met verlange den terugkomst van ,,Bibbertje" tegemoet. Dat 't slechts bijeen nog door een misverstand gemaakte doelpunt bleef pleit voor de goede vorm van de achterhoede. Zij werkte als kameelen ,,Arie" was geweldig op stoot, jonge, jonge wat krijg jij een buik. De spelers uit de voorhoede kan ik 't beste raden wat vroeger naar bed te gaan, anders grijpen jullie naast de medailles. We staan erop't oogenblik goed voor bijna boven aan. De volgende maal laat ik de stand wel eens zien, niet te nieuwsgierig worden Vraag me niet te veel meer, iedere maand brengen we verslag uit over de verrichtingen onzer ploeg. We gaan verder voort op 't groene pad der overwinning. Koolhaas zorgt dat er ouwe kerels genoeg zijn. De Roeterstraat kan tot Zondagmiddag kwart voor twee opgebeld worden telefoon No. Oost-West 2 plus 1 voor reserve materiaal. Nou lui, Good-luck tot de volgende maand. „WIMA". vp 5 IV. Voor de rust Ajax iets in de meerderheid, doch voorhoede voor doel slecht. D.E.C. is door vinnige -J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 5