Het Nederlandsch elftal I s Wedstrijdverslagen. j Ajax 5 - Rapiditas 3 (r~~ GLUBNIEUWS DER A. F. C. A J AX v»/ E ~iT In het elftal, dat Nederland op 19 dezer te Bern zal vertegenwoordigen, zijn definitief ge kozen onze eerste elftaliers Fons Pelser en Henk Hordijk. Als reserve doelman gaat Jan de Boer mede terwijl André de Krnyff, die naar wij weten een uitstekende kans had voor de links-halfplaats, voor een eventueele benoeming heeft bedankt. Opnieuw zal onze vereenigi.ng dus in het Neder landsch elftal door twee spelers vertegenwoordigd zijn. Jammer dat Theo Brokmann in den wed strijd R.C.H. Ajax geblesseerd werd, daar ook hij zeer waarschijnlijk dit seizoen een uitstekende kans gemaakt zou hebben voor de nationale trui. Wij wenschen onze cracks veel succes en hopen dat zij de Zwitsersche voorhoede vleugellam zullen maken door de linkervving onzer tegenstanders volkomen te beheerschen Henk speelde 'reeds eerder te Bern (met Ajax in 1922) en kent zijn tegenstanders dus, daar de linksbuiten van het Zwitsersche elftal toen vpor dé Young Boys uit kwam. Onze gelukwenscheti intusschen met deze benoeming 1 vV 'F Wij onvingen tal van verslagen van onze wed strijden, vooral van die der lagere elftallen.. Wij stellen ons voor, voortaan van al deze matches één resumé te geven aan de hand van de inge komen verslagen. Dit om plaatsruimte te winnen. Aangenaam zal het ons zijn als onze medewerkers (ieder elftal zoeke zijn speciale correspondent) ons de verslagen voor het e.v. Clubnieuws op 13 Nov. as. uiterlijk doen toekomen. Die heeren, die ons tot heden assisteerden, dankl REDACTIE. v!/ (Een goed begin en een bitter einde). K. Als om 2 uur met den wedstrijd aangevangen wordt, blijkt dat Rapiditas voltallig en Ajax met 9 spelers is. Doch na tien minuten spelen is ook Ajax volledig en neemt ons elftal het spel in handen. Onze voorhoede bezorgt de achterhoede der tegenpartij handen vol werk, die met de zon* in het gezicht spelende allerzonderlingst staat te schutteren. Het duurt dan ook niet lang of Smit geeft Ajax met een gelukkig schot de leiding, die 5 minuten later door Levendig met een goed schot wordt vergroot. (2-0.) Plotseling een uitval van Rapiditas, een doelworsteling ontstaat, de scheidsrechter fluit voor buitenspel, doch meteen trapt de rechtsbinnen van R. den bal in den bovenhoek en tot ieders verhazing wijst de scheidsrechter naar het midden. Van nu af aan is Ajax totaal de kluts kwijt en als Hörchner jaramerlijk mist en d-e Bruijn en Schaeffer elkander in den weg loopen is de stand gelijk, Nog eenige aanvallen van R. en dan is het rusten. Na dé rust Speelt Ajax met de laag staande zon in het ge-= zicht, met gevolg dat er herhaaldelijk gemist wordt. Als dan ook na een kwartier spelert de rechtsbuiten van R. goed voorzet, geeft de linksbinnen met een schot in den hoek zijn club de leiding. Nu is het gedaan met Ajax. R. neemt het spel geheel in handen en maakt nog twee doelpunten, zoodat Ajax 5 zijn tweede nederlaag te pakken heeft. F. H. W. E kV E E T O S. II—Ajax V O—O. vj/ "F Twee dingen weet ik nog zeker, ten eerste dat Ajax verschrikkelijk volledig was, (li man 2 reserves allen opgekomen) en ten tweede dat er een breede sloot, een korte stok en een onwillige bal was. Verder valt er niet veel te vertellen van dezen wedstrijd. Ajax laat voor de rust een tweetal kansen om de leiding te nemen ongebruikt. V. d. Toorren mist een strafschop en Feitsma en Smit loopen elkaar bij een goede kans zoo in den weg dat ér niets van terecht komt. Na rust is Ajax ondanks de steun van den wind in de minderheid, de gebr. Hörchner en de Bruin weten echter onheilen te voorkomen. Tegen 't einde is Ajax aanvallend, doch tot scoren komt het niet. Einde OLo. 'n Slecht gespeelde wedstrijd, alleen de verde diging goéd. Volgende maal beter luil ADÉ. j A D.W. 2—Ajax VI 4-1 V»/ 'n Slecht gespeelde wedstrijd, voldoende waren alleen Wijting, Dukker, Kreuger en Over. Voor rust wegen de partijen goed legen elkaar op. Uit een mooie voorzet van Over neemt Ajax de leiding. Als de scheidsrechtereen buitenspel geval overziet, (wat hem zeker 2 dozijn malen in dezen wedstrijd gebeurd is) maakt A.D.W. gelijk, en kort voor rust 2—1. Na rust wordt hoe langer hoe minder gevoetbald -J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 4