I i Van onze Enquêtecommissie. i CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX doen een beroep ophun „veel betere helft" om hun echtgenoot „Vrijdag's avonds" „vrij" te geven. Voor ae veteranen die hun sleutel „toevallig vergeten" hebben, zijn „loopers en andere inbrekers werktuigen beschikbaar". Wij beginnen een „tiendaagsche pandoer-com petitie" van „ontelbaar aantal ronden" achter „groote glazen bier" en rekenen erop dat „L1" van de partij bent. We laten ieder geheel vrij in de keuze van zijn „koppelgenooten" en vormen ook clubjes. De wedstrijden beginnen om negen en eindigen elf uur. Van iederen speler worden de punten ge noteerd en zij die na tien avonden het grootst aantal punten veroverd hebben zijn winnaar. We stellen hiervoor 3 keurige „bierpullen" beschikbaar. A.s. Vrijdag inschrijving. Dam, Schaak en Kaartspelen. Diverse Sport en Clubbladen liggen steeds voor de leden ter inzage. We ontvangen geregeld wedstrijdverslagen. „Ajax I" betreffende, van alle Nederlandsche bladen. Bezoekt de Clubavonden geregeld. Laat de Secretaris der Elftal-commissie U „daar" kunnen bereiken voor ,,invallers". Versterkt orkest onder leiding van „Dessmet". DE COMMISSIE. Ajax-Puzzle; Hoe komt het toch, dat ons eerste elftal het in den laatsten tijd zoo leelijk laat liggen? Een outsider zegt op het eerste gezicht: „Och dat is heel ge woon, Brockmann geblesseerd, Delsen niet in orde, nou, en dan krijg je een paar invallers van het 2e elftal, die er natuurlijk weer niets van terecht brengen". Oogenschijnlijk mag zoo'n redenatie een beetje gek lijken, bij nadere overweging zal men moeten toegeven, dat zulk een bewering niet geheel en al onjuist is Immers waar schuilt de fout? M.i. ligt de fout in het volgende: Wanneer speelt een tweede elftalspeler voor het eerste elftal? Indien een eerste elftalspeler geblesseerd is of om den een of anderen reden niet kan spelen. ,,Natiuirlijk, dat is logisch", zegt een outsider weer. Juist, en omdat er alléén in zoo'n ge val van zulk een speler gebruikt gemaakt wordt, krijgt" zoo'n jonge kracht (die toch later de eer der vereeniging hoog moet houden), ook nooit eens gelegenheid, om zich behoorlijk in -te spelen. En als misschien over een paar seizoenen de oudere spelers niet meer „fit" zijn én de jongere generatie brengt er niet al te veel van te recht, dan wordt er al heel gauw gezegd „Zie je wel, daar hebben wij nu onze reserve spelers voor gekweekt. Dat hadden wij anders verwacht hoor!" Maar diezelfden, die deze meening zijn toege daan, vergeten daarbij dat deze jonge krachten nooit gelegenheid hebben gehad, zich eens behoor lijk aan het eerste-klasse spel aan te passen. We weten allen wel, dat een goede voetballer alléén er niet komt. Hij moet tevens een flinke dosis routine en zelfvertrouwen bezitten. E11 dat krijgt hij alléén in dergelijke wedstrijden. Er is verleden jaar al wel eens gemompeld, om bij een enkelen uitwedstrijd eenige jonge spelers te probeeren, om indien noodig, later de ouderen te kunnen vervangen. Het is intusschen bij mompelen ge bleven Als men tegenwoordig een jonge speler in het eerste moet nemen, is een iedereen in twijfel of dit al dan niet een mislukking wordt. Dat is inderdaad treurig, dóch, dit is niet altijd aan den speler zelf maar dikwijls ook daaraan te wijten dat hij niet ^voldoende ingespeeld is. Indien Ajax niet den weg wil opgaan van zooveel andere clubs, is het, een eerste vereischte, niet alléén jonge krachten te, kweeken, maar vooral óók om deze spelers, kans te geven, zich vrij in het ie klasse milieu ,te bewegen. Eerst dan kan Ajax met vollen mo^ de toekomst tegemoet gaan. JOOP. Voorgesteld als w.l. L. H. Bakker, Czaar Peterstraat 13 gaf zich op. L. P. F. Koppen, Commelinstraat 45 door F. A. Koppen en D. Marsfelder. Als adsp. lid: J. EijkrrHns, Brouwersgr. 21 door M. J. Koolhaas en ondergeteekende. J. J. GROOTMEIJER, Secr. E. C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 3