==S! -/) CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Dam-, Schaak- en Kaartspelen. Diverse sportbladen liggen steeds voor de leden ter inzage.- Bespreek de kansen voor een wedstrijd op de Clubavond". Laat de Secretaris der Elftal-commissie U daar kunnen bereiken. de Commissie. Met het 3e naar Allen Weerbaar II. Het vertrek van dit elftal zou plaats hebben met den trein van 12.14 van het Centraal Station, üm 12 uur waren elf spelers aanwezig, waaronder onze allround reserve „Flippie". Ten Herckel ontbrak. Na 5 minuten nog geen Ten Herckel. Enfin, misschien zou hij al in Bussum zijn, hetgeen wij hoopten. Na een half uur kwamen wij in Bussum, waar ons bij informatie bleek, dat het terrein van A. W. ongeveer halfweg Hilversum lag, wat Bakker den uitroep ontlokte dat wij beter tot Hilversum hadden kunnen sporen. Eindelijk kwamen wij aan het terrein. Daar A. W. haar vroeger terrein had moeten afstaan, speelden wij op haar nieuwe terrein, dat nog tamelijk ongelijk was. In de kleedkamer was men vol goedeq moed. Speciaal de reserve werd geweldig gemasseerd, waarbij onze linksbuiten zich ont popte als een uitstekend masseur. Doch niet zoodra was dat werk afgeloopen of wie stapte daarbinnen, onze centre-half in eigen persoon. Mijnheer was doodkalm per fiets gekomen. Tump zou voor elke 5 goals een rondje Fosco geven hetgeen met een luid hoera werd aangenomen. Om 2 uur stelden wij als volgt op: Van Heeswijk A. Boogaard ten Hag Levendig Herckel Burk Bierman E. Bakker Kermer C. Delsen Asbeek Brusse Na een gelijk opgaand spel, waarbij vooral onze rechterwing zich geducht roerde kreeg Bakker de bal mooi van Kermer en No. 1 wa geboren. Lang smaakte Ajax het genoegen echter niet, waift A. W. maakte spoedig, zij het dan ook door een „sof" goal, de gelijkmaker. Nu kreeg de wedstrijd een tamelijk forsch karakter, waarbij diverse vrije trappen tegen Ajax werden gegeven. Speciaal scheen de scheidsrechter het op den linkshalf van Ajax voorzien te hebben, want deze kon geen bal aanraken of er vwerd gefloten. Totdat ongeveer 16 minuten voor half time Delsen den bal goed toegespeeld kreeg en een „kei" loste, superfine de Dabalonif! Precies in den linker bovenhoek, eeri prachtgoal. Met 2—1 voor ons werd gedraaid. Na rust een gelijkopgaand spel, doch de Ajaxmiddejilfnie weet het spel te verplaatsen en na een goede voorzet van onzen rechtbuiten, maakte onze rechtbinnen No. 3. Vanaf dien tijd speelde. Ajax een gewonnen wedstrijd, hoewel de uitvallen van A. W. toch niet geheel en al ongevaarlijk waren. Uit een crimage voor" het A. W.-doel maakte Delsen No. 4 en even voor het einde Bakker No. 5. Resumeerende een aardige wedstrijd, waarbij alleen het „ge kanker" van een onzer hinderlijk aandeed. Als deze speler toch eens kon begrijpen, dat men niet met zijn mond maar met zijn beenen voetbalt. Bij Ajax moet alleen de midvoor nog wat paardenbiefstuk eten; overigens allen.goed, zonder uitzondering: Ajax III gaat "momenteel bovenaan met 5 gespeeld, 5 gewontjen, 0 verloren en 0 gelijk'. Doelpunten 38 voor en 5 tegen. Voorwaar een schitterende prestatie. Als we zoo doorgaan worden we zeker kampioen. J. B. Zondagavond, 8 October 1922. Onder een koffie-slag en een gezellig strijkje werd er nog wat nageboömd ovef den 'wedstrijd van Ajax 4A.F.C. 4 en werd besloten een stukje hiervan in het clubnieuws te zetten. Onze aanvoerder welke ter eere van zijn aanvoerderschap een rondje gaf? zette zijn seizoen slecht in en begon met den toss te verliezen. Met den wind tegen werden we in 't eerst door A.F.C. wat op onze eigen helft teruggedrongen'maar na een kwartier spelen kwamen we wat opzetten en kwam uit"een voorzet van Just Grootmeijer het eerste doelpunt. Wij bleven tot de rust in de meerderheid en wisten nog 2 doelpunten te maken. Na de* rust slaagde A.F.C. er iri een tegenpunt te maken. Dit lieten wij niet ongestraft en maakten 3 doelpunten, waarvan één, een keihard schot van Deen van even over het midden speciale' vermelding verdient. Het elftal rammelde af en toe nog wel wat, vooral de rechterwing viel niet mee. maar dat zal nog wel veranderen. De muziek hier in „Oost-Indië" welke eenige fijne moppen ten beste geeft en verder een mijnheer welke een voordracht houdt, maken het onmogelijk om nog geregeld te denken, waarom het maar beter is dat wij dit verslag eindigen en een partij billard gaan spelen, wat vooral de goedkeuring van Jan van Hesteren wegdraagt. VIER AJAX LUI. Met bizonder genoegen plaatsen wij dit artikeltje! Nu vol houden jongens! Niet alleen in het veld maar ook wat betreft jelui medewerking voor ons krantjeHet moet en zal een krant worden die iedere week uitkomt en dan in 8 pagina's druk, al zullen wij er desnoods eerst 10 jaar voor werken! Van alle elftallen worden dergelijke berichten afgewacht. Wie spant zich er meer voor? (Red.) Na een spannenden strijd hebben onze adspiranten hun eersten wedstrijd, n.l. tegen de gevaarlijke Bl.-Wit adsp. met 3—1 gewonnen. Bl.-Wit' speelde het eerst tegen wind in, wat niet belette dat de kleine Stadion-menschen al spoedig een doelpunt maakten. Voor de rust ging de strijd gelijk op. Ónze rechtsbinnen Hali maakte even voor rust gelijk. Na de pauze had Ajax het nadeel van den wind; Biauw-Wit profiteerde-evenwel niet van dit voordeel. Ajax speelde veel fanatieker. Nadat Cor Jurriaans een mooi goaltje gemaakt had scoorde onze rechtsbuiten O Verdijk op keurige wijze voor de derde maal We wonnen welverdiend, zonder dat Bl.-Wit een serieuse kans kreeg nog op te halen. Blauw-Wit heeft in haar elftal eenige uitstekende spelers. Onze kleine Ajacieden vormden echter een beter geheel. Er zijn in het elftal nog enkele zwakke punten. Koggink o.a. moet veel flinker spelen alhoewel hij het laatste kwartier er beter in was. Voor onzen rechtsback geldt dezelfde opmerking. Muller dito dito, een schepje er op jongen! Kees moet den bal niet te lang vasthouden; gaf echter een stevig partijtje te zien. Westrik als rechtshalf zeer voldoende. De voorhoede heeft goed voldaan, zoo doorgaan jongens, dan staan wij aan het einde van dit seizoen op een van de goede plaatsen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 4