ZATERDAG 15 OCTOBER 1922. I Herleving. seizoen weer de oude eere-plaats te gaan innemen, stormenderhandzonder één tegenstander ook maar eenige kans te geven! En zietalsof het zóó moest, de allereerste wedstrijd bracht ons in 't veld tegen onzen ouden tegenstander, de gevreesde Stadion club, het elftal van Eb van der Kluft! Het vórig seizoen had het ons den loef afgestoken, 'en ons van de plaats verdrongen, die wij eenige jaren hadden ingenomen, geen wonder dus dat alles ge spannen stond op wat deze kamp ons brengen zou. Nu is deze strijd alweer gestreden en andere zullen weldra volgen. Voor velen is de herinnering al ver loren gegaan in het geroezemoes van het geheel', in de alle aandacht in' beslag nemende competitie, maar ons, Ajacieden, is de herinnering te mooi, om deze reeds nu vergeten te zijn. Het was een eclatante revanche een overwinning als nooit te voren En vaster dan ooit is thans ons voornemen, dit jaar eens te toonen, waartoe wij in staal zijn! Weer zullen wij ons stellen aan de spits van het Neder- landsch voetbal, wij zullen dit jaar groote dingen doen, alles wijst erop! WantAjax is herleefd, Ajax is de oude weer geworden, het goede, groote Ajax van eenige jaren geleden, waarin gevochten en gestreden wordt voor de overwinning tot het laatst, en last not least, waar een ruime, goede geest heerscht, die zeker zijn invloed niet zal missen. Het begin was prachtig, te mooi haast, in ieder geval te mooi om met koude letters te beschrijven maar gelukkig is dat ook niet noodigons hart klopt warm en trots vervult het bij de gedachte eraan. Het was de eerste schrede op een baan vol hin dernissen vele klemmen en kuilen zullen wij daarop nog ontmoeten. Maar eendrachtig, en met een heilig willen als dien eersten, grooten dag, zal geen hin dernis te groot blijken en zal van de rood-witte Als de natuur haar zomertooi weer aflegt, haar dikke zonnepak van groen en bloemen en bladeren laat vallen, dóór dwingen van wind en regen, en honderden kleur schakeeringen getooverd worden in veld en bosch, waar groen valt voor rood en bruin en brons en groen weer, een schitterend spel van zonnelicht en materie, -als was de heele natuur be strooid met stofgoud; wanneer de avonden weer lengen gaan en alles 'erop wijst, dat de herfst haar intrede gedaan heeft, dan voelen wij ons hart sneller kloppen ,het bloed onstuimiger door de aderen stroomen, want dat zijn immers voor ons de teekenen, die ons een nieuwe periode, een nieuwe toekomst-van-een jaar van strijd en sportgenieten beduiden! Dat houdt voor ons immers in, dat we weer strijden mogen strijden voor de clubvechten voor het rood en wit. De een zal dit doen met meerder kunnen, metgrooter aanleg dan den anderzoowel in het veld als achter de bestuurstafel, maar in ieder geval een ieder met de beste krachten die in hem zijn, met het feu sacré der wil, omdat hij weet, dat, wat hij doet, of het veel is of schijnbaar niets b et eekenend, is in het belang van de clubdie ons aller liefde heeft! En al komt er zoo af en toe eens zooyn kleine botsing voor, die voor een oogenblik het evenwicht tracht te verbreken en het mierennest te verstoren, per saldo moet alles toch weer in orde komen, om dat we allen slechts voor één en dezelfde zaak werken: Ajaxgrootheid! Na het minder succesvol vorig seizoen werden ge durende de zomermaanden eens geducht de tanden op elkaar gezet. Serieus werd geoefend om het ver loren terrein te herwinnen, om straks bij het nieuwe

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1922 | | pagina 1